Istanbuli lennujaam

Tere,

selline küsimus , et kui Istanbuli lennujaamas toimub vaid ümberistumine ja ei ole plaanis Istanbuli avastama minna, kas siis mul on vaja Türgi viisat? Ning teine küsimus oleks , et kui kaua saab lennujaamas check in teha kas öö läbi saab anda oma pagasit ära või kuda see asi käib? Endal selline olukod , et saabun kell 20:00 Istanbuli ja edasi lend toimub alles hommikul. Kas saan kohe oma pagasi ära anda ja minna lendu ootama?

Tänan

Türgi on viisavaba alates 12.07.2008

Tean seda aga endal minek 11.07

Oleneb kas tegemist connecting lendudega või mitte. Endal kogemus 2006 märtsist, saabusin õhtul Emirates'ga Istanbuli ja mingi kella 6 paiku hommikul Lufthansaga edasi. Kuna polnud connecting, siis pagasi kättesaamiseks tuli Türki sisse minna (st viisa teha). Polnud samuti tahtmist Istanbuliga enam tutvuda, veetsin öö lennujaama pinkidel ja kui algas paar tundi enne lendu check-in, kobistasin kohale. ÖÖ möödus muide rahulikult, suutsin isegi tukkuda mõned tunnid (NB suures ootesaalis taga nurgas ilma käsitugedeta kolmesed istekohad, suht mugav lebotada).

Üldiselt valitseb selles lennujaamas öösel kaos ja eriti kedagi ei liigu. Aga Istanbuli lennujaamas on mõnus hotell, kes väsinud ja puhata soovib. Ise olen seal mitu korda ööbinud. Nad müüvad tube ka tunniviisi, hinnatase keskmine ja tavaliselt tube leidub. http://www.istanbul-airporthotel.com Kui õnnesub pagas kätte saada ja end sinna väravaalale tagasi nihverdada, siis pole ilmselt viisat vaja.

Tere, plaanis minna Antalyasse, läbi Istanbuli. Lennupiletid ostatud netist erinavate firmade käest. Lendude vahe ca 3,5 h – kas jõuab oma pagasi välja võtta ning chck in`i uuesti teha. Kas kellelgi kogemusi? Tänud!!

Peaksid küll jõudma, kuna firmade chekinid on üsna üksteise lähedal. Peaasi, et ei hilineks. . . . Trip.ee lisas suured algustähed!

Eeldatavasti saabud kusagilt väljastpoolt Türgit ja sul tuleb rahvusvaheliste lendude terminalist minna siselendude terminali. Soovitan kiirustada!

Kolme ja poole tunniga peaks Atatyrkis kyll ilusti jõudma. Liigselt muidugi kusagil aega surnuks lyya ei tasu, aga hakkama peaks saama.

Olen mitu korda niivisi käinud. Jõuad väga ilusti. Ja isegi piisavalt vabu aega jääb. Atatürk on jah, suur lennujaam, aga sellega väga lihtne. Ja normaalse sammuga ümber astumine välislendude terminalist siselendude term-sse sul võtab aega max 5-10 minutit.

Meil tekkis seal aga see probleem, et kui maanduseime siselenduse terminalis (tulime Gaziantepist) ja osad laksid valja suitsetama ning teised jaid sisse asju valvama, siis suitsumehi ei tahetud enam terminali tagasi lasta, sest seal on ju esimene turvakontroll juba lennujaama uksel. Kusiti pardakaarti ja et kust tuleme ja kuhu laheme. Sai siis pikalt ja laialt seletatud ning sobrad lehvitasid seestpoolt turvikutele ning onneks lopuks ikka lasti. Aga usna ootamatu oli see igatahes kull.

Plaan siis selline, et Austraaliast koju sõita Dubai kaudu ning jõuaksin Emiratesi lennufirmaga Istanbuli 13:55. 15:05 läheb aga Istanbulist Riiga AirBalticu lennuk. See tähendab, et ümberistumiseks on aega vaid napid tund ja 10 minutit.

Point selles, et mul on eraldi ostetud piletid ja nii vist pagasit edasi paluda saata ei saa? Kas see siis tähendab, et pean võtma pagasi välja ning kui check-ini saaksin teha netis, siis peaksin ikka läbi käima ja boarding passi võtma? Kunagi oli mul sellega ka suured jamad ning oleksin peaaegu lennukist maha jäänud…

Samuti ei suutnud ma leida, millisesse terminali Emirates üldse lendab. Ma kardan, et selle tunni ja 10 minutiga ei jõua ära. Pole kunagi Istanbuli Atatürgi kaudu lennanud ka. Olen dilemma ees nüüd, kardan, et jään lennukist maha.

Kas kellelgi on kogemust?

Täpselt ei saa aru, aga kiireks kisub. Atatürgi lennujaam on ka päris suur. Võib tulla üsna napp call. Pagasi osas oskab keegi teine ehk nõu anda, ise viimati Türgis käies jäin 3 päevaks Istanbuli ööeluga tutvuma.

Istanbulis on ka võimalus, et ei saa lennukiga treppi, vaid tuuakse bussidega (see võib võtta 10–15 minutit rohkem aega). Pagasit ootad samuti 15–20 minutit. Transiidi check-inis olid pidevad järjekorrad ka. Ka pead läbima piiripunktid pagasi saamiseks ning seal võivad olla taas järjekorrad. Soovitan võtta hilisem lend või ööbida Istanbulis.

Nõus eelkõnelejatega. Isegi kui ei ole pagasiprobleemi, läheks kiireks. Emirates ja Air Baltic on mõlemad rahvusvahelises ehk B terminalis, mis on suhteliselt suur, palju tuleb käia.

Eelkõnelejatega nõus - ca 95% tõenäosusega Sa kõike pagasi ümbercheckimiseks ja transiidiks vajaminevat teha ei jõua ja jääd lennukist maha, pluss pidev kellavaatamine juba enne Istanbuli jõudmist... Pigem võta juba siis Istanbulis hotell (ca 30€ eest saad täiesti korraliku kolmetärnika), siruta jalgu, vaata õhtul linnas ringi, maga reisiväsimus välja ja lenda järgmisel päeval puhanuna ja reipana Riiga edasi :)

Tunnist jääb lennuki vahetamiseks ebapiisavaks, juhtub veel lennuk hilinema, siis jääd kindlasti maha. Kui eraldi piletid, siis pead ikka jooksma ja pagasi välja võtma ning siis sealt täbi korruste ja kontrolli väravasse tormama. Pagas muidu tuleb lindile kähku, sest ootamine passikontrollis võtab oma jao. See teekond mul kõik läbitud, kuid mul läks õnneks-1,5 tunniga jõudsin napilt õigeks ajaks Riia lennukile.

Soovitan samuti paar ööd seal viibida - Orient Hostelit. Üsna hea hind ja ka võrratu katusevaade:) http://www.orienthostel.com/ Seal ka dormivõimalus, juhul kui raha kokkuhoid oluline. Blue Mosque jne üsna lähedal. Metroo ja trammiga 3 liiri ja saad ajaloolisesse piirkonda. Lennujaamatransfeerid pole ka teab, mis kallid, ca. 10 liiri.

Mait

Paluks ka tripikatelt abi. Lähiajal seisab ees lend Riia-Istanbul-Kuala Lumpur. Küsimus selles, kas peab Istanbulis pagasi vahepeal välja võtma ja uuesti check-ima? Tegemist peaks olema connecting lennuga, aga ei ole kindel Lisaks on üks ots Turkish Airlinesiga ja teine Malaysia omaga. Lendude vahe minnes 21,5 tundi, mille tahaks linnas ilma pagasita veeta. Lisaks veel vahetub vahepeal ka kuupäev. Piletid ostetud bookinghausist ja nemad ei oska midagi öelda. Ise ka rumal ja ei oska kusagilt vastust otsida.

Üldjuhul checkitakse tänapäeval ikka lõpp-punkti välja. Täpselt ja lõplikult saad teada Riias check-ni tehes.