Istanbuli transiit: pass või id-kaart

Tere, tuttav läheb juuni kuust maltale ning hetkel olemas id-kaart, selline küsimus, et kui minna tallinn-istanbul-malta kas saab hakkama id-kaardiga või peaks tegema siiski passi?

Tänud

Kui lendad läbi Istanbuli, siis on vajalik pass. Türgi ei kuulu ei Euroopa Liitu ega Schengeni alasse, seega passi on vaja juba Tallinnas lennuki peale saamiseks kuna lendad EU-st välja.

P.S. kohanimed kirjutatakse suure algustähega ;-)

Ei ole päris kindel, aga kui Malta on meile viisavaba, siis peaks saama hakkama ka ID kaartiga. Ma küll ei mäleta enam, kumba dokumenti ma Istambulis ümberistumisel näitasin, aga lõppjaamas (Kairos) oli vaja passi viisa jaoks.

Viisavabadusel ja ID-kaardil ei ole otsest seost. Türgi on samuti Eesti kodanikele viisavaba kuid ometigi on pass reisimiseks vajalik.

Kui lendad Maltale otse või läbi mõne Euroopa Liidu lennuvälja, siis saad vaid ID-kaardiga hakkama. Istanbuli kaudu reisides pead omama passi. Seda ka siis, kui sa Istanbuli lennujaamast ei välju.

Alati pass. ID kaart jama väljsapool ja võib mis iganes asja ajamisel sulle suure ajakulu tuua. Isegi seal kus see peaks toimima

Suured tänud kõigile, annan teated edasi!

Välismaal Eesti ID kaardiga asju ajades pole mul erinevalt Travellersist kordagi probleeme tekkinud. Kõik on sujunud tõrgeteta ja ajakuluta. Pass on sellelegi vaatamata alati kaasas, kuid eelkõige seetõttu, et oleks dubleeriv dokument juhuks, kui üks peaks kaduma või ära varastatama. Istanbuli lennujaamas kõlbab vaid pass.

Istanbuli kaudu minnes sobib ainult pass!!

Milleks anda sellist valeinfot ja ilmselt põhjustada inimesele lisakulusid? Lendan juba aastaid läbi Istanbuli vaid ID-kaardiga. Kui sul on koos ostetud jätkulend ja oma nina Istanbulis transiidialast välja ei pista, siis kõik OK. Tehke lahti IATA koduleht, saate tõese informatsiooni; siin vaid kellegi oletused.

Täpsustasin postituse pealkirja: teistel hiljem tripi otsingut kasutades lihtsam :)

Päris lõbus oleks vist sinna transiittsooni mitmeks päevaks jääda näiteks mõne ilmastiku vembu pärast.

Transiittsoonis võib-olla saabki ID-kaardiga hakkama. Algses postituses pole mingit vihjet, et just transiittsoon on sihiks. 99,99 % ränduritest siiski lahkub lennujaamast. Seda ID kaardi võimalust peaks siiski kommenteerima keegi, kes selle ise oma nahal järgi on proovinud. Alati ei loe see, mis justkui lubatud on.

Ja rääkides nüüd lisakulust, siis kas passi tegemine on selline lisakulu, mille pärast peaks transiittsoonis vedelema?? Just siis, kui lendude vahe on üle 10 tunni ja saaksid tasuta ööbimise??? Hetkel on riigilõiv passi eest 40.- EUR ja pass kehtib 5 aastat. Lisaks on sul jama, kui ainus kehtiv dokument on ID kaart ja selle ära kaotad. Kehtiva dokumendiga(pass kodus lauasahtlis) on asjaajamine tiba lihtsam.

"99,99 % ränduritest siiski lahkub lennujaamast."

Nojah, väljendasin natuke valesti. Olin just Istanbulis seal transfer tsooni ukse juures. Enamus põrutas passikontrolli suunas. Paar inimest tõesti suundus transfeeri. Isegi buss peatus algul ühe ukse ees ja siis minut hiljem sõitis järgmise ukse juurde. Vahe oligi transfeeri pääsu võimaluses. Esimesest uksest tulles poleks enam transfeeri saanud. Järeldan, et Turkishil võis olla info, et keegi võib sinna transfeeri suunduda või siis lihtsalt eksis algul uksega. Ilmselt siiski eksis. Poleks ka mingi ime.

Minul ongi nii pass kui ka ID kaasas. Kasutan siis vastavalt vajadusele. ID oma rahakotis, pass koos laste passidega naise valduses.

Lisan veel, et need Turkishi pakutavad hotellid pole mingi odav saast. Seda arvan siiski ainult kahe ööbimise pinnalt. Esimese öö saime lausa kahetoalises sviidis. Aga lugedes teiste kogemusi, siis meie juhtum polnud ilmselt mingi eriline erand.