Istumiskõrgus

Kui mahud telgis istuli toimetama, on telgi kõrgus paras.See tähendab, et telgi sisemine kõrgus ei tohiks olla alla 100cm. Teised mõõdud tavaliselt rahuldavad.

Väga huvitav tähelepanek.

Mul üks tuttav oli imestunud, kui kuulis, et ma ostsin telgi, milles ei saa püsti käia :-) Eks ta oli harjunud Aafrika luksustega. Temaga "istumiskõrgust" arutada oleks olnud üsna mõttetu.

100 cm sisetelgi kõrgus on tore orjentiir küll, aga päris nii üheselt ei saa seda võtta. See, kas pea käib vastu sisetelgi lage või mitte sõltub kasutaja füsioloogiast, istumisaluse paksusest, kas müts on peas (NB! talvel), millises telgi osas parasjagu asutakse jne. Sisetelgi lagi ei ole ju tavaliselt lame. Teiseks saab osadel telkidel vajadusel sisetelgi alla lasta ning askeldada välistelgi all, mis asub sisetelgist kõrgemal.

Näiteks Hilleberg Nammatj 2 sisetelgi kõrgus on kuni 95 cm. Kõlbab kasutada küll, kuigi see on ju piki kesktelge (ei pea silmas telgikaart) mõõdetud kõrgus. Inimesed ei istu ka kogu aja pulksirgelt. Hilleberg Akto sisetelgi kõrgem koht on isegi ainult 90 cm. Mõlemad mudelid on üsna populaarsed.

See, et pea läheb vastu sisetelki pole probleem seni kuni sisetelk ei puutu vastu niisket välistelki. Osadel telkidel pole ka siis probleemi, sest sisetelgist tilgad läbi ei tule. Ühekordsete telkidega on muidugi omaette teema.

Teised mõõdud?

Ma eelistan 110 cm sisetelgi kõrgusega Ferrino kuppeltelgile hoopis 90 cm max sisetelgi kõrgusega Hilleberg Akto tunneltelki. Selgitus on järgnevas lõigus.

Juba 1,80 cm pikkusel inimesel võib tekkida probleeme mõnes kuppeltelgis ära mahtumisega, et magamiskott ei oleks pea ja jalgade osas vastu sisetelki pressitud. Kuppeltelgil on seinad teatavasti üsna järsu nurga all sissepoole kaardus. Lahendus oleks diagonaalasendis magamine.

Samuti on telke, kuhu on lihtsam sisse ronida kui teistesse ning kes pole enam esimeses nooruses, oskavad seda hinnata. Üks aspekt on millist akrobaatikat tuleb sisenemisel või väljumisel teha ja teine aspekt on see, et kas seda tehes nühitakse (peaga või seljaga) vastu (niiskeid) telgiseinu või mitte.

0
0

Kuidas keegi.Olen 794 kuud vana ning rändan siiani iga aasta 2-3 kuud telgiga ringi.Nooremalt suusa- ja mägimatkadel, nüüd enamasti jalgrattaga kodu- või välismaal.Iga suve käin ikka tiiru mägedes ka.Telk peab olema nii suur, et sa seal peale magamise mahud kehva ilmaga, kui õues olla ei saa, kõike vajalikke toimetusi tegema.Teistpidi, suur ja lahe telk on kandmiseks raske ja tavaliselt maksab rohkem, ikkagi suurem materjalikulu.Vajalik on leida kopromiss.Mõnikümmend korda grupijuhi või instruktorina tegutsenuna võin öelda, et lubatud on ka kummut kaasa võtta, aga ise kannad.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased