Itaalia ja rannad

Tekkis mõte, et tahaks suvel minna abikaasa ja lapsega (7a.) Itaaliasse, eesmärgiks siis rannapuhkus, kus mõned päevad ka veedaks kultuuri nautides. Varem käinud Itaalias vaid kultuuri ja veini nautimas, seetõttu eriti ei tea sealsetest randadest midagi. Plaan siis osta ca 10 päeva juulis lennupiletit Tallinn-Rooma või Tallinn-Milaano, olenevalt nüüd teie soovitustest. Millised randu Itaalias soovitaksite? Ise olen vaadanud Lido de Jesolo poole, sealt siis oleks mõnus rannale vahelduseks päevi veeta Veneetsias. Kuid ka Forte de' Marmi Toskaanas tundub huvitav, sealt suht lühikese autosõidu kaugusel nii Pisa, Firenze kui ka Bologna. Kui keegi käinud nendes randades, mis kostate, kuidas seal on? Või on teil ettepanekuid mõne teise koha suhtes Itaalias, kus mõnus rand?

käisime eelmisel aastal Lido de Jesolos. Väga, väga mõnus oli. Rannad on laiad, puhtad ja vesi on soe. Sügavaks läheb ka vesi mitte väga kiiresti, aga mitte ka nagu meil. Selles suhtes on seal ka lastega hea olla. Mere ääres saab suuri teokarpe korjata. Ja bussiga sadamasse sõites saab laevaga vaid 45 minutiga Veneetsiasse.

Forte dei Marmit ei soovita, see on viimastel aastatel muutunud Vene uusrikaste pärusmaaks. Samuti on hinnad Forte dei Marmis väga kõrged. Kui valida Lido de Jesolo või Forte dei Marmi vahel, siis soovitan Jesolot ning seda vaatamata sellele, et toskaanalasena peaksin Toskaanat soovitama :-)

Aga kuidas on üldse randadega Toskaana kandis, ise ikka tahaks rohkem sinna, hirmsasti sooviks ka mõned päevad olla Firenzes, Sienas, Pisas. Mõte siis pigem, et kusagil rannikualal Toskaanas, aga ei pea olema päris mere ääres, rentida appartment ning siis rendiautoga teha väljasõite randadesse ja kui rannas ei viitsi olla, siis saaks võtta ette päevatripid sealsetesse linnadesse.

Soovitan Shiffyle Tirrenia randa, kui niikuinii Toscanas olete. Asub Pisast mitte kaugel Marina Di Pisa naabruses.Olen käinud seal 3 korda ja lähen vast veelgi. Jesolo rannaga samaväärne. Tirrenias /rand 10 km julgelt/ puhkavad enamikus sisemaa kohalikud, palju kämpinguid-bungaloid. Autoga ja oma telgiga 30-35 EUR öö. Igal nurgal Zimmer-pansion /öö alates 50 Eur 2-ne tuba/ Sattusime viimati cämpsis õhtusele karaookele - kõik laulavad nagu filmis. Marina Di Piza on samas lähedal. NB!Sadamast Pisa poole minnes on kohe mere äärne söögikoht. Sealt saime unustamatut mereanni pastat-no ei lähe meelest. Rannad korralikud, enamus küll väikese tasu eest.

NB! Ka Livorno tundus läbisõidul päris huvitav. Natuke lohakas sadamalinn /ja mitte väike/. Pooled liiklejad/naised mopeedidega kesk tänavaid jm.

Oleme perega varem Itaalias käinud, kuid tahaksime sinna uuesti juunis sõita. Plaan on olla põhiliselt Toscanas, aga külastada ka Pisat, Firenzet, Roomat, Sorrentot jne. Lennupiletid on olemas, kuid majutust veel ei ole. Tahaks majutust mere äärde. Netist leidsin, et kiidetakse Viareggiot. Kas kellelgi on selle kandiga kogemusi? Esialgu on plaan veeta umbes nädal Toscana kandis, teise nädala võiks olla Sorrento lähedal. Netist leiame majutuskohti ka ise, aga oleks tore, kui need satuksid olema sellised läbiproovitud variandid, millest on mõnele inimesele jäänud ehk eriti head mälestused. Kui Teil näiteks on häid kogemusi mõne Toscana majutuskohaga, siis jagage palun oma kogemusi teistelegi!

Kõik, kes soovite lähemat informatsiooni Tirrenia/Marina di Pisa või Viareggio randade kohta, kirjutage mulle aadressil pompei79@hot.ee või jätke siia foorumisse enda e-maili aadress. Elan ise Pisas.

Meie olime Viareggiost järgmises kuurortis Lido di Camoire ja kiidame seda kohta väga.See on ideaalne koht elamiseks kui tahad kultuuri , toscana veine ja randa nautida. Rand on super ilus valge liivaga, umbes nagu Pärnus ja rannaprommenaad on täis erinevaid restorane. Rannaprommenaadil on võimalik kilomeetreid jalutada ja ei saa arugi kui oled ühest kuurordist jalutanud teise.Hotelle võid vaadata veel www.toscanamare.com Meie sõitsime sinna kohale ja leidsime kohe sobiva ööbimiskoha, kuigi jah oli september.

Uurige Sardiinia kohta...imeilus koht ka paljude kohalike lemmik...vesi imeilus sinine ja saare lõunaosas leidub nii mõnigi metsikum paik kui teil eesmärgkis just kuurortipuhkus:)

Rimini oli väga OK. Sardiinia kohta võib ka ainult kiidusõnu öelda,aga köök ei kannata küll kriitikat.

Remark'iga suhteliselt nõus, Riminist ei jäänud väga head mälestused kahjuks

Rooma lahistel selline koht nagu Sabaudia. Fantastiline duni rand. Pildid leiad siit: http://picasaweb.google.it/mvmbdicesare/HuvitavaidKohtiRoomastValjas?authkey=vnn8fHTlj-M#

Rimini jätke jah välja see on küll täitsa ranna linnake aga midagi positiivset seal pole. Oluliselt paremad on juba mainitud Lido di Camoire , Viareggio ning ka vaatamisväärsustele lähemal. Samas ka Lido de Jesolo kui soovite näha Veneetsiat, mida tegelikult tasub näha ja sealt natuke alla on Ravenna lähedal lõbustuspark Mirabilandia mis on lastele väga tore koht.

Isiklikust kogemusest julgen soovitada ikka Jesolot (ja tõenäoliselt kordan ise sama plaani uuesti tuleval suvel). Kolm-neli päeva Lido de Jesolo's kulub kui silmapilk. Kui lapsega hommikul mõnusasse Aadria merre minna (ja rahvas ärkab seal juba kl 6-7), siis kl 10-18 on avatud Aquapark (millest ka kolme päevaga ei tüdine ära - igal täistunnil erinevad väikesed etendused, lõbustusi nii täiskasvanutele, beebidele kui lastele), siis linnas väike söömaaeg ning õhtuhämaruses peatänav. Siis ühel päeval (või mitmel) Veneetsia, siis rentida auto ja Como järv.. Nädal läinud kui lupsti, lapsed rõõmsad ja ise ka näinud kultuuri, inimesi ning päikest.

Lido di Jesolo on ülerahvastatud ning Itaalias tuntud kui "ööklubide rand". Rand ise pole midagi erilist- lihtsalt sogane vesi imeliku liivaga. Ütlen seda, kuna tean, mis rannad on mujal Itaalias. Hindadest ma parem ei räägigi! Ennem Lido di Jesolot on üks väiksem linn, kus on ka rand: Lido di Eraclea. Aga see sõltub loomulikult, mida sa rannast eeldad: kas merd, lihtsalt päikest või kõike muud, mis on ranna ümber :)

Meie eelistame Aadria merd Tirrenile, sest enamus vasak-Itaalia randu on täis kive :) Aga kui sulle meeldib kivine rand-miks mitte :)

Mina soovitan kõiki Lõuna Itaalia rande, kus vesi on tunduvalt puhtam kui Veneetsia ümbruses, alati on soe ja liiv on päris. Puglia, Calabria, Sicilia, Sardegna oleksid kõige ideaalsemad, ja ehk maksavad vähemgi.