Itaalia - kogun ideid

Hei.

Plaan minna Itaaliasse 12-14 päevaks. Rooma kindlasti plaanis, piiruks 2,5 - 3 päevaga. Peas mõlgub mõte, et nädal aega tuurikas ringi rendikaga ja viibiks just sellistes külades/väikelinnades, mis mere ääres. Oskab keegi pakkuda soovitusi, kus peatuda. Usun, et rendikas ei tule vast kallim kui Hispaanias. Sel aastal oli 4000 krooni 8 päeva.

Kuid küsimus on tekkinud, et kas võtta plaani Veneetsia ja San Marino (riik). Hästi ahvatlev oleks ära käia ka päris kontsa tipus või siis hoopis saapa ninas? Kui saapa nina, siis kas sinna Sitsiilia saarele saab kergesti üle? Kuskilt lugesin, et praami variant. Ja kas tõesti sõidab tunni ja 1 euroga üle?

Ootan ka infot selle kohta, et kas neil on samuti ülestõusmise pühade ajal midagi sellist nagu Malagas (Hispaanias), kus nädal aega peaaegu on linnas rongkäigud ja pidustused? Mingi muu tore festival?

Tänud.

Praam mandrilt Sitsiiliasse sòidab siiski vaid 20 minutit ning nad vàljuvad iga 40 minuti tagant. 1 euroga saab ùlesòit teoks vast jalamehena... Kui plaanis auto kah kaasa vòtta, siis edasi-tagasi hinnad on alates 30 eurost (edasi-tagasi 3 pàeva jooksul; kui saarel veedetav periood veenib pikemaks, on hind pisult soolasem).

Kust oleks mõtekam alustada. Kas Roomast? Paar päeva kohal, siis võtta auto nädalaks? ja siis lõpetada reis Riminis ja siis sõita rongiga Veneetsiasse? Või koos autoga seigelda Veneetsiani välja ja anda see ära mõnes lähilinnas? Ja siis sõita rongiga Veneetsiasse? Või teha kogu trip vastupidi? Ja kas Veneetsia on väärt 3 päeva? Ta tundub mulle nii udune ja mannetu :), vaatamata sellele, et paljud peavad teda väga romantiliseks linnaks.

Koos Lidoga (rannaga) on Veneetsia väärt 3 päeva, kuid olemine nõuab rohkelt raha.

Alusta sealt kuhu saad kõige soodsamalt lennata.

Soov võimalikult palju näha on väga inimlik, aga selle ajaressursiga tuleb paratamatult teha otsuseid, sest kõike näha niikuinii ei jõua. Esimene asi oleks valida endale reisijuht ja sellega tutvuda (jõle tüütu inisemine, eksju, aga reisijuht aitab asjast aru saada). Teine valik oleks: kas Itaalia põhja-, kesk- või lõunaosa. Kõik erinevad ja omamoodi lahedad. Sellest sõltub ka, kust alustada.

Veneetsia kogub alati väga vastandlikke arvamusi. Kes on jube vaimustunud, kes mitte niiväga. Igal juhul vajab Veneetsia head närvi paduturismile.

Roomas võib olla kuu aega ja ikka jääb väheks. Kolm päeva annab esmamulje.

Ma võtaks rahulikumalt - Itaalias on igal pool midagi (kasvõi suvaline ettejuhtuv söögikoht) ja reisibüroode kataloogidesse jõudev ei ole küll kõige parem soovituste allikas.

Siin foorumis on ka autoreisidest Itaaliasse mõnevõrra kirjutatud, kas otsinguga leiad? Minu mõned soovitused on näiteks siin:

http://trip.ee/node/47611#comment-237301

Mina viimati plaanisin ka Veneetsiasse minna 1.5 päevaks, aga lõpuks olin 4.5, sest ei saanud sealt kuidagi tulema. Aga seal peab tõesti olusid natuke tundma, et turistide hordidest pääseda. Kunas teil muidu minek plaanis on? Samas, nii Veneetsia kui Rooma puhul soovitan plaanida nii, et autoga ei peaks sõitma ja "kus autot hoida" peavalu ära jääks.

Aga mingi võimalus on ka näiteks lennata Sitsiiliasse või siis lihtsalt kuhugi lõunasse ja siis hakata sealt ühte rannikut pidi tagasi tulema ning naasta siis Milanost/Veneetsiast.

Ülestõusmispühadest: lõunas tähistatakse neid suurejoonelisemalt, kui põhjas, raudreeglina, seal on ka suuremaid protsessioone (minu enda kogemusest rohkem Hispaaniaga võrreldav). Bolognas ei ole ma vist ühtegi protsessiooni näinud, ehkki põhimõtteliselt pühasid ikka tähistatakse küll. Ülestõusmispühade esmaspäeval traditsiooniliselt suur hulk linnu pakub tasuta muuseumikülastusvõimalust - samas, sel aastal, kriisiga vabandades, väga paljud paigad loobusid...

Tänud vastukajade eest. Tore teada, et lõunas on võimalik näha protsessioone. Kuna Malagas jättis see 3 päeva, mis me seal viibisime kustumatu mulje, siis sooviks veel sellest osa saada. Roomaga olengi viimase kõnelejaga nõus. Kuna mul oli Hispaania reisil ikka suht peavalu selle autohoidmisega Malagas (peatus kolm ööd, sest liikusime suunal Madriid-Malaga-Barcelona). Et siis ongi targem, kas auto võtta Roomast või auto anda Rooma, sest seal me viibime vähemalt 3 päeva. Rooma on võimalik suht mõistliku hinnaga lennata.