Itaalia läbi Läti

Tere,

9 juuni reis Itaaliasse. Praeguse info kohaselt nõuavad nii Läti kui Itaalia negatiivset PCR testi sisenemiseks. Reis kestab nädal aega. Kas tagasi tulles läbi Riia tuleb ka esitada negatiivne PCR test, et saada Riiast edasi Tallinnasse?

0
1
1
23
...
8

Lätis on hetkel PCR ka transiidil kohustuslik. Ilma selleta Itaalias Riia lennule ei lasta.

Kui lätlased järgmine nädal mingi uue korralduse teevad, siis vastavalt sellele. Nad on alates eelmisest nädalast oma piirangute ümberkorraldusega vaikselt tegelema hakanud.

0
0

Selleks pühapäevaks bronnitud PCR aeg esmaspäeva õhtuse Läti külastamise jaoks. Siiski õrna lootusega, et äkki juhtub ime ja teevad juba reede õhtuks mingi soodsama otsuse riiki sisenemiste ja transiitide kohta ning jõuab aja veel tühistada.

0
1

Kas on mingeid kuuldusi, et nad peaksid sisenemispiiranguid lõdvendama? Ei julgeks kahjuks loota, et juba lähinädalatel midagi muutub. Hetkel peavad testi tegema ju ka nendest riikidest sisenejad, kelle nakatumiskordaja on kuni 50. Eestil on sinna ju veel aega. Äkki vaktsineerimise läbimine loob soodsamad tingimused.

Mina sooviksin ka sõita Rooma ning esimene eelistus oleks olnud AirBaltic Riiast. Hetkel tundub aga kõige kindlam variant hoopis Tallinnast Ryanair ning siis rendiautoga pikem sõitmine.... Vähemalt on siiski kindlus, et saab tagasi koju ja ei pea kuskil piiri taga kolme last ja kahte vaktsineeritud täiskasvanut testima hakkama selleks, et Lätti pääseda.

1
1

See lätlaste testi nõudmine on paras jama jah, eriti transiidil. Ise pressivad AB-ga kampaaniaid teha ja teisest otsast poogivad:)

6
1

On lootust et nemad varsti hakkavad aktsepteerima vaktsineerimise passi , nende enda oma pass töötab kui Läti ja Eesti suudaksid nüüd kokku leppida et paberkandjal aktsepteerivad oleks hea , kui ei siis ootame kuni nad oma IT süsteemi panevad paika ( 1 juuli vist oli EUs tähtaeg )

0
0

@dim123, Läti tunnistab juba täna Eesti vaktsineerimispassi, näiteks vabastab see 10päevasest karantiinikohustusest. Probleem on mujal - Läti nõuab tänaseni pea kõigilt sisenejatelt, sh vaktsineeritutelt PCR testi ja seni kuni nad seda nõuet ei muuda, on probleem endiselt aktuaalne.

5
1

to Buldooza 

Arusaadav , aga nemad just paar päev tagasi tegid endale selle digipassi . 15 juuni kavatsevad ühineda  EU ühise süsteemiga , seega on lootus et alatest sellest ajast PCR tekivad muudatused

3
0

Tere! Aga kas keegi oskab kommenteerida, kuidas Riia lennujaamas testi üldse vaadatakse? Näitan telefonist sertifikaati ja vaatavad kuupäeva ning tulemuse negatiivne või skännivad QR koodi ka? Kui minna sinna autoga Eestist, siis kus nad seda üldse vaatavad?

0
0

Vaatavad näiteks check-ini tehes ja lennukile minnes.

Autoga Eestist minnes vaadatakse kuulduste järgi juba kusagil piiri lähedal põõsastes või isegi piiril, kus Eesti numbriga autod kinni peetakse.

0
0

Märtsis autoga minnes tômmati piiri peal kôrvale ja uuriti nii neg. tulemusega PCR sertifikaati kui Covidpassi.

Mais lennukilt maha tulles ja enne Lätti sisenemist sama teema (polnud vahet, kas sisened Riiga = Läti riiki sisse vôi on lihtsalt transiit RIX lennujaamas, kuna kôigil ju vaja esitada).

Minu arust skaneerisid môlemas kohas Covidpassi QR koodi, aga  PCR testist uurisid vaid kuupäeva ja otsisid sôna “negative”.

2
0

Kahjuks pole Läti ei riiki sisenemiseks ega ka transiidiks veel PCR testi nõuet kaotanud. Eile Finnairiga Tallinnast Helsingi kaudu Riia poole lennates küsiti mõlema lennujaama väravates negatiivset PCR sertifikaati + covidpassi.  Samas aga Riia lennujaamas polnud seekord kedagi kontrollimas.

0
0

Mul on samuti suured lootused, et lähiajal need asjad transiidi puhul Lätis muutuvad. Mingit ajendit nende lootuste jaoks pole :D ...aga, võiks ju loogiliselt oletada, et säärane meetod ja läbi ussi emmi pressimine isegi vaktsineeritud inimeste puhul on isegi lätlaste kohta debiilne :)

5
0

Läti piirangute leevenemine vaktsineeritutele on ilmselt lähipäevade küsimus.  Läti venekeelne Delfi refereeris täna nende peaministri poolt hommikutelevisiooni intervjuus öeldut, mille kohaselt vaktsineeritutele planeeritakse vaba liikumist alates juuni keskpaigast: https://rus.delfi.lv/news/daily/latvia/karinsh-podderzhit-svobodnoe-peremeschenie-po-evrope-privityh-ot-covid-19-lyudej.d?id=53282317. Järgmine valitsuse istung on neil sel neljapäeval, kus piirangute leevendamise teema ka arutlusel: https://rus.delfi.lv/news/daily/latvia/citskovskis-peresmotr-mer-epidemiologicheskoj-bezopasnosti-projdet-v-chetyre-etapa.d?id=53281519.

6
0

Tundub, et Läti ühines EL Covid passiga. Loodame, et meie omad liigutavad ennast nüüd kiiremini. 

https://eng.lsm.lv/article/society/health/latvia-on-board-with-eu-digital-covid-certificate.a408346/

3
0

The National Health Service said that the EU Digital Covid Certificate does not lift other regulations in relation to presenting a negative Covd-19 test and self-isolation requirement for non-vaccinated people.

Nii, et kas test kaotatakse jääb praegu teadmata.

0
0
1
23
...
8
Lennupakkumised
Reisikaaslased