Jaanuaris Lõuna-Goasse

Hei! Lendame 14.01 Lõuna-Goasse. Kas keegi veel minemas?
Oleks lahe rannas tervitada :)

Võta Selveri kilekott kätte ja patseeri paar korda rannas edasi-tagasi ja küll tervitad siis :-)

Lõuna-Goas on randu sadu kilomeetreid, kuid muie oleme Patnemi rannas 18-23 jaanuar ja Selveri kilekotti pole pigem Kingfisher.

Need kes lähevad kas mõistlik on Eestis raha vahetada või kohapeal? Tundub, et Tavid enam ei vaheta ruupiaid

Mina võtan kohapeal ATMist või vaatan kohapeal sobivama kursi

Ainult ATMide peale lõunas ei saa loota, peab olema ka sularaha vahetamiseks. Agonda kaks ATM-i minu kaarti ei tunnistanud ja raha välja võtta ei saanud (kohalik oma kaardiga sai) kurss oleneb tihti ka palju korraga vahetad, aga hetkel EURi suhtes väga OK (74-76INRi/ EUR)

Olen käinud varemalt mitmed korrad, aga aasta tagasi tuli rekord kui taheti 3 nädala jooksul 3X petta vahetuspunktis. Vahetan nüüd põhiliselt mõne puhvetipidajaga kellega teretuttavaks saanud ja saab ka suts parema kursi.
Aga jah, seda pahna tuleb palju ja kindlasti peab üle lugema.
Jaan lõpus ka minek. Nii põhja kui lõuna

Automaadist sularaha väljavõtul sõltub vahel sellest, mis tehingu valid, kui sul on välismaa kaart. Ma jändasin ka korra tükk aega. Olid 3 erinevat kaarti, nii Visa kui Mastercard, deebet- ja krediitkaart. Seal oli valikus "fast cash", mis andis summade loetelu, järgmiseks sai ise sisestada summa ja lõpuks tuli valida kontotüüpide vahel "savings", "current" ja "credit". Seal see konks oligi. Ma täpselt ei mäleta enam, mis kombinatsiooniga ma sain, aga proovisin kõik variandid läbi, ning üks neist töötas. Loogiline oleks, et kui on krediitkaart, siis valid "credit" kontotüübi, aga päris nii see ei toiminud. See oli ka veel, et mingi kaardiga ma ei saanud tõesti raha ühe panga automaadist. See oli vist Mastercard ja krediit. Samas teise panga omast sain.

Oleme Goa reisil, valisime Põhja Goa ja nüüd vahelduseks oleme kolm ööd ka lõuna pool Fatrade ranna lähedal Coconut Resordis. Ilm on super, inimesed samuti. Sääski on rohkem siin lõunas, kui Calancutis, kuid see on vaid 18.30-06.30
Kurss euriga on praegu 79,14 umbes (see siis ametlik) vahetatakse putkades ja tänaval 76-78 INR = 1 EUR mingil juhul ärge vahetage lennujaamas, ütleb kursiks 76 ja maksud, täksid ja tuksid ja saad 71,4 peo peale...nii oli :) saad ka templiga paberi ja puha, aga lubatud 76-te mitte ei saa.
Temperatuur- ja kliima üldse on mulle isiklikult sobiv, päeval varjus 28-32 ja ööseks langeb 22-26-le sisemaal vb veidi jahedam öösel ja ka päeval, seda siis vb paari kraadi võrra. Vesi on soe ja lained suht suured enamasti, nendega tasuks ettevaatlik olla, kui ikka punane lipp, siis ära roni, kui ei ole superman.
Tänava hinnad on kõik kaubeldavad, see kui palju alla saad sõltub sellesst, kui hullu kirve müüa alguses paneb, kuid ka normaalsest hinnast saab 15% kindlasti alla, tavaliselt isegi 25% Turul üritas üks rätikumüüja meilt ühe nartsu eest 3200 ruupiat nöörida, kuid sai lõpuks 400 tükist vaid = 5,15 euri.
Transport on superodav vaid bussiga liigeldes, lähiliinid 10-20km on üks pilet samuti vastavalt kilometraasile 10-20 ruupiat, pikemad linnadevahelised reisid on sõitmata, kuid ei ole ka üle 100-120 (100=1,28 euri kursiga 1:78-le) ruupia kindlasti. Riksasid on suht vähe võrreldes Tais tuk-tukkidega, hinnad võrreldes taksodega kuni 25% odavamad. Linna sees ühest otsast teise riksaga ca 10-15 min sõitu 200-300 ruupiat, siis taksoga 400-450 ruupiat, oleneb ka kas suur või väike takso. Kõik läbitavad vahemaad = km + 0,5min ehk siis 20km läbimiseks kulub umbes 25-30 minutit.
Maitseaineid ostsime poest, seal pakendatud ja maanteetolmuvabad, fix hind peal. Teevad ka nii, et ostavad poest ja pakendavad ümber ja müüvad x3 kallimalt.
Külmkapimagnetid 40-100 ruupiat tükk(0,5 euri kuni 1,3 euri) , kallimad siis keraamilised või metallist ja odavam ots mingi kipsisegu vms.
Õlu baaris 0,65L Kingfisher 100-130 ruupiat ehk kuni 1,65 euri...rannas kallim ja kallimates restodes, mujal peaks 100-110-ga kätte saama ca 1,35 euri. Poes umbes 0,85 euri
Söögid baarides, snäkid krevetid, kalmaarirõngad...ei ole vaid viis tükki :) hind umbes 3,5 euri ja praed 360-460 ruupiat ca 5-6 euri. Kallimad 700-990 ca 12.70 euri (kurss arvestatud 1 eur = 78 INR)
Ekskurssioone ei ole võtnud, otsisime ise kohad välja, riksa või takso ja ikka odavam, olgu siis tegu vürtsifarmiga või elevantidega vms neljane punt ja takso on sõidetav kuhu iganes. Kütuse hind on küll lähenemas eurile liitri eest, aga töötasud on väga madalad, seega sõit meile siiski vastuvõetava hinnaga.
Inimesed on sõbralikud, kauplejad riukalikud tihti, aga tulla tasub kindlasti, ettevaatlikud peavad olema üksikud naisterahvad-neiud, eriti öösel.

Küsimus selline,kas suuremaid taksosid või marsasid seal ka esineb? Reisime kuuekesi.

Hei-Hei! Resideerume 3.01-31.01 Goas. Kel huvi, saame kokku ja avastame koos. 

Tegelen ka fotograafia ja videoga. 
Lisage fb ja suhtleb lähemalt.
Tervitades, Laura