Jaapan suvel

Tere!

Plaanis on minna Jaapanisse peale jaanipäeva ja olla ligi 3 nädalat. Piletid on ka juba Stockmanni hulludelt päevadelt ostetud.

Lugesin Lonely Planetist, et suvel on seal suhteliselt niiske ja palav. Kas peaks Osakast kohe põhja Hokkaido saarele põrutama või asi tegelikult nii hull ei olegi?

Mida peaks kindlasti sel ajal külastama?

Kõik soovitused on teretulnud.

Antaares

Käisime Jaapanis eelmisel aastal samal ajal. Jah, Kyotos ja seal ümbruses oli päris soe, kohati ka palav, aga ei midagi meeletut. Meie külastasime Tokyot, Kyotot ja Hiroshimat. Tokyo ja Kyoto olid oodatult huvitavad, oodatust suurema elamuse pakkus Hiroshima. Ehk saad mõtteid meie reisipäevikust: Jaapani reisipäevik

Suvel on jaapanis vihmade aeg, aga kuna see saarestik ulatub Filipiinide juurest Sahalinini, siis jõuab vihm igale poole ise ajal. Liigub nimelt lõunast põhja. Juulis oli ta peasaare lõunaosas just nimetatud linnade kandis. Mina reisisin alati JR Rail-pass'iga ja lihtsalt sõitsin vastavalt põhja või lõunasse, kus vihma enam või veel ei olnud. Shinkansen põrutab ikka väga kiirelt. Palavuse eest võib tõusta mägedesse (nt Takayama ümbrus). Mulle meeldisid kõige enam Hokkaido, Kiushu ja Okinawa, kuna nad on muust Jaapanist väga erinevad. Kui on tingimata soov Osaka ja Tokyo vahel tiirutada, siis soovitan Himeji't ja Nara.