trip-krainetrip-ukraine-dark
Jala sadamast kuninga lossi

Plaanis 9 nov minna lapsega Stokholmi ja minna ka pidulikku vahtkonna vahetust kaema. Kas on see nüüd üle mõistuse kui jala minna? Aga bussiga?

Ei ole see jalgsi ka väga hull :) Paras jalutuskäik

Siit kaardi pealt peaks näha olema, kuhu minna tuleb. See on küll autole mõeldud, jala saad nii mõnestki kohast otse.

http://tinyurl.com/ywkwwk

ma elus ei viitsiks seda teed jala minna... :P sadamast läheb buss otse lossi juurde- nr. 76 (samast peatusest, mis nr.1 ja söidab sama teed, kui eelolevas lingis). laevalt tulev rahvas seda ei kipu teadma ja tehakse nö.asi keerulisemaks (selle veniva nr.1 bussiga linna, siis jala vöi istutakse Gärdetist metroo peale ja sellega vanalinna (Gamla Stani)). pilet automaadist 26sek, alla 12.a tasuta

Olen seda maad jalgsi käinud. Üle tunni annab kõndida. Sadama juures on ümbrus igav, aga kesklinnale lähemal on üpris huvitavad hooned. Lapsega jalutad kauem, kui tund. Üks olulisi faktoreid on ka ilm, vihmaga eelistaks ma küll bussi, et kell 12.00 vahtkonna vahetust näha.

Ise olen samuti seda maad paar korda jala käinud, mere äärne osa sellest teest on väga mõnus, seda soovitan küll jala käia ning siis võib ka korra sellele saarekesele astuda, kuhu Djurgarden on peale kirjutatud :) Edasi läheb tõesti igavamaks + keerulisevõitu on orienteeruda. Ise samas olukorras sõidaks ühe otsa bussiga ja teise otsa kõnniks mereäärse osa + edasi bussiga.

Lapsega seda maad käia kohe küll ei soovita, eriti kui on plaan terve päev linnas ringi käia.

aga mis see pilet siis lõpuks maksab. SL leheküljel leian jutu mingitest tsoonidest, erinevatest hindadest. Tuleb välja kui osta päevapilet siis on kõige odavam. Ja kust selline inf et alla 12 aasta laps tasuta?

käidud 12-a. lapsega Stockholmis. 1-päeva travelcard maksis 90 SEKi täiskasvanule ja 55 SEKi lapsele. Tsoonide piiranguid pole. www.sl.se

kuni 6 aastased lapsed on tasuta, ja nädalavahetustel saavad kuni 11 aastased tasuta sõita

Oleme selle maa paar korda jalgsi ära kõndinud. Meie meelest küll hullu pole. See kesklinn ju suht lähedal. teele jääb väikese kõrvalpõikena Vasa muuseum, kuhu õpilastel tasuta ja täispileti saab siit juba Tallinki kassast ära osta. Sinna tasub igaljuhul sisse põigata. sadamast läheb lausa tee, mis üle välja lõikab otse nende saatkondadeni ja sealt hakkab juba linn ju.

yhe tunni A zoni pilet maksab täiskasvanule 26 sek (kaks 13kr. kupongi). linna 26 ja tagasi 26= 52 sek. milleks on vaja seda 90sek päevapiletit, kui rohkem söitmist ei oleks...? see lapse asi kah na keeruliseks aetud maytlen... tglt ei tea nad isegi, kes kuis söitma peaks :P no neile kehtivad need reducerat pris (tärniga märgitud). seega 8+8 (kaks 8kr. kupongi)= 16sek (tunni)pilet- seega ei vaja ka laps mingit 55sek päevapiletit, kui pole rohkem söitmist, kui linna ja tagasi. piletid ostetakse automaadist, kus saab maksta kaardiga ja metallrahaga.

Tallinki buss väljub sadamahjoone eest, kergesti leitav, pileti saab osta sularaha eest, täiskasvanule 30.- SEK. Laeva infoletist saate küsida täpsed bussi väljumise ajad. Tagasi saab ka, vähemalt 2 bussi tuleb. Buss viib Cititerminali. Tagasi on mugavam tulla nr 1 bussiga, ei pea kellaaegadega rehkendama.

inimene tahab lossi juurde (petub kohe lossi körval) ja saaks seda teha otse, nr 76 bussiga ja 26sek eest. milleks talle soovitatakse tallinki 30sek bussi ja mis söidab cityterminali (kust kah paras maa minna lossini)? seletage palun siin elavale :P

Et mis see 20 sek pilet on?

20sek pilet oleks (ja neid läheks siis ka kaks tk A zone= 40sek), kui ostad sularahas pileti ja otse nt. bussijuhilt. samas bussijuht pileteid ei myy (enam)... et ostes siis nt.otse metrooväravast?- ei tea täpselt, vaja uurida. ju vist nii. (samas körval olev lehekiosk Pressbyrån myyb sulle 26.-pileti..) yhesönaga, tegemist on (jälle) yhe lihtsa asjaga, mis keeruliseks aetud (ja selles on rootslased YLItublid :P). möistan, kui ei möisteta... kohalikud söidavad kuukaartide (620.-) ja 160.- remsadega. yksikul juhul 26.- (tund A zones) automaadist ostetud piletiga.

kas tallinki bussile maksab pilet juba 30 sek? kui mõned kuud tagasi käisin, oli veel 20 sek.

Et mida siis veel seal vaadata. Väga keerutama ei tahaks hakata, tütar 10 aastane. Vaataks lossi ja mõne ilusa kiriku ära. Siis võiks ka kuskilt poest läbi astuda ja ma arvan et seejärel tagasi laevale. Et kus suunas siis minna?

et mida veel seal vaadata... teate, soovitan muretseda endile ennem Sthlmi söitu raamat (kui ei raatsi osta (eestis raamatupoes olemas ja ligi 300eek), siis raamatukogust laenata) "Stockholm" (sarjast silmaringi reisijuht) ja natsa teha nö. kodutööd- töödelge läbi! seal paljut huvitavat infi! pane ise endile huvitav trett sthlmis kokku!!! :)

Ma olen isegi bussijaamast jala sadamasse kõmpinud (Tallink). KUningaloss on ju lausa lähedal ;)

aga netis olen hulluks otsinud igasuguse infiga. Ju olen kõva peaga et ei saa aru mis kus on. Mingid kaardid ma ju netist kah sain. Jah lossi leidsin, bussiliini 76 kaardi kah kaevasin kuskilt välja, kirik vist on sama saarekese peal aga kus on mõni suurem ostukeskus(lähedal siis).

Kui vanalinnast (Gamla Stan) lähed, siis otse mööda Drottningsgatanit jõuad sellisele tänavale nagu Kungsgatan...kui mu mälu mind ei peta. Sealt kungsgatanilt saad hiljem ka bussi peale kui vaja (nr 1.). Suuremad poed hakkavad sealt drottningsgatanilt pihta ja kui jalutad seal kungsgatani piirkonnas, siis seal on päris mitmeid suuremaid poode. PS kui sadamast jala linna lähete, siis on otsem minna terminalist mitte otse vaid natuke vasakul paistab üks banaanikirjadega maja (selle juures ka nr1 bussi peatus), sealt eest läbi minnes saad otse nende tänavate nurgale, kust kesklinna saad, otse üle rohelise väljaku mööda jalgratta-kõnniteed..edasi seal midagi rasket küll pole kesklinna jõudmiseks