Jalgsi Riiga

Tere!

Mõte suunduda jalgsi Riiga on mõnda aega olnud. Lahtine seni, kas alustada Pärnust või Tallinnast. Marsruut vaba, pigem mere äärest, et näha ka Läti loodust.

Kas liiga utoopiline?

Huvilisi?

Ei ole utoopiline, aga Tallinnast alustades teeksid liiga suure ringi, kuni ükskord Pärnuni jõuad. Muidugi jääb ka selle ringi peale palju vaadatavat.

Probleeme võib tekkida pigem selles plaanis, et päris igal pool telkida ei lubata, kui selle ööbimisvariandi peale mõtlesid. Selles osas pead ise kodutöö ära tegema.

mhh, klassikaline on ikka Tartust alustada.

Muidugi oleks, jälgides vanu trende!

Aga kuna ilmad on praegu piisavad, kannatab ka magamiskotiga lihtsalt puu all olla. Tallinnast jah mööda mere äärt Pärnuni teeb ilmatuma ringi. ;)

Kuna plaanis minna??? Pm oleks 1 juulist käsi:)

Ma usun, et jaanid võiks ikka ära pidada. Mõte on aga kuupäeva kindlat mitte. Marsruut ikka veel lahtine ja igasugune mõtteavaldus oleks kasuks.

Panen oma meiliaadressi ka: jorvenr@gmail.com

Kuidas mereäär lätis on? Pärnumaal on piirini päris mitmeid lõike, kus pead pea maanteeni välja tulema, kuna vahepeal kõrkjad/võsa ja padrik. Alates vanast maanteest on isegi päris OK, aga lahtlen, et liivarannad Riiani välja jooksevad. Samuti jõgede ületused. Marsruut tahab mõningast eeltööd.

Antud marsruudil on ainuke mereäärne lõik Eestis, Häädemeestest Iklani. Ja sedagi vaid siis kui lähed mööda vana maanteed ja sealgi pole meri kogu aeg silme ees. Loodust näed igal pool. Ka siis kui mere äärde ei lähe. Pärnu-Riia ots on nii lühike, et sa ei jõua käima hakatigi, enne on lõik läbi. Kui arvestad kiiruseks 50 km päevas, on sul aega ka ümber vahjtida ja lulli lüüa. Nii väikse maa peale pole mõtet telkigi kaasa võtta. Ainuke probleem võib tulla jalgadega. Võimalik, et jalad jäävad nii valuksaks ja kangeks, et hommikuti on rakse liikuma hakata. Kuid see möödub esimese saja meetriga. Ajad hommikul mingi toe najal kargud alla, komberdad nagu rauk ja edasi kepsutad lustlikult. Mina ravisin jalad terveks käimise ajal võetud veevanniga (leotasin jaglu uumbes tunnijagu külmas vees). Sellele ideele tulin kusagil nädalase käimise järel. Jalad läksid pehmeks ja kangus oli edaspidi kadunud, kuid selle asemel sain ühte jalga põletiku. Jalalaba paistetas üles, botas jäi väikseks ja iga samm polnud eriliti lustlik. vahepeal kaalusin tõsiselt okstest kargu meisterdamist aga tooraine puudusel jäi asi katki. Hiljem, kui tekkis võsa ja mets ning valuhood tagasi tulid, ei viitsinud nikerdama hakata. Tundus kuidagi imelik karguga maanteel komberdada. Praktika on näidanud, et jalavalu kaob umbes 1000 kilomeetriga. Kott olgu kerge. Mina tulin Kaukaasiast koju ilma magamiskotita (tollal olid magamiskotid liialt rasked). Kasutasin tavalist voodilt võetud baikatekki, kuid magamiskott on mugavam, ja külmade ilmade puhuks villast kampsunit. Telgi asemel võid kasutada bussiootepaviljone või muid varemed või sarasid. Teel on piisavalt asulaid, et paar pätsi leiba osta ja vett saab kraavidest. See on selline säästuvariant. Ebameeldivusi võib kohata pool ja igal ajal, kuid niisama põõsa all ja metsas lebamine tõmbab vähem tähelepanu.

Toivo, ega sa juhuslikult ei soovi UpTraveli reisikonkurssil osaleda? :D

Sain just seitse naerukrampi. Aitähh Sulle ;)

Plaanis minna 27.06 Pärnust Kura poolsaare tippu mööda mereäärt. Kokku umbes 350 km, aega planeeritud 2 nädalat.

Riiast edasi paistab maantee kulgevat rohkem mere ääres kui Riia ja Pärnu vahel. Elu on näidanud, et väga tihti kujunevad need veekogu äärsed kõndimised maanteel käimiseks. Kui maantee on 100 meetri kaugusel teisel pool võsa või metsa, kaob suhteliselt kiiresti igasugune huvi paterdada pilliroos, nõgestes, kividel, soos ja päevitavate inimeste vahel. Pealegi tuleb suubuvate jõgede korral, koorida end paljaks ja üritada ujuda läbi veekogu või kõmpida pikki jõekallast maanteeni. Mis isenesest pole mitte sugugi raske, välja arvatud juhul kui satud koeretga valvatavale territooriumile. Asja positiivne külg on see, et sellisel juhul võid püstidada uue tippmargi seljakotiga 100 meetri jooksus ja kõrgushüppes. Vähemalt minu kõrgushüppe isiklik rekord on püstitatud hoojooksuta kella 02.00-04.00 vahel. Aga kõik on soovi korral teostatav. Isegi siis kui teele jääb ette naiste paradiis, on võimalik sealt ühe hooga elu ja tervisega läbi joosta.

Kui te veel läinud ei ole siis ehk läheks koos. Ise lähen 6juuli Amsterdami aga tripiks heameelega teiega kuni Riiani kaasa. Mul antud teemal kogemusi jagub. Olen palju jalgsi rännanud Hispaanias ja Prantsusmaal. Riia trip pole raske kui telk ja magamiskott on ühes! Telkimis kohtade pärast ei tasuks eriti muret tunda kuna reis läheks ju loodusest läbi. Kui ei saa ühes kohas siis saab teises kohas laagri püsti panna.ok.mõelge ja antke teada oldkapten@hot.ee

käisin häälega Prantsusmaal, sai ka jala käidud veits, telk oli kaasas ja magasime kiir teeääres kus asuvad autode parklad ja pesemis kohad, keegi ei ajanud ära, ei Poolas ega mujal. Nüüd plaanin minna 4.07.2011-17.07.2011 Saksamaale häälega, kes liitub:)

Kui Saksamaale minek siis tuleksin hea meelega kaasa. Kas kindlasti soov liikuda häälega? Bussipilet Riiast Poola maksab 14euri. Mis sa seal Saksamaal tegema hakkad Katy? Ma ise liigun Hollandisse 06.07. Kavas oli ka Berliinis paar nädalat peatuda. Kui jutt sind huvitab, anna teada! oldkapten@hot.ee Marko

millal plaanid siis minema hakkata..Saksamaa oleks lihtsalt nagu siht, kuid meeleldi vaataks ka Hollandit, mul pole tegelt miskit plaanis, laheb kuis laheb.postkastis sulle kiri

No 06.07 oleks ikka kindel kuupäev minu poolt. Meid eestlasi peaks Berliinis ka ikka kokku tulema. Hollandis aga puum kestab ja tööd on seal küllaga. Samuti eestlasi.

kas start Tallinnast või mujalt:)

No ma stardin järvakandist. Elan küll ise Tallinnas, aga käin enne maalt läbi ja sealt Pärnu. Pärnust siis Riiga nii, et jõuaks kell 19.00 Riia Varrsavi bussile. Kui oled käsi võib Pärnus kokku saada. . . . Laused ja kohanimed algavad Trip.ee-s suure algustähega! Järgmised kolepostitused Trip.ee kustutab!

Mitu tundi tuleks siis bussis olla? Kuna see retk läbi Riia ja Varssavi linna poleks eriti meeldiv.

Täpselt ei mäleta, aga minuarust ca 18 tundi on Riiast Varssavisse. Mul endal aga tegelikult plaan pikemaks jääda. . . . Laused ja kohanimed algavad Trip.ee-s suure algustähega! Järgmised kolepostitused Trip.ee kustutab!

Pigem antud olukorras arvan hääletan, 18 tundi bussireisi oleks minusugusele liiga palju palutud. . . . Laused ja kohanimed algavad Trip.ee-s suure algustähega! Järgmised kolepostitused Trip.ee kustutab!