JFK lennujaamast Manhattan´ile

Tere Otsin infot lennujaamast Manhattanile jõudmiseks. Foorumites on juttu olnud taksodest ja nende hindadest. Kahjuks teistest variantidest olid foorumid aastast 2006. Ehk siis minu hotell asub Empire State Buildingi lähedal ja hotellist Grand Central Station rongijaama on 0.7 km ja Penn Station asub 0.9km kaugusel. Millised oleks odavamad variandid lennujaamast nendesse rongijaamadesse jõudmiseks ja umbes ajakulu. Tänan juba ette abi eest.

Räägi, millal minek ja mis hotellis peatud.

Minek on 19 aprill ja ööbime "Hotel 373".

Air Trainiga Jamaica Stationi, sealt metrooga Manhattanile. Või kui kellaaeg sobib, siis kell 19.00 väljub JFK 4. terminali eest Transbridge Lines ( Pennsylvania liin ) autobuss, mis peatub Manhattanil Port Authority bussijaamas ( PABS ), mis suht lähedal sellele hotellile. Taksoga tuleb sõita 4. terminali, kui lennuk just sinna ei saabu, see maksab nii 6 - 8 USD, buss võibolla sama palju või vähem, ise olen selle bussiga sõitnud edasi, JFKlt Port Authoritysse sõidab kolmveerand tundi.

kõige odavam oleks vast tõesti Air train Jamaica Stationisse ja sealt E rongiga Forest Hillsi ja sealt V rongiga 34nda tänava peatusse? Kaart on suhteliselt kribu, kuid V rong peaks viima enamvähem õigesse kohta http://www.mta.info/nyct/maps/submap.htm

maksaks siis 5 USD airtraini ja 2 usd metroo eest

Forest Hillsis V-rongi peale ümber istuda ei soovita, sest minu teada on V kohalik rong (st palju rohkem peatusi kui nt. E või F) ja muide nädalalõppudel V ei sõida. E läheb Penn Stationisse, mis on hotellist ehk 12 minutit kõndida, loodetavasti on sul ratastega kohver. Või kui soovid tingimata ühe tänavavahe lähemale sõita, siis võid Kew Gardens või Jackson Heightsi peatuses F-rongi peale ümber istuda. Lennujaamast hotelli peaks metrooga minema natuke üle tunni aja. Port Authorityst on hotelli ikka omajagu maad vantsida, eriti pagasiga, nii et Air Train ja metroo oleks ikka parem variant. Takso on endiselt $45+toll+tip.

Saabun 8 terminali õhtul kell 22.50. Mingite busside sõiduplaanis nägin, et viimane väljub linna 23.00. Kas Air Trainiga pole seda muret?

Air Train on käigus 24h ööpäevas. Kui sa nii hilja saabud, siis soovitaks veel sellist varianti, et sõita Air Trainiga Jamaicasse ja sealt hoopis LIRR-iga (Lond Island Railroad) Penn Stationisse, mis võtab palju vähem aega, kuigi maksab veidi rohkem. Vaatasin LIRRi lehelt, pilet jaamast automaadist ostes oleks $5.25 (pluss Air Train, $5). LIRR on puhtam ja meeldivam kui metroo...

Muidugi, kui oled nõus veidi rohkem kulutama ($20+), siis uuri neid shuttle'ite variante ka, saad ukse ette.

Tänan kaardi eest.Pilt natukene selgem nendest erinevate rongide tähistustest. Küsiksin juurde, et kuidas saab terminali juurest Air Traini peale? Kas on mingid viited mida peaksin jälgima või pole eksimist karta? Samas kaardilt vaatasin, et Air Train ei lähe Jamaica Center´ini välja vaid Sutphin Blvd, või on see "kribu kaardi" viga :)? Ja kui ma nüüd õigesti olen arusaanud, siis sõidan Air Trainiga Jamaika Centerisse, seal istun ümber metroo liinile E ja võin sõita Penn Stationini välja ja sealt jala hotelli või väljun E liinilt F liinile Kew Gardens või Jackson Heightsi peatustes ja sõidan 34 peatusesse. Küsimus Askeldajale, et kas mõtekas on E liinil sõita kuni Jackson Heightsi peatuseni ( et Kew Gardenist sõidab E kiiremini selle vahe kui F). Samas Kew Gardenis on ainult E ja F liinid ja segadust oleks vähem? Või tundub, et muretsen liialt üle:). Lihtsalt esimest korda ja hiline aeg.

Kuna läheme kahekesi, siis shuttlei variant $40 on juba ligilähedane taksole. Tundub, et see LIRR on parem variant. Põhimõtteliselt saan ma samamoodi tagasi lennujaama ka? Kuna JFK lennujaamast sõidan edasi mõned päevad hiljem kella 12.00 ajal päeval, siis olen lugenud ummikutest ja ei tahaks hakata päris varavalges ka minema.

Ma arvan, et kui nii hilja jouad, siis mine hoopis AirTraniga Jamaicasse ja sealt LIRR (Long Island Railroad) peale. LIRR soidab iga 15-20 minuti jarel vahemalt kella 1-2ni oosel ja viib sind ilma peatusteta 25 minutiga Penn Stationisse, pilet on $7 vist (pluss $5 Airtran) ja osta see kindlasti terminalist, mitte rongist.

Pennist jala hotelli ei tohiks pikk tee olla, Empire State Buildingu torn on heaks teejuhiks :) Taksoga laheks sul Pennist toenaoliselt mitte rohkem kui $5-6.

JFKs on koik vaga hasti sildistatud, oigete suundade leidmisega ei tohiks probleemi olla ja alati on inimesi, kellelt kysida. Metrooga laheb hulga kauem ja kohvritega jamamine on tyytu.

See Air Traini Jamaica peatus on samas kohas, kus E-metrool on Sutphin Boulevard peatus ja LIRRi Jamaica peatus on samas hoones, ära lase ennast nimedest häirida. Ma arvan ka, et nii hilja mine parem LIRRiga.

Askeldaja ja ML , tänud teile suured. Äkki oskate lennujaama tagasimineku kohta ka nõu anda. Kui mul lennuk väljub 12.00 Miamisse, seega peaksin olema kuskil 10 - 10.30 lennujaamas. Taksoga tuleksin hotellist kuskil 40 min, et kas siis on ummikud suured? Või mõistlikum on kasutada metrood või sama LIRR liini?

Küsiks siis ka teadjamate käest, kas google map-i poolt pakutud ilus marsruut (saab lausa sisestada kellaajaliselt) on reaalselt parim viis sihtkohta jõudmiseks? Minek siis JFK-st metroopeatuse Cathedral Parkway - 110th St Station lähedale. Mulle pakutakse sõita kõigepealt Jamaica station'sse, sealt võtta metroo E "42nd St - Port Authority Bus Term. Station-sse" ja sealt metroo 1 "Cathedral Parkway - 110th St Station-sse". Kas see on hea marsruut? Nagu ma aru saan maksab sõit kokku 5 $ + 2 $ + 2 $ = 9 $ ? Kas liini E ja 1 piletid on samad ja igale reisile tuleb eraldi pilet osta?

Metroos tuleb igal juhul kassast või automaadist kaart osta, sularahas maksta ei saa. Valida on erinevate kaartide vahel, üks sõit ($2), $20, $40 jne. Või siis osta päevakaart või nädalakaart jne, need kehtivad nii metroos kui bussis. Kui ei ole päeva- vms kaarti, maksab metroosse sisenemine $2, edasi võid ümber istuda palju tahad, kui metroost välja ei lähe. Korra saad tasuta bussile ka ümber istuda. Loe ise: http://www.mta.info/metrocard/mcgtreng.htm

Käisime septembris New Yorgis, jõudsime JFK-sse kuskil öösel peale südaööd. Vaja oli saada 96 tänava peatusesse, ning kasutasime ka metrood. Airtrain sõidab 24h ja ka paljud metroorongid. Metroo tundus kõige odavam ja mõistlikum variant. Sildid ja juhised on igalpool üleval, kõik on ääretult lihtne ja loogiline. Suurte kohvritega on metroos suhteliselt ebamubav liikuda, väravad on kitsad ja eskalaatoreid väga vähe. Nii et mugavam on kui võimalikult vähe ümberistumisi teha. Aga muidu on kõik teostatav!

Kas keegi oskab ka öelda kui palju läheks taksoga lennujaamast 54th str-le umbes maksma? Saabume samuti alles peale 23 JFK-sse ja kohe esimesel õhtul läheks vist kohvritega keeruliseks seiklemine... Ja ma ei kujuta ette ka kui turvaline on seal kahekesi sellisel kellaajal liigelda? Või...?

Taksosõit Manhattanile maksab $45 pluss toll ($4 vist) pluss tip (15%). Kui tahad veidike kokku hoida, võid paluda, et taksojuht läheks üle silla ja mitte tunnelist, siis ei pea tolli maksma. Samas 54. tänavale peaks metrooga (E) päris lähedale saama, see ei ole keeruline.