Jootraha andmine Egiptuses

Selgitage palun natuke reegleid selle kohta, kuidas on kombeks Egiptuses jootraha ehk siis tippi anda. Millal, kui palju jne? Millal aga ei ole vaja sellepärast muretseda?

1
2

Keegi ei saa reegleid teha mitte kuskil jootraha suhtes, kui mulle teenindus, toit jne meeldib, annan täpselt nii nagu ise tunnen, kui ei meeldi, ei saa mind keegi seda tegema sundida sellepärast, et nii on kombeks.

1
0

Tere!

Te maksate kauba ja teenuse eest nagunii palju palju rohkem kui asi vaart on. Kui summa on vaike andke 5 LE ja kui suur 10 LE , kui kindlasti tahate maksta. Sellest piisab kull. Elan Hurghadas 6 aastat.

Koike head! Kristiina

1
0
0
0

Olen iga kord esimesel päeval rannas rätikupoisile 1-2 USD jätnud. Siis ei pea hommikuti slaavlastega koos amokki jooksma , et normaalset tooli saada. Esimene päev valid head kohad välja ja lepid rätikupoisiga, et igal hommikul oleks kohad bronnitud. Toimib iga kord 100%. Samuti olen jätnud mitte küll igal hommikul aga üle päeva voodi peale 1 USD. Iga kord on rätikutest ja kollastest õitest mingi kuju voodi peale nikerdatud. Ja samuti tagab see meeldiva suhtumise sinusse. Ehk siis mida meeldivam ja vastutulelikum sa ise oleda , seda meeldivam on ka teenindus. Samuti võiks ära õppida elementaarsed tervitussõnad kohalikus keeles. Paneb samuti kohalikud teistmoodi suhtuma. Aga see puhtalt minu arvamus ja kogemus.

1
1

Kohvikutes, kus pole lisatud arvele taxi, oleks sobiv ca 10 prossa jätta, või siis lihtsalt ümmardada summa, näiteks isegi ameerikas on see lausa kirjutamata reegel, kuigi meie eestlased pole eriti harjunud tippi jätma. Ja loomulikult hotellide puhul kehtib esimese päeva reegel, kui soovid superhead teenindust terve oma puhkuse nautida. Just rannas ja rannabaarides on see eriti soovitav. Ka toavahetusel, kui teile peaks sattuma ikka kehva tuba, muidu ootate mitu päeva või kolite mitu korda. Sellisel korral näiteks 10 dollarit teeb imet, ka katsetatud. Kunagi sain lausa swiidi ja ooteaeg oli ca 5 minti, kuigi, kui just aus olla ma toona andsin suts(4 korda) rohkem, kuna ei teadnud, mis oleks normaalne, sellest siis oli ka superkiire teenindus, muidu oli, et nohh homme ehk saab, kui midagi vabaneb. Siit järeldus, tuleb Trippi lugeda õigel ajal.

0
0

Uksehoidjad, pakikandjad, muud ühe liigutuse tegijad - 1 egp on täiesti piisav, nädala eest võib ka 5-10 jätta.

Kelnerid, baaripoisid, basseini- ja rannatooli sebijad, toakoristajad - u 2x 10 egp (puhkuse alguses ja lõpus) ja ülespoole, kuidas just tasku kannatab. Restoranis muidugi sõltub veidi ka tellimusest ja kui eriline õhtu on, aga ka AI paketi puhul võib ju nädalase sebimise eest kümpsi või paar visata. Üldse tipi puhul kehtib et parem vähem kui mitte midagi ;-).

1
0

Ja kuidas suhtuda Hurghada lennujaamas bussile minnes mehikesse, kes nõuab 2 EURi kohvri tõstmise eest bussi? Ise kohvrit bussi tõsta ei luba, lausa füüsiliselt takistab. Bussijuht ei sekku, reisiesindaja ei näe ... Sama tagasisõidul lennujaamas pagasi äraandmisel, kui mingi mees vägisi tõstab ise kohvrit lindile ning vehib nõudvalt teise käega su nina all. Nii oli see aasta tagasi, kas ka praegu?

2
0

Egiptus ongi hea koht kus enesekindlust õppida, kellel seda varasemast vajaka. Eestlastele juba profülaktika mõttes soovitatav. :P

Las ta siis tõstab, kui väga tahab, ja öelge ilusa särava näoga aitäh abivalmis inimesele? aga raha kahjuks pole - pööra taskud pahupidi näe pole! Võib küsida, kas VISAt võtab? Kui puhkusel ka loovust ei arenda, siis millal veel? :)

6
0

Tuleb meelde turvamehest kolleeg, kes Amsterdami punaste laternate rajoonis tüdrukutele karvast säärt näitas ja raha nõudis :) (Mitte väga pealetükkivalt muidugi, seal on kohalikel siiski ülemvõimm ja liiga ülbed turistid pannakse kiirelt paika.)

0
0

Ehhee, ma jätsin kunagi oma kaks kogenematut reisikaaslast koos viie kohvriga Sharmi lennujaamas üksipäini välja ukse taha ja kahe minuti jooksul olid me kohvrid suvalisesse taksosse tassitud ning loomulikult nõuti "ohvritelt" ka selle liigutuse eest jootraha kui me need kurikaelad lennujaama eest avastasime. Kurikaeltega tegin ma tol ajal blondiina närvid tõsiselt mustaks kui teavitasin, et raha nad ei saa ja meile tuleb kohe järgi isiklik beduiinist transfeer. Kaks kohvrit sikutasin ise suure vihaga nende auto pagasiruumist välja, ülejäänud kolme väljatõstmisega läks neil endil miskipärast kiireks :P

Isegi kohvrikäru aitasid lükata, olenemata asjaolust, et ma nende käsi "uhasin" samal ajal kui nad mind "aidata" üritasid :P

@ Nile Me oleme paar korda seda taskute pahupidipööramist proovinud stiilis: "mafiish fluus" (lugege viimast fraasi: raha on otsas vs raha pole!). Kahel korral saime vastuseks, et minge siis tööle :D

Vähemasti on, mida meenutada :D

2
0

Minul on viimasest reisist selline kogemus et müüja võttis ise endale jootraha. No üritas vähemalt. Kaup maksis 150LE,andsin 200 ja jäin ootama, millal 50 tagasi annab. No muidugi ta ei tahtnud anda, hakkas selle eest kõike muud kaela määrima. Mina, loll eestlane, muidugi ei soovinud. Kauplemise vahepeal avaldas ta üldse arvamust, et eestlased ongi very strange people, ainult vaatavad jne. Lõpuks jooksupoiss tuli ja andis 45LE. Küsisin siis, et kus ülejäänud on, seepeale müüja ütles et näe, little tip for him. Kuna asi kiskus väga inetuks, ja "strange" nagu ma olin, nõudsin oma 5LE ka endale tagasi. Tippi ma tõesti jagan ikka ise, kui põhjust näen ja vastavalt sellele, kuidas see väljateenitud on.

2
0

Minul hoopis selline rumal küsimus, et kuidas näiteks toateenijale tippi jäetakse.Teda ennas ma ju ei pruugi näha...Kuidas ta siis aru peaks saama, milline raha on talle jäetud ja milline mul näiteks endal öökapile ununenud?Ikka vahest juhtub, et pane mingit peenraha nii korralikult kohe ära.

0
0

No ära muretse, küll sa näed oma toateenijat. Ta passib kuskil nurgataga, ja nii kui sa tuppa lähed, siis tuleb ja koputab, kas kõik on ikka okey ja kui on mure, siis pöördu tema poole ja nii kaua ta passib seal kuni midagi pihku pistad. Kusjuures see on tõesti tobe, et nad võtavad lauale jäetud raha. Kuna ma ju pidevalt vahetan käekotte, siis teinekord jätangi raha lauale, aga ma siiski ei plaani seda talle anda. Ma ise eeldan, et tippi jätan viimasel päeval, mitte iga päev. Aga sel korral ka, iga euro oli ta laualt ära korjanud. Ühesõnaga, kui ikka raha jätta ei taha, pista kõik kotti :)

0
0

Tavaliselt jäetakse tippi voodile. Mina oma kuuel korral käimisele ei näinud tõesti toakoristajat seal kordagi toas. Hommikul läksin hotellist minema ja peale lõunat saabusin(ju siis sellel ajal koristasid)

1
0

No meil see kord selline juhus tipiga, et käisime üheõhtu restos meid 15 inimest ja ma täpselt ei mäleta aga kuna teenindus oli mega hea ja veini jooksis korralikult jätsime kuskil 100 LE ringis jotsi. Viimasel õhtul sinna tagasi minnes jätsime minu meelest 68LE või umbes sinna kanti ja otseloomulikult oli nende arust sellest vähe kuna eelmine päev olime rohkem visanud nad tulid meile õue järgi lunima rohkem jotsi:D See resto kuulus ALL paketti. Ja koristajat suutsin ka kohe esimesel päeval näha uuris ja puuris kas kõik ok:) andsin talle kohe 1 USD ja iga järgneva päeva jätsime kuskil 2-4 LE ja igapäev olid kaunistused voodil:) Aga kõrval toa omad said ainult sirged linad:D Aga ütleme nii et nad on ikka väga nahhaalsekd läinud viimaste aastate jooksul.

0
1
1
2
Lennupakkumised
Reisikaaslased