Jordaania

Tere!

Plaan minna esimest korda EU-st väljapoole Jordaaniasse, jaanuari lõpp-veebruari algus. Soov ka merd näha ja muid vaatamisväärsusi kahe nädala jooksul. On tekkinud mõned küsimused.

Kuidas on kõige odavam lennata sinna? Lennukiga kohale ja ise vaatame ja otsime majutuse ja söögi. Ise olen hetkel nii palju uurind, et edasi-tagasi lennupilet kahele umb 8000.- Helsingist Ammani ning seal võtta rendiauto 2-ks nädalaks oli umb 4000.- pluss küte(see on vast odav seal). Auto oleks mõnus, sis rohkem vabadust ringi seigelda.

Kuidas seal hinnad on? Näpunäiteid selle maa külastamiseks? Mis on JOD-i kurss? Mida soovitate vaatama minna? Soodsamaid kohti kus ööbida? Kas on seal palju selliseid inimesi, kes sind pügada tahavad?

Siin foorumis oli küll üks põhjalik tutvustus Jordaania kohta, kuid see oli aastast ammu :)

Tänades ette...

Ammanis on jaanuari lõpus 10-15 kraadi sooja, see Brutele teada?

1 dinaar = 1,06 EUR

Ammani hotellid leiad www.booking.com

Jordaania kuulsaim vaatamisväärsus on muidugi Petra kaljulinn. Aga seda tead kindlasti isegi. www.visitjordan.com pakub palju lisainfot.

26.11. seisuga maksis Unleaded 90 0,60 JD, Unleaded 95 0,730 JD ja diisel 0,515 JD

Rumalaid turiste pügatakse igal pool hea meelega;)

Kui piletid pole veel ostetud võiks silma peal hoida Airbalticu pakkumistel Tallinnast või Riiast. Mõned kuud tagasi oli ühe otsa kampaaniahind 85 eurot.

Mõttes on minna Aqaba kanti ehk sis lõunasse- seal peaks see temp olema veeb. alguses 20 kraadi kanti. Vähemalt see aasta samal ajal oli nii palju.

Ja eks rumalad saavad igal pool pügada. Olen kuulnud, et eriti palju on hoiatatud Indiasse minekuga mõningate regioonidega, kus on palju kerjajaid või sis kui teed pilti millestki, sis ronitakse peale ning hakatakse raha nõudma.

Tänud kõige muu info eest.

Jordaania on üpriski rikas, tsiviliseeritud ja Araabia kohta läänelik riik. Sellist kammajaad nagu Indias seal ei tohiks ette tulla.

Ma võiksin öelda, et Jordaania oli minu jaoks üleootuste kallis koht, tõesti mõnes kohas isegi kallim kui Liibanon. kui planeerid pesitseda aqabas, mis iseenesest on igav..siis seal lähedal saad kohe käia Wadi Rumis ja näiteks ööbida kõrbes..päris lahe..soovitan soojalt. kui petrasse plaanid minna, siis jää kindlasti sinna ööseks, muidu on Petra kaljulinna külastus sulle röögatult kallis :)

Jordaania pole kaugeltki mitte rikas ja ka tsivilisatsioon ning läänelikkus ei paista suurt silma. Petra on muidugi fantastiline ja selili Surnumeres vedeledes lehte lugeda on naljakas, aga pärast Ammani nägemist tekkis sõnavarasse väljend "kole nagu Amman". Samas hostelite ja Couchsurfingu abil saab ilmselt edukalt ka koonerdada, kui see omaette eesmärk on.

kokkuvõttes:

  • hinnatasemest ülevaadet ei saanud. Tänase päevani ei tea, kui palju peaks täpselt maksma nt shawarma, sest paljudes kohtades (incl väiksemad poed ja poekesed) hinnad kusagil avalikult ei kajastu. Kaupmees vaatab oma sõbralike, pruunide silmadega sulle otsa ja räägib, mis asjad maksavad. Sina vaatad talle oma siniste, usaldavate silmadega otsa ja maksad, maksad, maksad. Loogiline, et turist saab - vali järgnevast loetelust endale meelepärane - petta, lutti, tünga, tõmmata, tillika. Tingimine on teema ja samas ei ole ka;
  • asjaajamise kiirus, täpsus jne jätab soovida;
  • taksojuhid on (nagu Eestiski) turisti jaoks võrdlemisi ebaaus element. Meie sattusime isegi vist ühe ausa taksojuhi peale (aga see ei ole ka veel kindel). Kohalikult saadud instruktsioonide kohaselt kehtib taksojuhtidega suhtlemisel sama süsteem, mis Tais - taksosse istudes tuleb käratada, et taksomeeter käima lükataks (mis omakorda ei välista võimalust, et teekond punktist A punkti B kulgeb läbi C...XYZ);
  • maastik Nebo mäe ja Surnumere kandis ilus (meenutame Hollywoodi filmi Paabel alguskaadreid, aga jätame ära püssiga mängivad poisikesed, eks), Ammanist Petrasse üksluine (lõputu kivikõrb, koloriiti lisavad üksluise järjekindlusega tee äärde asetatud kapsaussirohelised veetsisternid);
  • riik on vaene (sõltub päris palju välisabist), varanduslik lõhestatus suur (näpuotsaga rikkaid, kamaluga väga vaeseid);
  • hea on olla Eestist. Kohalikega võiks vältida teemasid Iraak, Iisrael jne;
  • mõistlik on hoida pildiga dokumenti käepärast (kõrgendatud kontroll Iisraeli, ilmselt ka Iraagi piiri lähedal);
  • ärasõites varu lennujaama toiminguteks aega. Ole valmis topelt, tripelt jne kontrolliks (sh kohvri manuaalne läbivaatus);

Suur-suur aitäh vastajatele!

Me kiiruga otsustasime küll reisi sihtpunkti muuta ja usun, et ei kahetse. Põrutame hoopis Omaani. Kahjuks küll trip.ee's keegi uuemat infot Omaani kohta ei jaga, kuid välismaised foorumid on ka abiks:)

Veelkord suured tänud;)