trip-krainetrip-ukraine-dark
Juhiga auto rent Sri Lankal

Kui keegi mõtleb kuidas oleks kõige mõisltikum ja mugavam saarel ringi liikuda, siis soovitaksin autorenti koos juhiga. Meie valisime enda tuuri korraldajaks Karnal de Silva, väga kiiresti vastab meilidele, pani vastavalt meie soovidele kokku ringreisi, broneeris kõik sobivad hotellid ja hind oli vägagi mõistlik. Kõik toimis väga hästi, buss millega sõitsime oli uus, väga hea ja kindel autojuht oli tal, igalpool kus tahtsime saime teha peatusi. Ise käib ta igalpool kaasas giidina ja räägib palju huvitavat juttu kõigele juurde. Seega julgen soovitada teda, meie 9-ne seltskond jäi väga rahule. Mis veel väga oluline, ta räägib hästi inglise keelt ja on väga palju minevikus eestlasi sõidutanud, seega meie õlle peatused on talle juba teada :)

Mis selle ringreisi sisse jäi ? Mis hotellides peatusite ? Milline on "vägagi mõistlik" hind ?

Marsuut oli koos põhi vaatamisväärsustega Negombo->Dambulla->Sigirya->Kandy->Nuwara-Eliya->Udawalawe->Hikkaduwa ja pärast ranna puhkust Unawatuna-> lennujaam. Mõned peatused sõitime koos giidiga ka rongiga. Hotellid olid: Giritale hotel ja Oak Ray Tea Bush.Hind oli vist 220€ nägu, 4 päeva-3ööd.

Unustasin mainida, et selle hinna sees oli transport+hotell+vaatamisväärsused+ hommiku ja õhtusöögid hotellides.

Soovitan veel üht väga head juhti - Dhanushka Hemal. Meie reis kulges Colombo-Kandy-Nuwara Eliya-Ella-Udawalawe Rahvuspark-Negombo. Sõidu kogusumma oli 220€ + 2000 RS lennujaama transfeeri eest. Summa sisaldas ainult transporti, sest majutuse korraldasime me ise. Dhanushka Hemal on väga sõbralik, hea suhtleja, hästi inglise keelt valdav, abivalmis, kannatlik ning heade sõidukogemustega (mägedes õppinud sõitma) juht. Ta pakkus välja erinevaid vaatamisväärsusi, kuhu ta oli nõus meid viima (ilma lisatasu küsimata), rääkis meeleldi ja palju Sri Lanka kultuuri kohta. Kuna meie majutuskohad olid keskusest eemal, siis ta pakkus alati võimalust bussiga keskusesse saada. Lisaks tegi vastavalt meie soovile poe peatusi jne. Kuna me veetsime palju aega sõites, siis oli ta juba pigem meie reisiklaaslane kui lihtsalt juht. Väga hea ja lihtne on temaga kontakti saada. Vajadusel ta näitab ja suunab õigesse kohta ning ühe vaatamisväärsuse juurde matkas ta koos meiega.Buss oli 5 kohaline, kuigi meid oli 2. Puhas, hooldatud, wifiga varustatud buss. Igal hommikul oli bussis ka uued veepudelid olemas. Kui kellelgi on huvi ja soovi temaga kontakteeruda, siis tema kontaktandmed:dhemal478@gmail.com , mobiil: +94777521913.Lisaks on ta leitav Facebooki kaudu.

Liisa M,Kuidas toimus teil kokkulepete sõlmimine Danushkaga?  Kas maksite ka midagi ette? Isegi kui ette ei maksa, kuidas olla kindel, et ta ikka kokkulepitud ajal ja kohas välja ilmub?  Meil lastega reis aastavahetuse ümbruses, tahaks olla kindel ,et asjad toimivad..

Isegi, kui ette ei maksa (ja milleks maksta? teenust, kui sellist, pole ju veel toimunud), kindlasti ilmub kohale! Nad on teenistusest isegi väga huvitatud. Minul kõik kokkulepped siiani kõigi kohalikega (k.a. Sri Lankas) on alati toiminud. Üldiselt nad lennujaamas vastas, suur silt nimega ees. Seega seda ei maksa karta.

Tere! Soovisin uurida, et kas keegi on veel ülalmainitud Dhanushka´lt reisi tellinud? Broneerisime temaga 5 päevase reisi ning ta küsib ettemaksu. Kuna kõik on usalduse peale, siis soovisin kindluse mõttes enne tasumist uurida, et kas keegi on veel temaga kokku puutunud ning et kas tegemist on usaldusväärse inimesega, kes meile ikka kokkulepitud ajal lennujaama vastu tuleb :)

Tere! Meie oleme Danushkaga aastavahetuse paiku reisi broneerinud. Meil ei küsinud ettemaksu. Loodetavasti ei broneeri ta teie reisi saale ajale :)

Tänud vastamast! Meie reis temaga kestab kuni 30.12.18 :)

Planeerisime oma Sri Lanka ringreisi kohaliku giidi, kelle kontaktid leidsime siit foorumist, Dhanushka abi ja korraldamisega. Ringreis oli kokku viis päeva ühes nelja ööbimisega. Saabusime öösel (2-3 paiku) Negombosse, kuhu Dhanushka tuli meile mikrobussi ja autojuhiga vastu. Temal endal on 6-kohaline buss, kuid kuna meie seltskond oli 9 inimest, siis oli ta rentinud meie reisiks 10-ne kohalise bussi koos juhiga.Ringreisist. Esimesel päeval saabusime varahommikul Sigiriyasse ning peatusime seal. Teisel päeval külastasime Sigiriya Rocki, Dambulla koopatemplit ning Spice & Herbal Gardenit. Kolmandal päeval käisime Kandy Temple of Tooths, Royal Botanical Gardenis ning teetehases ja teeistanduses. Neljandal päeval tegime 2,5 tunnise rongisõidu marsruudil Nuwara Eliya – Ella. Käisime ka Nine Arch Bridge`l. Viiendal päeval käisime Yala safaripargis. Järgnevad kuus päeva veetsime omal käel Hikkaduwas (Narigama piirkonnas).

Dhanushka kohta saame öelda üksnes häid sõnu. Tegemist on väga korrektse, täpse, viisaka ja meeldiva reisijuhiga, kes ei aja asjatut juttu ja suhtub väga korrektselt reisisellide privaatsusse. Suur pluss on, et ta rääkis hästi inglise keelt (mida ei saa kõigi kohalike kohta öelda). Samuti oli ta igati abivalmis ja mõtles kaasa, kui tekkis erinevaid soove või küsimusi. Kokkuvõtvalt, väga tore ja meeldib reisijuht, keda saame soojalt soovitada. Tuli välja, et oleme tema jaoks juba mitmes eestlaste grupp ja ka peale meie saabumist oli tal algamas uus ringreis üheksase grupiga.

Dhanushka kontakt: Dhanushka Hemal, dhemal471@gmail.com; +94777521913

Mõned üldised tähelepanekud. Majutusest – piltidesse ja kirjeldustesse tuleks suhtuda reservatsiooniga, lubatu ja tegelikkus ei pruugi kokku langeda. Euroopalikus mõistes enamik kohti just puhtuse ja korrektsusega ei hiilga, tolmu ja mustust on üksjagu, rätikud ja linad sageli mitte nii puhtad kui ootaks. Aga see on üldine standard Sri Lankas, millega tuleb arvestada. Veel, paljudes kohtades puudub soe dush, mida asendab katusel asuvates veepaakides päikesesoojendatud vesi. Ostlemisest – mõningane kauplemine käib asja juurde, samas 50-80%-lisi allakauplemise võimalusi me ei kohanud. Tavapäraseid suuri kaubanduskeskusi ei kohanud, väidetavalt neid Sri Lankal ei ole (Colombos me küll ei käinud), valdavalt väiksed teeäärsed poekesed. Rahast – kuna euro ja usd kurss pidvalt muutub, siis tuleb seda hindade arvestamisel tähele panna. Hotellid / majutused opereerivad enamasti usd hindades, kui tasumine ruupiates. Hinnatase – euroopa mõistes hinnad mõistlikud ja pigem odavad. Nt söök Hikkaduwa rannas: carbonara neli eurot, steik 5-6 eurot, riisinuudlid 3-4 eurot, jäätis 1,5-2,5 eurot. Loodus – lopsakas ja ilus, vaated ja dzunglid kaunid. Rannad pikad ja kaunid, enamasti mõistlikult puhtad, ookean soe ja korralikud lained. Inimesed – väga abivalmid, heatahtlikud ja toredad. Ei tundnud kordagi end ebaturvaliselt.