Jurmalasse sisenemisel sillamaks!

Hoiatus kõigile! Riiast Jurmalasse sisenemisl on sillamaks! Ise peate tähelepanelikud olema. Abikaasa läks lastega veeparki. Enne veel lugesin sõnad peale, et jälgi märke, sillamaks tuleb tasuda enne silda.
Enne silda makseautomaatide juures pidas politsei kinni ja käskis üle silla sõita. Pärast sillaületust tehti kohe trahv 500 eeku. Ärge laske ennast haneks tõmmata! Tean, et kõlab üpris tobedalt, kuid paraku on tõsi, ärge laske politseil käskida end üle silla sõita! Öelge, et tahate enne tasuda sillamaksu!

Et politsei käskis kohe läti keeles või? Pakun et te ise ei saanud juhistest aru või tundus juhile, et saab rahulikult otse, ilma automaadist piletit ostmata, üle silla sõita.
Kui on tõesti mingi jama politseiga, siis võib alati Eesti saatkonda pöörduda.

Viimati oli ka uudis, et maks tõstetakse 1Ls --> 2Ls

Sisenemine Jūrmalasse erasõidukiga maksab 1 Läti latt. Maksma ei pea turismibussid, millel on Jūrmala sihtkohana märkiv tuusik.

Märgid olid mitte tee peal nagu Eestis vaid tee kõrval. Autot juhtides ei vaata tee kõrvale. Nähes, et kohe ees tuleb sild (autod kohalikud ju harjunud kiiresti sõitma)tõmbas auto tee veerde, tahtes tasuda sillamaksu, politsei ütles vene keeles, et kui münte pole siis sõida üle silla seal saad asja ära õiendada! Üle silla sõites oli politsei vastas, kes juba nõudis trahvi. See on puhas kokkumäng! Rääkisin oma lätlastest koostööpartneritega ja nemad ütlesid, et Lätis on kriis, ja valitsus vajab raha, seega vahendeid valimata! Uskuge või mitte, kuid hoiatuseks olgu see teistele, et tasuda enne silda ja mündid peavad olemas olema ja kui politsei käsib üle silla sõita, väites, et pärast arveldame, siis mitte uskuda ja keeldud!. Tuleks kasvõi auto maha jätta ja jala müntide järele minna.

Mis mõttes meil Eestis on märgid tee peal? Veel täna olid tee ääres enamus, mõned ka tee kohal.

Muuseas seal Jurmala sissesõidu juures on ka pangaautomaat olemas.
Ja uuest aastast (oli vist juba uuest aastast) on maks 2 lätlast.
Minumeelest väga mõistlik maks.
Sama võiks teha Eestis Saaremaa ja Hiiumaa ja vormsi.
Oleks kohe autosid ehk vähem, jalgrattaid rohkem ning vald saaks ka natuke lisaraha.

Märgid on tee kohal, autojuht üldjuhul vaatab teed ja tee kohal olevaid märke! Mitte tee kõrval olevaid.
To triplekis, jah on tõesti pangaautomaadid olemas, kuid 25 meetrit tagasi enne sillamaksuatuomaate ja tagasi sõita ei tohtivat! Kuna politsei ise suunas, et sõida üle silla ja siis saad ära arveldada, pole probleemi! Oleks teadnud oleks ju tagasi makseautomaadi juurde kõndinud. Auto peal oli ikkagi kolm täiskasvanud meesterahvast ja mitte keegi nendest ei saa siiani aru, kuidas saab nii nahaalselt. Sest inimene küsis enne sillale sõitmist, tal ei olnud münte, kuid oli sularaha ja pangakaart, seepeale politsei suunas üle silla! Selles loo pluänt ongi! Mul ei ole maksu vastu midagi ja samuti oleks võõras linnas aitamine või suunamine kaasa arvatud politsei poolt viisakas, kahjuks oli aga nende käitumine välismaalase ärakasutamine, selleks ka hoiatus!

Läti politsei on viimasel ajal aktiviseerunud ning mitte sellepärast, et valitsusel oleks raha vaja, vaid politseinikel endil (tõenäoliselt tabas Läti riigiametnike järsk palgalangetamine ka neid)

Kui ühel pool silla otsa jäi 1 Ls maksmata, oleks teisel pool silda tulnud anda politseinikele 5 Ls ning oleks saanud edasi sõita. Nüüd maksite 20 Ls...

Lätis ei tasu politseinikelt abi oodata.
Kui seda saab, siis raha eest.

Kas on keegi hiljuti käinud Jurmalas? On siis sissesõidu maks nüüd 2Ls?
Ja kui olen seal 3 ööpäeva, kas siis on maks ikka sama? Ja mis kasu on sularahaautomaadist, ega see ometi münte väljasta, mida sissesõiduautomaati pista.
Kus oleks kõige targem hankida need vajalikud mündid?

Seni on ikka 1 latt, maksad sisenemisel. Kui 3 päeva sees Jurmalast välja ei sõida, siis rohkem pole vaja maksta.
Teel Jurmalasse jääb Lätis maantee äärde piisavalt palju kauplusi ja bensiinijaamu, kus oma sedelid saad müntideks vahetada.

Tänud msander!
Kas keegi on kursis Riia-Jurmala kandi andmetega. Tuleb reedel sinna minema hakata. Kas üleujutus võib ka sinna jõuda? Tasub sõit katki jätta?

Jajahh, Riia juba vee all Teletorni tipp ainult paistab.

Ei ole siin Riia linnas mingit üleujutust.

Ma käisin täna Riias ja Jurmalas autoga huvireisil. Sai enne Jurmala silda kolonnis sõidetud, päike oli vastu, ei pannud mina küll mingit infotahvlit tähele. Järsku märkasin paremal väikseid putkasid. Arvasin, et kuramus, Lätis juba elektriautode laadimisjaamad püsti pandud. Siis aga kerkis äkitselt nui ette ja 3 helkurvestis mundrimeest käskisid peatuda. Ees liikunud lätlased lasti edasi, aga mind peatati kinni. Esimene mõte kargas pähe, et mis ma nüüd tegin? Kiirust ei ületanud, liiklust ei rikkunud. Üks jope tuli ja hakkas kohe läti keeles õiendama ja rääkis pika jutu maha. Ma ütlesin, et räägin inglise keelt. Seepeale juhatati mind putkasse, kus hakati inglise keeles väärteomenetluse kohta igast õigusi ette lugema ja taheti 50 latti trahvi määrata ja auto arestida, juhul kui ma vastu hakkan ja ei nõustu nende seadustega. Ütlesin, et sõidan siin esimest korda ja ei pannud tõesti tahvlit tähele ja ei teadnud, et sillamaks tuleb tasuda. Seepeale öeldi, et rahumeelselt saame 20 latiga asjad klaariks ja pangaautomaat on seal samas kõrval. Võtsin siis raha välja, maksin 20 latti politseinikule ära, kirjutasin allkirja ja anti kollane lipik vastu. Öeldi, et see on ka nö pileti eest, et ma pean selle esiklaasile nähtavale kohale panema kui Jurmalas ringi liigun.

Vot sellist sellist juttu aeti mulle Jurmala piletikontrollis.

Kokku läks mul see jant maksma ligi 50 € koos pangaautomaadist väljavõtmise tasudega, 2 lati asemel.

Samas, nägin, et mingid naisturistid sõitsid ka putkadest mööda ja ka need peeti kinni, kuid suunati kohe piletiautomaadi juurde ja nemad trahvi ei saanud.

Mis krdi jant seal Jurmalas toimub? Päev oli igatahes rikutud.


NB! Kas keegi oskab öelda, kas Lätis on kusagil linnades veel sellised lollakad piletimaksud linna sisenemisel? Krt niimodi ei julge enam Lätti reisima minnagi, vajub äkki jälle kusagil sau ette ja maksa end lolliks.

Lätis ei tea küll mujal makse olevat. Jurmalasse sissesõit aga aastaid maksuline.

Kuidas päris 50 eurot läks on küll segane kui 20 latti ja pangatasud kokku arvutada, kuid see maks on tõesti seal juba aastaid ja see et päike pimestas võib olla nagu vabanduseks ükskõik millise märgi eiramiseks. Kes tihemini on Jurmalas käinud, need teavad et see kaarjas sild ongi nende lemmikkoht pahaaimamatute turistide lõksutõmbamiseks ja Livus ujumas käies saab aknast seda süsteemi jälgida. Lätlasi tõesti seal reeglina maha ei võeta, ikka turiste.

Ja ma ütlen nüüd ausalt, et me oleme seda silda ületanud vist neljal või isegi viiel korral ning pole mitte kordagi mitte midagi maksnud. Esimesel korral üks kohalik soovitas kasutada mingit X- teed (ennem silda vasakule - mingi ringtee), et mitte sillamaksu maksta.

Ilmselt on "lihtsalt õnneks" läinud?

On vist läinud õnneks jah :) Ise olen vähemalt pooltel kordadest mil üle sõitnud seal patrulli näinud ja paaril korral on ka piletit piinliku täpsusega kontrollitud. Minu arust oleneb see ka päevast ja kellaajast, hommikul väga vara näiteks neid seal tavaliselt ei ole.

No nägidsa, nüüd ma sain teada, et olen õnnesärgis sündinud, aga ma pole ausõna siiamaani aru saanud, mis sillamaksust te siin räägite :)

Ja reeglina tõesti me oleme sealt üle sõitnud alati nädala sees ning hommikul vara. Seda putkat olen ma märganud, aga no raha pole keegi küll tahtnud.

Sisuliselt on tegemist teemaksuga, millist kogutakse väga paljudes riikides ja linnades.
Lihtsalt lätlased on selle lahendanud neile omaselt väga ebaloogiliselt ja ebamugavalt. Piletiautomaat on teest eemal ning nii rumala kõrgusega, et sõiduautost ei ulatu selleni ülespoole ja veoautost allapoole küünitama.

Kui ikka oleks tõkkepuu ees, mille avanemiseks pead raha andma, siis ei tekiks kahtlustki. Täna on paha-aimamatult võimalik sillast üle sõita.

Tšultanja, ka teisel pool on automaat sissesõidu raha küsimiseks:)
Et see ringtee ei päästa - vast ainult võimalus vahele jääda on väiksem...

See ringtee on selleks,et kui sõidusiht on teiselpool Jurmalat ei peaks läbi linna sõitma.
Sellest aastast tehti ka kohalike elu raskemaks, kui varem kehtis pilet terve päeva siis nüüd tuleb iga sissesõidu eest maksta või sõita ringi neil,kes elavad teiselpool Jurmalat ja käivad Riias tööl.Ikka seleks ,et viia transiit linnast välja ja jätta kohalikele ja pühkajatele rohkem ruumi.

Kas vastab tõele, et maksu kasseeritakse ja kontrollitakse tõesti vaid Riia poolt Jurmalasse sõitmisel? Jurmala kodulehelt leian täpselt ühe lause, et linna sisenemise maks on 1 LVL. Samas Kolka poolt tulles linna sisenedes vähemalt Google streetview'ga vaadates maksuautomaate silma ei hakka.
Mis siis saab kui Kolka poolt siseneda ja kohalik miilits kusagil linnas kinni peab ja paberit nõuab? Oskab keegi kommenteerida?

Kui kolka poolt tulla mööda peateed,enne Nemo teeotsa on politsei putka ja makseautomaat.Kui mööda metsaradu sõita siis võid äkki ka maksmata sisse lipsata, aga politseil on head pikksilmad ja kui piletit nähtaval kohal pole on kamm turjas.See 1 latt kogu reisi eelarve juures ei tohiks küll kedagi maha lüüa, jätad ühe õlle joomata ja ongi eelarve barlanksis.
Kui plaan olla Jurmalas mitu päeva ja linnast autoga mitte välja sõita,linnas tiiruta palju tahad siis ei kulu ikka rohkem kui latt.
Eelmine nädal oli Riia poolt tulles piletiostmine väga kiireks tehtud sellega et teenindajad andsid kohe pileti ei pidanud ise mündiga küünitama.Sai maksta ka kaardiga.

Kas tõesti on raske (ja rahaliselt võimatu) see 1 LVL ära maksta, kui kord on autoga Jurmalani välja jõutud sõita ? Piinlik on.

Mis piinlik? Ma ei küsinudki kuidas saaks sisse lipsata vaid kas ja kus asub makseautomaat, sest kodulehelt seda infot ei leia.
Tänud kannuke info eest.

Peaks vist täpsustuseks lisama, et tegemist pole mingi sillamaksuga, vaid Jūrmalas kui puhkekohas viibimise maksuga. Pargid oma auto kuhugi ära, lähed randa, aga kui piletit nähtaval pole, võid tagasitulles kojamehe vahelt trahvikviitungi leida. Ei kontrollita seda piletit üksnes sissesõidul, vaid ka linna sees on politsei ja tegutseb palju aktiivsemalt kui meie munpolid.
Ja on ka abiks, ma näiteks tiirutasin ükspäev parkimiskohta otsides ja sattusin mitu korda sama pollari nina alt mööda vurama, see siis pidas mu kolmandal ringil kinni, eks ma olin talle juba silma jäänud. Küsis, mida ma otsin ja soovitas järgmisest tänavast paremale pöörata, et seal pidi olema varjatum parkla, kus kohti jagub ja rannale sootuks lähemal. Vot nii.

Vabandan, et valesti aru sain.
Kui liiklusmärke järgida, siis pole võimalik maksmata Jurmalasse sisse saada. Vaatasin täna just Riia-poolset sissesõitu.
Silla ees on korduvad sissesõitu keelavad märgid (telliskivi), teemärgistus ja viidad juhatavad makseautomaatide juurde.
Väga keeruline on sealt tahtmatult maksmata läbi sõita.

Ikka on võimalik,kui sõidad tipptunni ajal äärmises vasakpoolses sõidureas kolonnis,kus sõidavad kohalikud, kellel on kleeps aknapeal ja kes põrutavad seitsmekümnega otse sillale ja Sina nendega koos. Tagasipööret sa enam teha ei saa ja oledki teiselpool silda linnakassat täitmas palju kopsakama summaga.Äärmine parempoolne rida suundub ümbersõidule ja teine rida kassade juurde kolmas ja neljas otse linna.

Kui samal ajal ka vasakpoolses reas liiklusmärke jälgid, siis ei sõida.
Turistimanöövreid oleme vist kõik teinud ja ka teadnud, et neil võib olla oma hind.

Nüüd on võimalik sillamaksu tasuda ka pangakaardiga, seda esimestes (vasakpoolsetes) automaatides.
Ning kui juhtud tõesti automaatidest mööda sõitma, on mõned veel vahetult enne jõge.

Kes hajameelsusest/teadmatusest piletiautomaatide juurde pööravast teest mööda paneb, selle jaoks on vahetult enne silda (peale putkat) teelaiendus ja paar lisa piletiautomaatigi aeglasema reaktsiooniga tegelastele üles pandud, samas passibki tavaliselt politsei. Kes aga suudab mitut järjestikust "telliskivi" mitte märgata ja julmalt neist kõigist läbi põrutab, kaasa arvatud viimane vahetult silla ees olev, see ongi meeldetuletustrahvi täiega väärt, et võõras paigas ei pea silm ruutus koos kohalikega "ässama", vaid tuleb tavapärasest enam luuke lahti hoida.
Kuni pole silla ees olevast keelumärgist mööda sõitnud, seni pole ka liiklusreegleid rikkunud, tasulisse alasse on alles sisenemata ja politseil pole mingit alust veel trahvida, ta ei teegi seda.

Teeb küll.
Kui tee otsast mööda sõidad oledki plindris. Putka juures peetakse kinni ja läheb lahti, jutt täpselt nagu 90-ad Venemaal.
Reisihuvilised kes esimest korda Jurmalasse autoga tehke nii:
Enne Jurmala´sse sissesõitu kui märgid näitavad kiiruspiiranguid siis võtke paremasse ritta ja jälgige valget silti "entrance pass" ning sõitke sinna, paremale. Kui sellest sissesõidust ikkagi mööda sõidate siis head vaidlemist kui viitsimist on. Kui viitsimist pole siis mina pääsesin 15 eur´iga. Sularaha polnud lihtsalt rohkem kaasas.

Kui lähenen Ventspilsi poolt, kas on need aparadid seal kus saab seda piletit osta, v6i pean tegema ringi ja sisenema Riia poolt? Ja palju nyyd eurodes see maksab?

Linnamaks on 2€ (1.aprill–30.september)
Ka teiselt poolt sisenedes on automaat olemas (vist isegi kaks oli võsavarjus) ja peale seda "rahvamalevlane" metsateel:)

Aparaadid on ilusasti olemas linnaääres Talsi ja Ventspilsi ristmikul.