Juulis Toscanasse

Sooviks juuli alguses Toscanasse sõita. Kes on käinud, kas on mõttekas lennata Rooma ja sealt tagasi või oleks hoopis Milano kaudu mõttekas tagasi tulla? Mõtleme kohapeal auto rentida ja siis Toscanas ringi sõita. Kuhu soovitate minna ja kas keegi oskab häid öömaju pakkuda. Tänan.

Olen käinud Juulis ja Milano kaudu. Sinna peaks saama soodsalt. Esimesel õhtul Vahemere äärde, teine päev Pisa ja siis ööbimisse Mariletta Country House, Via Gorizia 31, 58028 Roccatederighi - Roccastrada. Otsi Google või booking.com Väga ilus väike linnake kalju otsas ja apartament hotell ise samuti väga viisakas. Alla 100EUR öö saab nelja inimese korteri. Vaade super, bassein maja ees. Sobib keskuseks Toscanas ringi sõitmiseks, Siena, San Gimignano, Montepulciano ei ole kaugel. Lahe koht oli ka Monte Argentario poolsaar. Ilusad vaated, head restoranid. Läheduses ka mingi rahvuspark Vahemere kaldal. Pärast nädalat maapiirkonnas suutsin Firenzes olla ainult pool päeva, liiga palju inimesi.

Meie läheme ka juulis Toscanasse, lendame Airbalticuga Milanosse ja sealt rendiautoga edasi. Rentisime väikese majakese Montefioralle külakese külje all. Pane otsingusse "agriturismo toscana" ja leiad igasugu põnevaid majakesi ja apartemente farmhouse`ides ehk siis kohalikes viinamarjaistandustes ja veini- ja oliiviõli tootjate juures. Esialgse plaani järgi külastame niisugusi kohti nagu Firenze, Pisa, Chianti veinitee koos külakestega, Siena, San Gimignano, Volterra, Monteriggioni,Montepulciano, Pienza, Montalcino, Arezzo, Castiglion Fiorentino, Cortona, Lucignano. Mida seal põnevat teha ja näha, otsi ise edasi. Kui aega rohkem, võib ka Elbale sõita. Meie veedame osa aega ka Milanos ja järvede ääres. Näiteks üks põnev koht vaata siit: http://www.borromeoturismo.it Tegelikult leiad palju vihjeid ka siitsamast, tripist, nagu minagi ;)

Milaanost ca 3 h kaugusel on Viareggio ja selle ümbrus. Mina peatun juuli alguses Torre del Lago Puccini.

Air Baltic lendab otse Milaanosse, Veneetsiasse ja Rooma. Kõik kohad on sobivad auto rentimiseks ja sealt edasi Toskaanasse reisimiseks. Lennata saab ka otse Finnairiga Helsingist Pisasse, aga see on natuke kallim variant kui AirBaltic.

Kõik aga kes otsivad ööbimiskohta Toskaanas, heitke pilk Kommertsteadete alla, seal olen välja pakkunud korteri mere ääres täieliku eestikeelse teenindusega :-)

Eelmisel suvel korraldasime Toskaana tripi. Ehk lendasime Milanosse, Milanost sõitsime rongiga Veneetsiasse, Veneetsiast rongiga Pisasse ja Pisast võtsime rendiauto ja tulime mööda Toskaanat sõites Rooma. Veneetsia meeldis väga. Pisa oleks isegi võinud vahele jätta. Firenze lähedalt läheb Strada in Chianti. Võrratu looklev mägitee tõusude ja laskumistega. Soovitan kindlasti. Samas on selles piirkonnas palju Agriturismoga tegelevaid kohti. Meil olid broneeritud ööbimised ette ainult linnades ja Toskaanas lootsime lihtsalt juhusele. Olime kokku 5 päeva ja ainult ühel õhtul võttis meil ööbimise otsimine kauem aega ehk neljas öömaja sobis. Seltskond koosnes 4 naisest ja mitte esimeses nooruses, sellest ka natukene "valiv" ööbimiste suhtes. Aga soovitan, et broneeri ööbimised ette ainult suurlinnades, ülejäänul lase lihtsalt juhtuda. Kui kuskil näed ilusat väikelinna, põika sisse. Näed kuskil turismitalusid, põika sisse ja küsi kohtade olemasolu. Muidugi hinnad ei pruugi nüüd kõige soodsamad olla, mõneskohas oli ööbimine 700.- kr. ühe kohta. Aga karta pole midagi. Selles ongi Toskaana võlu.

soojalt mnjah-i poolt pakutavat elamist Marina di Pisas. Elasime selels toredas kohas eelmise aasta suvle 4-liikmelise perega ja ainult kiidusõnad.

Toscana tõleline ilme paljastub siiski Siena ümber. Pisas kandis on ka kena,aga minu arvates tuleb sealt liiga pikk sõit kuulsatesse ja siin foorumis ka mitmel korral juba nimetatud linnadeni. Kommertsteadetes on ka minu kodulehekülje info, kus on ka Toscana reisiks mõningid soovitusi.