kaardimakse Dubais!

Kas Dubais on kaardimakse tavaline nähtus ja kas Visa,Mastercard kaarte aksepteeritakse.?

Kuna me alles sõidame sinna järgmine kuu, siis täpselt ei oska öelda, aga kuna see on nii rikas ja arenenud riik siis peaks igas pisemaski poes saama kaardiga. Veel enam kui on Visa või Mastercard. Ise võtame kaasa sula ja tagavaraks on ka kaart kaasas :)

Dubais saab maksta kaardiga kaubakeskustes, suuremates kauplustes ja marketites. Turul ja väikestes kauplustes läheb vaja sularaha. Juhul kui ei ole dirhe sobib ka dollar. Turgudel ja tänavakaubanduses küsitakse mitmekordset hinda. Soovitan vähemalt 1/3 hinnast alla kaubelda. Olen igal aastal 3 nädalat seal tööl, juhul kui vaja või nõu anda.

Olen nüüd reisilt tagasi.Jah, nii ta on,et suuremates kohtades(veepargis,hotellides kaubanduskeskuses jne) saab maksta kaardiga,aga lisan siia paar asja,mis võiks teadmiseks olla uutele reisijatele. Nimelt ostsime lennujaamas pärast pagasi kättesaamist Tax free kauplusest kasti õlut,mis pandi valgesse läbipaistmatusse kilekotti.Lennujaamast on mugav minna metroo peale ja meil oli hotell ka suht metroopeatuse lähedal.Pilet oli 8,5 dirhami.Aga kui hakkasime metroo peale minema,astus juurde üks rohelises vormis mees ja soovis näha,mis on kilekotis.Näinud,et kast õlut,palus meil metroopeatusest lahkuda,sest kui on kaasas alkoholi,ei tohi ühistranspordis liigelda.Ühtepidi arusaadav,aga kui ise müüvad lennujaama seda ja sisuliselt ei ole mitte kuskilt näha,et sul seda kaasas on,on teistpidi arusaamatu.Ei jäänudki muud üle,kui taksoga minna,mis oli kordades kallim (100 Dirhami),,aga muidu suht mõistlik,kui võtad takso tänavalt,mitte lennujaamas.Lennujaamas on sisseistumine 20 või 25 dirhami,mis on 4-5 EURi,tänavalt ca 3,6 Dirhami(alla EURi).Kilomeeter on ligi 2 ja Lexus taksodel,mida on Dubais väga palju ,2 dirhami. Muidu oli vahva reis,eriti mõnus oli selle kuumaga Palmisaarel asuv Atlantise veepark .

mul on Maestro, sain igal pool Dubais maksta, kui oli võimalik kaardiga tasuda. Probleem tekkis tagasilennul, kui soovisin Dubai lennujaamas vett osta - seal kehtis ainult VISA!

Tere, Kuna on minek Dubaisse ja peatume Palmisaare juures Tamani Hotellis, Küsimused järgmised: 1* Kuna kaasas on meil toitumisprobleemidega kaaslane, siis ehk on keegi lahkelt jagama infot Dubai toitudest ja toidu kohtadest ning milline on seal söökidel hinnatase. 2* Millstes paikades peaks arvestama maksmist söögi eest sularahaga või saab kaardiga maksta igalpool 3* Milliseid hinnatased on turgudel ja kauplustes ( oleks huvitatud nii toidu, kulla kui ka muude kaupade osas)

Igasugune põnev info ja soovitused, kogemused oleksid teretulnud

Ette tänades ja Päikest südamesse