Kahe väikse lapsega 8 nädalaks Kagu Aasiasse (november- detsember 2015)

Plaanis on reisida 1 ja 5 aastase lapsega Kagu- Aasiasse oktoobri lõpust detsembri keskpaigani. Esialgne plaan on olla Tais 4 nädalat ja siis edasi 4 nädalaks kas Vietnami või Malaisiasse. Kuna oleme oma reisi planeerimisega natuke hiljaks jäänud, siis pole meil Vietnami viisat. Kas keegi on Vietnami viisat Bangkokist taotlenud? On see kerge? Malaisias aga on november, detsember vihmaperiood. Kas keegi on sel ajal seal olnud ja kas tasub siis minna? Või on kellelgi häid soovitusi kuhu Taist edasi minna? Praegu on meil ainult lennukipiletid Bangkoki ostetud, sealt edasi on plaanis Krabisse, Koh Lanta.... minna. Soovitusi kuhu 2 väikse lapsega minna ootan huviga.

Kui lendate Ho Chi Minhi või Hanoisse lennukiga, siis saab lennujaamast teha ka VOA. Seda eeldusel kui on olemas kutse. Kasutasin kutse saamiseks http://www.cheapvietnamvisa.net/ ja kõik toimis.

Paar aastat tagasi taotlesin Vietnami viisa Kambodžas, Sihanoukvilles, ning sain selle konsulaadist samal päeval kätte. Arvatavasti toimib see nii ka Bangkokis.

Malaisia asub sellises piirkonnas kus vihmasadu ette näha on keeruline. Pigem on tegu hoovihmadega mitte laussaduga.

3
0

No ega see Tai ka oktoobris novembris mingi päikesepidu ei pruugi olla. Kas tagasilend on ka Bangkokist?

0
0

Mina ei viitsiks küll imikutega veel kuhugi edasi kimada. Just saad vaevaga päevaplaani paika Tais ja siis vabatahtlikult purustad rutiini, et oma elu keerulisemaks teha.

Aga eks ma olen vana ka juba. Pole seda powerit enam. Mina küll tittedega ei rapsiks. Vietnami viisa saad netist hõlpsalt ära teha, maksab ca 50 eur, aga logistika seal maal? Tai on lääs, aga Vietnam on veel ida. Vahemaade läbimine võtab aega. Vietnam on küll nats odavam kui Tai, aga väiksemates kohtades pole selliseid supermarketeid, kust sa saaksid osta pamperseid ja kassitoitu. Väiksemates kohtades müüakse kaalikaid ja sojaõli. Kõnniteid pole. Mida teed lapsevankriga? Loovuta nats raha ja loe Petrone sarjast "Minu Vietnam". See on teos "imikuga Vietnamis talvel".

Malaisia on jälle lääs muidugi. Ehk siis islami-lääs. Arvesta kõrge hinnatasemega. Kui vaja mošees käia, siis loomulikult vali Malaisia. Minu esimene valik Aasias pole see maa aga kaugeltki mitte.

2
0

Suured tänud kõigile vastajatele. Tagasisõidupileteid meil veel esialgu pole, sest ei tea veel kuhu lõpuks välja jõuame. Võib-olla jäämegi 8 nädalaks Taisse, kuid siis jälle Tai viisat vaja. Kas Tai viisat saab ka kohapeal teha kui selgub, et jääme sinna kauemaks. Pole seal varem käinud ja siis mõtlesime, et äkki 8 nädalat seal olla läheb liiga paljuks. Kuna mees saab töölt ainult nov ja dets ära olla, siis peame leppima sellega, et saame ka vihma vahest :)

0
0

Julged tegelased, kui tagasisõidupiletit pole. Millal te selle mõtlete hankida?

0
0

Levinenud on minna Bangkokist Kambodzasse- Siem Reapi ja siit edasi Laosesse -naiteks 4000 saare piirkonda-imeilus koht. November ja Detsember on siinkandis kuiv ja kylm hooaeg. Kylm st. paeval kuskil 28 ja oosel 24. Bangkokist Kambodza piiri aarde saab rongiga-vaga mugav ja edasi bussiga-mis pole vast koige mugavam variant aga pole eriti pikk soit. Yhesonaga soovitaksin Kambodzat kylastada-vaga paljud kaivad siin igas suuruses ja vanuse lastega, teha on kyll ja inimesed on vaga sobralikud.

2
0

Ma ise lendasin ka Bangkokist Siem Reap-i ja sealt edasi Ho Chi Minh City-sse (Angkor Air). Pärast Malaisia ja Myanmari kaudu Bangkoki tagasi (Air Asia).

Ma ise ütleks, et Vietnam on rohkem arenenud, kui Kambodzha, aga Tai ja Malaisia tasemele muidugi ei küündi.

Aga väikeste lastega... ei kujuta tõesti ette. Ise olen üksik seljakotimees. Ja üle kõige vihkan ma lennukis karjuvaid imikuid. Eriti jube on pikkadel lendudel, tundide kaupa. Nii et andke neile lennu ajaks midagi... rahustavat.

1
0

Ise pole käinud ega näinud, imetlen neid inimesi, kes selle ette vôtavad, aga uuri näiteks sellest blogist. Suhteliselt sarnane asi läbi tehtud. Kuna blogi on avalik, siis ilmselt tohib jagada. http://jucjaco.blogspot.co.uk/

2
0

punkel, eks me hangi tagasisõidupiletid enne kui reisile läheme s.t enne 20 okt :) Jim Siem Reap, oleme Kambodza peale ka mõelnud, kas viisa saamine piirilt on lihtne? Kui viitsid vastata, siis tahaks väga teada, kuhu mninna ja mida lastega seal teha?

0
0

Mina ei näe küll lastega reisimisel mingisugust probleemi. Kui siin Eestis võtad oma lapsi igale poole kaasa, siis ei ole see probleemiks ka mujal, sh reisides. Meie läheme 18.11 ja tagasi tuleme 29.12 ning seda koos 5 laspega, kellest kõige väiksemad on 1 a ja teine 2 a (eelmine aasta käisime samal perioodil Tais ja Hiinas 5 lapsega, kus kõige väiksem oli 3 kuune ja järgmine 1 a 3 kuune). See aasta on meie marsruut selline: Tallinn-Helsingi-Bangkok-Krabi (Aonang)-Koh Lanta-Vietnam (lend Bangkokist, Vietnamis oleme Nha Trangis ja Ho Chi Minhis)-Hiina Shenzhen-Bangkok (siin oleme lõpus 10 päeva)-Helsingi-Tallinn. Lastega reisides suhtutakse reisivasse perekonda hoopis teistmoodi, kõik on väga abivalmid. Kuigi väikestele ei ole vaja istekohta osta, siis tullakse alati lennukis vastu kui on mõni tühi koht, et me saaks väikese lapse eraldi toolile toetada. Mina näiteks Kambodzasse veel nii väikestega ei tahaks minna, mustuse pärast. Oleme 6 aastat järjest Aasias käinud ja meie lemmik on siiani Tai. Praegu on meie lemmik puhkekohad, kus lihtsalt puhata - Aonang, Koh Samui, Khao Lak. Kuid 8 nädalaga võtaks ühe riigi veel juurde, nt siis Vietnam. Nha Trangi lähedal on üks saar, seal on suur veekeskus, samuti Ho Chi Minhist allapoole on üks saar, kuhu võiks ka minna. Laterga reisides teeksin mina nt Vietnami viisa Helsingis ära, võtab ca nädala, sest väikestega on lennujaamas kohe hea passikontrollist edasi liikuda...

1
0

Tublid olete, ikka reisige, kärudega vb on keeruline, kohapeal kohelikel naljalt kärusid ei näinud. Kandelinad ehk (muidugi puuduvad mul lapsed)... Reisige muidgi ja ma vb olen see ainus imelik keda eal pole lapsed lennukis närvi ajanud, eriti just imikud. Viimasel reisil jah 13h lennul ,lõpuks hakkas üks beebi nutma, aga ausalt mul endalgi oli juba suht ebamugav. Polnud hullud midagi, pange kõrvaklapid pähe ja kuulake muusikat :) Miks julge peab olema, piletid on netist saadaval,mis siin ikka hirmsat on. Ise reisime ka tais nädala kaupa, esimese hotelli bronnisime 2 päevaks,edasi 4-5p kaupa, suht palju vahetasime kohti :) Pole see Kosmos midagi :P

1
0

Olen aastaid tagasi käinud November-Detsember alla aastase lapsega Vietnamis Ho chi Minhis ja Lufthansa õnneks võimaldas lapsele seina peale mugava magamiskookoni (tellisime juba check-in tegemisel sest seda saab vaid nö esimeses reas istudes) ning kuna lend toimus öösel siis enamuse ajast laps magas. Eks muidugi muud tegevust (raamatuid, mänguasju) peab ka kaasa võtma, samuti ei sobi lennukitoit tihti lapsele ning lemmikpüree võiks siit kaasa võtta (aga lastetoitude kaasavõtmise ja turvakontrollide kohta võiksin vist varsti väikese raamatu kirjutada, igal pool on asi erinev). Eks esimestel päevadel oligi kõige raskem harjuda ajavahega ning palavusega kuna lõunal sadas ikkagi tihti paduvihma oli ka õhuniiskus suur ja riided kõik kleepusid keha külge. Käru me kaasa ei võtnud kuna teadsime juba, et seal pea võimatu sellega liikuda (tohutu rahvamass ning ülekäiguradade ees nt keegi seisma ei jää, samm haaval saab teed ületada nii, et eest ja selja tagant koguaeg vuravad mopid ja rikšad edasi, sõiduautode rajalt tuleb jooksuga üle minna. Ise kasutasin liikudes peamiselt linast kandelina (just sellepärast et laps sellises palavuses liiga higistama ei hakkaks seal linas) ning hiljem ostsime väikese raha eest magamisasendisse käiva kergkäru parkides, veekeskustes, kuurortites käimiseks kus muude vahenditega liikuda ei tohtinud ning sai lapse rahulikult magama panna. Teedel käib kohutav signaalitamine ja karjumine, algul ajab pea valutama, kuid mõne päevaga juba harjub. Valgeid lapsi tahetakse alati katsuda sest see pidi õnne tooma, samas pidev nägude tegemine vbla mõnele lapsele meeldib. Ühasõnaga mina soovitaks lastega suurlinnadest eemale hoida, eemal on palju rahulikum (kuid veidi ebamugavam sest poodide valik on oluliselt väiksem ning sobivaid toite/mähkmeid lapsele ei pruugi alati leida, samas on kohalikud abivalmid ning valmis "mingi raha eest" ka maa alt asjad leidma, kui piisavalt täpselt suudad selgeks teha mida täpselt vaja on). Meie sõitsime HCM-sit mööda Mekong Deltat edasi rannikule ning külastasime Vung Taud, Ham Tani ja Mui Ne-d. Aga kuna ka palavaga reisimine oli väsitav siis rohkem ei jõudnud, kuigi plaanis oli vähemalt Nha Trangini minna. Minu soovitus on, lastega mitte mingit tihedat graafikut teha vaid vaadata laste järgi kuidas kulgeb. Vahest võib ekskursioonile planeeritud päeva hommikul välja tulla, et endal või lapsel on harjumatust kohalikust (kuigi maitsvast) toidust kerge seedehäire ning lihtsam on sellisteks asjadeks juba valmistuda ning mitte stressama hakata (söetablette võib muidugi ka kaasa haarata sest seal on väljaspool suurlinna "turistitänavaid" raske tihti selgitada mida ja milleks vaja on).

1
0

Olen palju vaikeste lastega reisinud, viimane kord Helsingist Bangkoki 1.5 a seina peale voodit ei saanud, samas Finnair stuardess toi meile uhe voodi, mille sai istme alla panna ja laps seal magada, ei pidanud 10a kaes hoidma. Soovitan siiski ka vankrit, kaua sa ikka jouad last kaasas kanda, saab vankris uinakut teha, ise rahulikult ringi kaia. Minu 5-6a tahab ka monikord vankris istuda, kuna laps vasib ikka ara. Samas pane traksid peale, minu oma taheti lausa Vietnamis vankrist valja votta. Muidu meeldis Vietnam vaga, ja laheks tagasi. Olime Na Trangis, vaga ilus koht, just eelpool keegi nimetas Veepark, lastele kindlast meeldib, mee hotel oli samal saarel Vinpearl Luxury. Kambodia oli ka huvitav, kui mitte nii aranenud, kui teised Aasia rigid, aga Angkor Wati varemetes meeldis minu 5 aastasele kull avastada. Vietnami ja Kambodia visa saime posti teel, saatsime saatkonda ja nadalaga oli tagasi, seda kull Austraalias olles. Uks koht kuhu voks veel minna, on Birma ja Nagapali rand, proovi otsida Nagapali Amazing Resort pilte.

1
0

Aitäh kõigile vastajatele. Nii palju peale mõelda nüüd, käru või mitte, kuhu, jne.... Me teeme ikka Vietnami viisa enne äraminekut ära. Praegu paiastab, et 4 nädalat Tais, alustame Krabist, Koh Lanta, Koh Samui? Pärast siis arvatavsti Vietnamisse. Peame vist lõuna poole jääma. Lugesin, et Nha Trangis ja seal kandis pidi sel ajal kõvasti vihma sadama, taifoonid või kuidas neid eesti keeles kutsutakse. Eks me võtame ühe kergkäru ikka kaasa. Aastane saab siis seal magada, kui me Tais kuskil rannas lesime. Eks siis Vietnamis näis. Käru on vana, kahju pole kui peame ta kuskile maha jätma :)

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased