Kambodža ilm suvel

Tere
Soov minna sõpradega suveks - juulis Kambodžasse. Juulis on madalhooaeg ja sajab palju vihma. Kuidas on teie kogemused, kes olete suvel seal olnud? Küsimus ka teile, kes elate aastaringselt Kambodžas.

Tere, elan aastaringselt Kambodzas. Juulis on jah madalhooaeg ja sajab vihma. Olenevalt aastast ja olenevalt kohast on see vihma kogus erinev.
Näiteks Siem Reapis sajab tavaliselt kord päevas tund aega ja siis tuleb ikka korralikult. Siem Reapis on sel ajal ilus ja roheline ja õhk on värske. Väikesed üleujutused tänavatel on minu arust elamus omaette.
Phnom Penhis on väga vilets vee äravoolu sõsteem ja seetõttu seal võivad tekkida suured üleujutused vihmade ajal, soovitan seetõttu Phnom Penhi peale mitte väga palju aega raisata.
Sihanoukvilles aga võib sel ajal sadada pikemalt kohe mitu päeva jutti ja rannad võivad olla tormised ja suhteliselt kasutamiskõlbmatud. Samas on aga aastaid kus on ilm ilus ja sajab ainult mõni päev.
Samuti seoses vihmaperioodi algusega langem temperatuur nii et Juulis on paris meeldiv soojus. Igaljuhule hea aeg külastamiseks kui just eesmärgiks ainult rand ei ole. Ka hotellide hinnad on madalamad ja rahavst liigub hõredamalt, eriti Angkor Watis.
Teretulemast.
Jim