trip-krainetrip-ukraine-dark
Kambodza - Laos - Vietnam tripi planeerimine

Paluks veits nõu 4 nädalase tripi planeerimise osas. Hong Kongist oli mõte lennata Kuala Lumpurisse paariks päevaks ning sealt edasi siis Airasiaga kuhu iganes. Vaatasin, et vähemalt Airasiaga saab KL'ist küll igalepoole.

Tais on juba paar korda puhatud ja ka korralikult ringi tripitud ning mõte oli siis seekord seigelda nädal või nii Laos'es ning siis kultuuri + rannapuhkus Kambodzas. Kui aega jätkub siis ka Vietnami äkki isegi - tundub aga kahtlane aja suhtes.

Üldiselt tahaks seigelda, kohalikku elu näha, puhata, sukelduda, pidutseda jne :) Ühesõnaga väga äärmuslikku seljakotireisi ei otsi, kuid kõike natukene on ok.

Kes aga seal juba põhjalikult seigelnud on oskab äkki nõu anda kuidas kõige mõistlikum liikuda oleks, kuhu Laoses minna, kust kuhu ja kuidas kohapeal liikuda ning kuidas Kambodzasse välja jõuda (kohalikud lennufirmad vms) ning kui ka veel nõuandeid Kambodza ja Vietnami edasise trippimise osas, siis kogu info on igati teretulnud. Väga mõtet ei oleks ka pärast tagasi Hong Kongi läbi Kuala Lumpuri lennata, pigem siis äkki viimasest sihtkohast otse (kui just rämekallis pole).

Peaks ka LP'd mingi hetk hankima, aga ei tea kas sest üldisest kogu rajooni katvast LP'st piisab või peab kõik endale hankima. Päris räme tassimine :)

Ka minul on lahiajal plaan teha Kuala Lumpur, Kambodza, Laos ning Vietnam ka akki. Ise kyll pole kunagi Aasias nagu ringi reisind ja olen suht roheline sealse elukorralduse kohapealt. Samas ennast vaga rumalaks ei pea ning yksi on enne reisitud kyll. Hetkel passin Melbournis ja plaanin oma Aasia ringi enne siis Eestisse tagasiminekut.

Igasugu nouanded on teretulnud, kui keegi viitsib. Samas mul mingisugune ettekujutus juba on kah:)

Planeerin aasta lõpus sarnase sisuga, kuid 2-kuulist reisi läbi Tai, Kambodzia ja võimalik, et ka Laose, Kuala Lumpirist Vietnami.

Enamus nõuandeid siit võid leida nimetatud maade linkide alt, kuid oluliselt targem on võtta kompleksne LP South-East Asia, 988 lk, 350.-. Olen lugemisega hetkel poolepeal, kuid tundub, et midagi rohkemat planeerimiseks väga vaja ei ole...

Pealegi annab see kiire ülevaate ka lähimaade (Myanmar, Brunei, Indoneesia, Filipiinid ja Ida-Timori) kohta.

Endal plaanis septembri lõpp - novembri lõpp vahelisel ajal teha 1 kuu pikkune reis Laos + Kambodza.

Endal plaan (vähemalt hetkel) Malaysian Airlinesiga (Stockholmist edasitagasi ~8000) Kuala Lumpuri. Seal 1-2 päeva ning Air Asiaga edasi Viantine (kirjapildis pole kindel - Laose pealinn). Seal natukene ning edasi Põhja-Laos ja mööda maad/jõge alla Kambodza. Kambodzas tähtsamad turismikohad ning kui aega on siis mõne päeva mereääres. Siam Reapist või Phnom Phenist Air Asiaga Kuala Lumpuri ja koju.

Hetkel vaikselt planeerin. Mõlema riigi LP-d taskus. Ehk leiab siit reisikaaslase, sest olen minemas üksi :D.

Eks natuke sõltub ka sellest, mis tüüpi asjad huvitavad. Laos sobib hiiglama hästi, kui tahaks võrreldes Taiga ajas natuke tagasi ja natuke loomulikumaks minna. Kui vähegi võimalust, siis soovitaks Põhja-Laose džunglites ringi vaadata. Ise ei jõudnud, aga kõik referentsid selle kohta on ainult positiivsed.

Luang Prabang on traditsiooniliselt väga hea, aga muidugi ka keskmisest kallim.

Laose kohta lisasin kunagi viite http://trip.ee/node/44475 või otselink minu Laose reisikirjelduse algusesse. Pildid asuvad siin albumis.

Mida veel soovitaks võimalusel kaaluda:

  • Tat Kuang Si Luang Prabangi lähedal

  • Wat Phu Champasak Laose lõunaosas

  • Slow boat'iga paarutamist Mekongil või mõnel Mekongi lisajõel

  • 4000 saart Kambodža piiri ääres

sai käidud eelmise aasta lõpus 2 kuud kagu-aasias. reisi sai alustatud oktoobri teisel poolel Bangkokist, sealt edasi öörongiga Chiang Maisse, kust suund Laosesse. Laoses käisime Luang Namthas, Luang Prabangis, Vang Viengis ja Vietianis. Liigeldud sai kohalikku transporti kasutades ja kõige odavamaid võimalusi otsides. Bussid sõitisid terve päeva ja läksid tihti katki :P

Vietnamisse lendasime kasutades Vietnam Airlinesi, mis suht kallis aga aja kokkuhoiu mõtte sai loobutud 24h pikkusest bussis loksumisest Hanoisse. Vietnamis siis külastasime Hanoid, Halong Bayid, Hue'd, Hoi An'i, Nha Trangi, Dalatit, Mui Ned ja Saigoni. Haionist sai ostetud open bus ticket mis meid ilusti Hanoist Saigoni viis. Hind ei olnud just kõige hullem ja kuna osad olid ka ööbussid, siis sai nii 600 km edasi liigutud ja öömaja arvelt raha kokku hoitud. Saigonist suund Mekongi Deltasse ja sealt paadiga mööda Mekongi Kambodžasse.

Kambodžas esimeseks peatuseks siis Phnom Penh, sealt Sihanoukville'i ja siis Siem Reapi Angkorit vaatama. Sealt u 36 tunnine teekond alla Lõuna-Tai saartele, mis hõlmas vähemalt 7 erinevat liiklusvahendit ja tunnikest uneaega.

Tais peatusime Phuketis, Ko Phi Phi'l, Krabil, sealt Koh Phanganile, kus sai pea nädalake oldud. full moon party! sealt koh samuile ja siis surat thanist öörongiga bangkoki ja siis jõuluks tagasi koju. kokkuvõtvalt võib öelda, et kuratlikult vähe aega oli. 2 kuud miinimum, isegi siis tundub liigse kiirustamisena.

kõigile, kellel plaani sinna piirkonda minna, ilusaid elamusi!!!

Kambodza kommentaare vaata siit http://www.trip.ee/node/49400 Natuke segaseks jääb, et kui Sul on 4 nädalat ja oled 1 nädala Laoses, et mis riikide vahel jaotuvad need ülejäänud 3 nädalat? Nädal Laoses, siis peaks valima kas Põhja(Luang Prabang, Vang Vieng, Vientane) või Lõuna(4000 saart, Champassak, Pakse ümbrus), et mis nagu huvitab, saaks paremini soovitada.

Tänud info ja viidete osas - võtan kohe käsile. Lisaks vist kuluks ka siinkohal LP ära, et oskaks konkreetsemalt juba huvipakkuva kohta vajadusel infot küsida. Küll aga väljaöeldud aeg Laoses sai vähe suvaliselt pandud ning ka Vietnam ei mahu küll sellel reisil kuidagi ajaplaani. Üldiselt oli kiirturismi mõte oli see, et ühel reisil erinevat kogeda ning veits tõesti Taiga võrreldes ajas tagasi minna + loodus-seiklus + (ranna)puhkus. Aga eks tuleb mingi plaan paika panna ja siis liikumisvõimalusi planeerima hakata, kuna ajanappuse tõttu pikemate vahemaade puhul oleks mõistlik lennata mingite kohalike üritustega.