Kambodza veebruar 2016

Plaan on minna u. 4-5 meest keskmiselt 40aastased järgmise aasta veebruaris kambodzasse 3 nädalat seljakotireis Niisiis mõned küsimused: kas see aeg on seal normaalne kliima? Kas osta piletid praegu või jälgida soodukaid, minek mõnest meie naaberriigist? Millist marsruuti soovitate kohapeal, mida kindlasti külastada?(paaditrip, Killing fields, templid,...........) Kohalikud eestlased,kas nendega tasub asju ajada? Jne,jne?

Kliima on soe ja kuna pole vihmahooaega siis peaks üsna päikeseline olema. Siem Reapis ning Phnom Penhis isegi palav kuna meri pole läheduses.

Tasub jälgida soodukaid Taisse, tripi soodsate lennupiletite rubriigist leiab neid tihti. Taisse viisavaba kui lennata ning Taist saab siis kas maismaad mööda või mõne odavlennufirmaga kas Siem Reapi või Phnom Penhi edasi.

Kas kambodza viisa peaks eestis tegema või kohapeal? Üks sõber tahaks muidugi ka Vietamis käia, kuid arvan et aega jääb väheseks - või mis?

Käisin ise veebruaris Siem Reapis. Täpsemalt jäi see Kagu-Aasia marsruudile. Tulin Bangkokist ja lendasin edasi Ho Chi Minh Citysse. Lendasin Angkor Airiga.

Kliima: 33 kraadi temp ja 90% õhuniiskus. Päike paistis läbi vine. Särk seljas koguaeg märg. Sellega seoses seente ja haudumise probleemid, nii et peab vastavaid ravimeid varuma (kuigi sai osta ka koha pealt).

Aga Angkori templid tasuvad külastamist küll. Ega rohkem polegi nagu öelda.

Kambodzha viisa saab mugavalt teha internetis:

https://www.evisa.gov.kh/

Lisaks tuleb Angkori templite külastamiseks osta pilet: 40 USD 3 päeva.

siin eelpool kõik ära öeldud. maksta saate seal igal pool usa dollarites, need ka ainukesed rahatähed, mis teil seal olemas võiksid olla. Mina passiks soodsaid pileteid alates sügisest. me ostsime (vist) oktoobri alguses jaanuariks ja maksid need 485 Riia-Moskva-HCMC (mis pole päris otse Kambodzasse muidugi, aga me olime Vietnamis ka), aga ega peale seda enam midagi soodsamat ei tulnud. Seega mina võin väita, et 2014 see oligi ok hind. templid muidugi on MUST. Kohapeal me kasutasime ka kohaliku giidi teenuseid ja jäime rahule. taks oli tal 50 USD/päev/seltskond ja selle sees oli ka transport. Kontaktid: MAKARA TRAVELS makaratravels@gmail.com www.makaratravels.com 250 Group 12 Svay Dangkum - Siem Reap - Cambodia Phone +855 978 714 902 (alfonso) / +855 972 356 554 (ara)

Me tegime e-visa, ülalpool linki juba jagati sulle. Toimis hästi: paari päevaga saime vastuse ja viisad. Seal vist pidi pildi ka üles laadima, aga eks sa ise uurid. Ja soovitan ka selle 3 päevase pileti osta, sest see min. aeg, mida templitele raisata (muidugi mitte hommikust õhtuni).

Lendasime detsembris Bangkokist Siem Reapi. Viisad tegime lennujaamas. Probleemideta. Dokumendifoto pidi kaasas olema.

Tallinnast minekul on läbi Bangkoki Siem Reapi ilmselt parim variant ja kõik muu ka, mis Karolii juba eelnevalt ütles.

Siem Reapist on hea rahulikult alla rannikule liikuda, Phnom Penhi peale üle kahe päeva mõtet kulutada pole.

Kui huvi kohalike eestlastega kohtuda, siis neid leiad Sihanoukville'ist. Küsimus on aga eelkõige selles, kas nemad teiega soovivad "asju ajada" , sest kõiki kaasmaalasi nad ilmselgelt lõbustada ei jõua. Beach Road Hotel'i baaris leiate hooajal kindlasti eestlasi, nii kohalikke kui ka reisijaid. Soovitusi söögikohtadeks ja muid näpunäiteid saate sealt soovi korral kindlasti.

Ma ei saa aru inimestest, kes lendavad teisele poole maakera, et tutvuda sealse kultuuriga ja vaatamisväärsustega, aga samas otsivad "kohalikke" eestlasi. Milleks? :)

Eestis on eestlasi küllaga.

On ka väga palju toredaid eestlasi maailmas laiali. Ka mitte toredaid. Sihanoukis pigem need esimesed. Miks mitte nõu küsida kui tunned vajadust.

Kliima +33, vesi tundub kohati soojemgi. Meie oleme piletid ostnud juulis SKY24(HEL-BKK, 445€), ega odavamaks enam ei läinud. Siselennud tegime enamuses siiani AirAsiaga, kuid järgmine aasta plaanime bussidega. Paljud minu tuttavad lendavad ka TurkishAirlinesiga, mis on soodsam. Siem Riepis käisime ühepäevasel tuuril Angkoris (ei ole erilised arhitektuuri kultuurihuvilised, pigem loodus jms). Päevapilet 20USD + tukimees 15USD, kes sõidutas parimatesse kohtadesse (väike eeltöö kodus, et teaksid kuhu tahad miinna)ja ootas meid. Super. Siis käisime veel Tonle Sap järvel (poole päeva trip). Tõeline elamus. kõik reisid saad osta hotellist, kui ei viitsi tänavalt otsida. Hinnad samad. Eestlased on toredad ja sõbralikud (erinevalt siinsetest). Juhatavad ja soovitavad. Viisad kõik lennujaamadest. Hind sama, kuid sebimist vähem. Lõunas mõistlik rentida liikumiseks rollu (võimalik saada 5USD päev), käid kaardi järgi kus tahad. 2016 veebruar lähme ka läbi Vietnami. See aasta olime 1,5 nädalat Tais ja 2,5 Kambos. Teie kolmest nädalast jaguks idee järgi ka Vietnami jaoks, kui korralik plaan paigas.

Tasub jälgida Cathay Pacificu pakkumisi Helsingist, Stockholmist või Oslost Phnom Penhi. Hetkelgi saadaval pakkumine Oslost al 415€ . Üheotsa piletite hinnad Helsingist Phnom Penhi hetkel ~270€

Tere, kas keegi on viimasel ajal kasutanud ööbussi. Kaalumisel on valik sõita Siem Reapist ööbussiga Sihanoukville. Samas on selline pikk istumine hirmutav, eriti kui on tegemist suurt kasvu inimesega. Indias tähendab ööbuss lamamise võimalust, Kambodza bussidest ma seda kuskilt välja ei ole. Või on ikkagi mõistlik investeerida aega ning enesetundesse ning kasutada lennukit?

Siem Reapis on üks Eestlastest perekond,kes võtab väga hea meelega vastu kaasmaalasi. Nad tegelevad majutusega samuti ja rohkem informatsiooni saab

https://www.facebook.com/pages/Tokay-Guesthouse/580787868721313?ref=ts&fref=ts

Nad elasid ka mingi aja Sihanoukvilles-seega võte neilt ju ka informatsiooni küsida

Käisime sel aastal veebruaris. Vihma ei saja ja see 90% õhuniiskus on paras pulli kaka. Sooja oli jah, aga et särk koguaeg märg küll ei olnud. Tuleb õige riietus valida. Minul enamasti maika, lühikesed püksid ja plätud.

Ööbussidest. Seal saab pikali visata küll. Isiklikult küll ei sõitnud ööbussiga, aga päeva omaga küll. Tulime SR PPi. Ulme! Ainuke normaalne tee Kambodzas on PPst Sihaknouville. Mujal kuumaastik ja tolm, tolm ja veelkord tolm. Pakun, et seal bussis sa küll magada ei saa.Enamus aega oled aseme ja lae vahel õhus :) Seega soovitan lennukit.

Kas 3 nädalat on piisav, et Vietnami minna? Sõltub mida sa näha tahad. Kui rannas vedeleda ei taha üle 2-3 päeva, siis kindlasti jõuab. Angor Wati jaoks piisas meile 1 päevast. Ei kujuta ette mida seal rohkem teha on. PP jaoks piisab samuti ühest, maksimum kahest päevast.

Suveniire soovitan osta SR, valik suurem. Hindadega muidugi nii palju kaubelda ei saa kui PPs.

Üks asi veel. Mitte mingi asi ei välju seal õigel ajal- ei buss, laev ega nn marsa. Kella sealsed inimesed ei tunne.

Muidu on maa tore, inimesed üldiselt sõbralikud, hinnad mõistlikud, õlu hea jne. Soovitan kindlasti minna!

Angkor Watis tõesti üle ühe päeva vist midagi teha ei ole. Küll aga on seal veel templeid kümneid ja kümneid.

Meie külastasime esimesel päeval Siem Reapi lähedal asuvaid templeid, s.h. Angkor Wat´i ja veel nii 3-4 templit. Ja järgmisel päeval võtsime ette pikema sõidu - kaugematesse templitesse. Meile meeldisid need kaugemad ja vanemad templid isegi rohkem. (nende seas näiteks "Tomb Raideri" tempel Ta Prohm) Seal ei olnud ka turistide horde, kes vaateväljal pidevalt sagiks, nagu Angkor Watis.

Elan Siem Reapis seega olen siis nn kohalik eestlane. Kas kohalike eestlastega suhelda voi mitte on muidugi igayhe enda teha. Niipalju siiski sellest et olen siinkainud eestlastele teejuhiks olnud ja koik on vaga rahul sest raagin ka kohalikku Khmeri keelt ja see tuleb paljuski abiks. Korraldan tuure koikidesse templitesse aga ka linnas turulkaimise ja kohaliku toidu tuure.

Veebruaris on kliima hea aga arvestada tuleb sellega et koik teavad seda ja inimesi on Jaanuaris Veebruaris vaga palju. Veebruari lopu poole kyll jaab vahemaks juba. Oise bussiga (lamamise bussiga) ei soovita ka isegi kohalikud valdivad seda. Lamamise variant on olemas aga voodid on lyhikesed ja tee on vaga rappuv. Kyll on olemas ka yks oine istuv buss mida soovitan. Bussifirma Giant Ibis on alati soitnud oigel ajal ja on ainukene firma kes teepealt inimesi peale ei korja. Neil on oine buss Siem Reapist Phnom Penhi ja seal ymberistumine teise bussi peale Sihanoukki. Kaubelda ja suveniire osta saab igal pool ja igas linna - hinnad soltuvad puhtalt sinu kohaliku keele oskusest. Hinnad on jagatud siin kolmeks: turistide hinnad, kohalike valgete hinnad ja kohalike hinnad. Ostan ise iga paev toidu tervele oma kylalistemajale turul ja labi aegade minu Khmeri keele oskuste kasvamisega on hinnad proportsionaalselt hakkanud langema. Peale templite ja ranna soovitan kindlasti kylastada rannaarseid saarekesi ja peale Sihanouki on rannaaares Kep ja Kompot- vaga ilusad kohad. Siinpool-Siem Reapis- peale templite tuleb kylastada kohalikku Tsirkust, vaadata Khmer boxi ........ voin anda taieliku nimekirja ja soovitused kuhu minna-mida teha. Kohalikest eestlastest veel niipalju et kui tahate raha kokku hoida siis on moistlik nendega/meiega suhelda sest hinnad kus mis ja kuhu on tapselt teada. Ka turistil kes on siin mitmeid kordi kainud kuid raagib ainult inglise keelt- pole aimugi kui palju ta tegelikult "petta"sai. Aga igatahes on Kambodzia yks koige meeldivamaid ja monusaimaid paiku: inimesed on lahked, toit on odav ja soe on ka. Teretulemast

Lisaks Angkor Watile on teisigi templeid. Tuk-tuki juhid peaksid neid välja pakkuda oskama küll

Ise külastasin: Angkor Wat, Ta Phrohm, Angkor Thom, Bayon, Baphuon, Bakong, Banteay Srey, Banteay Samre. 3-päeva pilet on just paras, et kõik ära külastada. Viimane päev sai kaugemate templite jaoks 90km ring tehtud tuk tukiga

Hindadega on nagu turistidele ikka. Kui mõne tuk-tuki hind ei meeldi, siis soovitan minema astuda, neil konkurente küllaga. Ma kauplesin küll hinna 30 EUR peale, aga hiljem maksin ikka 40 EUR koos tip-iga.

Samas elatustase on väga madal, kõik on jube räpane, tänavad on sodi täis ja haiseb... kohalikku toitu selle tõttu ka süüa ei julgenud. Valge inimese jaoks pole ikka õige koht. Isiklikult meeldisid Malaisia ja Tai rohkem, need ikka arenenud kohad.

Pigem saab imetleda Angkori kuningriigi kunagist hiilgust. See sodi, mis seal praegu on, on küll üsna jube.

Ma ei suuda hetkegi mugavalt tunda end selles tuk-tukis. Rääkimata mingist saja kilomeetri pikusest ringist. Kas neid tuk-tuke on erinevaid või ? Variant B.- olen lootusetult mugav inimne. Tänud vastuse eest, kui ma teada saaks siin oma mugavus läve. Aitähh.

Tuk-tukiga 90km soita on ikka vaga piinarikas, aga pikemateks reisideks soovitan auto rentida koos juhiga muidugi. See on kallim kui tuk -tuk aga 4 inimese peale jagada -ysna moistlik. Toidust niipalju, et keegi kohalik (ei pea muidugi kohalik eestlane olema) peab naitama kus ja mida syya.

See kohalikuga koos toiduotsimine kõlab nagu seal söödaks s__a. :)

Loob Sirm Reapi kohta väärastunud pildi. Ärge hirmutage inimesi!

Täiesti normaalne aasia linnake, süüa saab igal pool, söök maitsev ja odav.