trip-krainetrip-ukraine-dark
Karantiin Taimaal

Tere.

Teadaolevalt on juba palju eestlasi Tais covid-iga haiglas või karantiinis.

Kuidas Teil läheb?

Kuulsin et lähikontaktne peab arvestama 10-päevase karantiiniga hotellis, -positiivne aga 14 päevaga haiglas või kui sümptomid puuduvad siis 14-päevase karantiiniga hotellis.

Kas on ka reaalselt nii? Kas reisikaaslased eraldatakse üksteisest? (s.t. neid ei lasta koos ühes hotellitoas karantiinis olla)

Kuulsin just ühelt, kes  7ndal päeval sai positiivse testi, et see karantiini "hotell" on selline paras urgas, kus madratsid maas koos ventilaatoriga mis puhub näkku .
Ikka mitu inimest toas. 
Ja kui sul on isegi raha kallimat hotelli osta, siis seda ei lubata, lähed sinna kuhu saadetakse.

Karantiini "hotellis" on ka relvastatud sõdurid valvamas, et sa ei mõtleks lahkumisele.

Ei usu, et eriti leiad eestlaste kogemusi, sest ametlikel andmetel seni 3 eestlast testitud saabumisel positiivseks.

Siin on inglase Max lugu kuidas ta saab lennujamas tehtud testi vastuse positiivse ning ta pigutatakse karantiini korterisse järgmisel päeval. Pole nüüd kõige hullem koht, aga....
Max on mitu videot teinud kuidas tal karantiin kulgeb

Vabandust, lugesin artikli läbi ja muutsin oma postitust.

Tublid tüdrukud, läksid testi tegema ja põevad seal läbi, ei nakata teisi. Ja vedas et lubatakse koos olla, samas hotellis.

Minul broneeritud bungalo mere ääres, saarel. Saatsin päringu, juhul kui ma peaks 5, 6-ndal päeval pos. testi andma kas tohin samasse resorti, samasse bungalosse karantiini jääda kui sümptomid puuduvad. Vastus tuli: Ei, teile tuleb saarele riigiametnik järele ja teid viiakse karantiinhotelli.

Oh... minek veebruar 2022, naine kardab väga, ise riskiks.

Ma peaksin ikka päris loll olema kui ma saan Tais olles carona ja lähen ütlen et pange mind müüd hotelli .

Ma olen siin 2 kuud olnud ja pole mingeid probleeme olnud.

Kindlasti pole Tai hetkel see koht kuhu tulla kaheks nädalaks puhkusele.

Mina ja kaaslane oleme 2021 suvi põdenud ja ka süstitud, seega võtame riski märtsis lennata paariks nädalaks. Alati on võimalik uuesti haigestuda, aga mu perearsti sõnul peaks kaitse hetkel üsna tugev olema.

See teema vist on inimestele kes kunagi Eestist välja ei peaks reisima.

Hotelli töötajad kartsid/vältisid!? 

Täiesti normaalne käitumine. Või peaks hotelli personal tulema kallistama, vaesekesed jäid haigeks.

Alla kahe nädala ei ole mõtet tulla? Miks? Tehakse nädalaseid reise ja ollakse õnnelikud. 

Hetkel ideaalne aeg Taimaale reisida. Bahti väärtus on kukkunud 10 aasta tagusele ajale, hotellid teevad soodushindasi.

No mai ei tea. Peab ikka väga valu olema, et et nii kaugele ja suure ajavahega riiki nädalaks minna. Loomulikult keegi käib ja ilmselt ise on rahul ka. Enamus siiski peab nädalat liiga lühikeseks. 2 päeva sisuliselt lendad, järgi jääb 5 päeva kohapeal. Tihti jõutakse ise selle tõdemuseni hiljem ja tore kui keegi juba ette seda võimalust arvestada palub.

See sõltub kas on esimene reis Taimaale või mitte, mis on reisi eesmärk. Võid olla ka 7 päeva kohapeal. Täna oli rannas turistid kelle puhkus on 7 päeva, päevitavad, mõned turistidele mõeldud kohad, vähem pidu ja tagasi koju.

Noh, mina olen Eestist Taisse ja tagasi lennanud ka nii, et lendude vahele jäi kohapeal täpselt 3 päeva.

See oli aga ootamatutel isiklikel põhjustel, 2 päeva enne esimese lennu väljumist tehtud broneering.

Tavareiside osas olen ka mina pika reisi pooldaja. Kui Tai või mõni muu kauge riik, siis alla 1 kuu pole juttugi olnud. Kombineerituna (Kodu->A->B->A->Kodu) mõne teise riigiga vahel ka kuni 2-2,5 kuud kokku.

Ka mina arvan, et kuna lennupiletid Aasiasse moodustavad kogu reisile kuluvast rahast suure osa, siis pigem võimalusel võtta reisist see, mis maksimaalselt on võimalik.

Aasia reis ei ole ikka sama, mis laupäev-pühapäev näiteks Pariisis ära käia.

Eks ootamatuid ja muidu lühikesi lende ikka juhtub olema. Kellel sundvajadus, kellel lihtsalt nii tundus hea olevat. 

Pika nädalavahetuse sutsakas kusagil Euroopas on täitsa OK. Oled paari tunniga kohal. Pikema lennu puhul on mingi 10 päeva juba mõeldav, lühem mitte. Paar kuud oleks muidugi super aga enamusel ilmselt teostamatu.

Mina nii pikalt Aasiat ei planeeri vist (kuigi kes seda ikka mäletab enam), küll aga välistasin juba ammu igasugused tagurpidi lennud (s.t. Eestist 2 tundi kuskile Amsterdami või Frankfurti ja siis 5 tundi pärast Tallinnast startimist jälle Eesti kohal Aasia poole lennates).

Eesti mõistes jättis see kaks lennufirmat (Finnair ja Aeroflot), millega võimalik lennata kohale 10-12 tunniga. Äärmise häda korral ka Turkish oma 15-16 tunniga.

Nii ka kõigi teiste lendudega - faktor number üks on lennu kestvus, number kaks on lennuaeg (s.t. hommikul-päeval-öösel), number kolm on lennufirma ja number neli on pileti hind. 20 tunni asemel 12 tunniga kohalejõudmine on kindlasti väärt 200-300 lisaeurot, aga reeglina on hinnavahe mõnikümmend eurot.