Kariibide island-hopping

Kuidas oleks kõige mõistlikum külastada kariibi mere saari, eriti just neid väiksemaid?

Kas saarte vahel on lennuühendus või hoopis praamiühendus?

Kas viisaprobleemid võivad takistuseks tulla?

Tuttavad käisid kariibi mere kruiisil, aga selle hinnad on päris kirved...

EDIT: mingit infot sain siit, tundub et eriti mugav ei ole mu plaan:
http://everything-everywhere.com/caribbean-island-hopping-leeward-islands-recap/

Sai just hiljuti käidud väikestel saartel, nii et natukene oskan nõu anda.

Paraku sellist asja ei ole, et igalt saarelt saab praami või lennukiga igale teisele saarele (v.a. muidugi era-charter). laevaühendus on üldjuhul lokaalne, st toimib lähestikku asuvate saarte vahel, aga mitte pikemalt. suuremate vahede sõitmiseks tuleb kasutada lennuühendust (nt firmad LIAT, WinAir, AirAntilles), mis on aga kahjuks suhteliselt kallis (näide WinAir St Martin - Dominica edasi-tagasi ca 350 USD). lähestikku paiknevate saarte vahel reeglina on laevaühendus, kuid mitte alati. Nt on ferry olemas St Martini ja Anguilla, St Martini ja Saba, St Martini ja St Barts, peaks olema ka Puetro Rico ja USA Neitsisaarte, USA Neitsisaarte ja Briti Neitsisaarte, Gouadeloupe ja Dominica vahel, loomulikult reeglina ka saareriikide endi siseselt, nt Trinidadi ja Tobago vahel, aga mitte nt St Martini ja Briti Neitsisaarte ja isegi mitte St Martini ja St Kittsi vahel ehk isegi suhteliselt lühikeste vahemaade läbimiseks tuleb tihti kasutada suhteliselt kallist lennuühendust.

Vaatasin sinu viidatud linki ning seal olev jutt langeb põhimõtteliselt ülaltooduga kokku. Paljud väikesed saared on ligipääsetavad St Martinilt lennukiga, aga nagu öeldud, siis piletihinnad on suhteliselt kallid väga lühikeste lendude kohta.

Seega ei ole üht "parimat" viisi, kuidas mitmeid saari korraga külastada. selge on see, et praamiga igale poole ei saa, nii et üldiselt tuleb erinevaid variante kombineerida sõltuvalt sellest, millisele saarele esmalt saabud. mõned kohad jäävad ilma paadita üldse suhteliselt kättesaamatuks (pean silmas eelkõige Grenadiine, mis kuuldavasti on väga ilusad, aga mitte kergesti ligipääsetavad).

Viisaprobleemid üldjuhul takistuseks ei tohiks olla. Mõned näited: asumaad, mida olen külastanud (St Martin, Saba, Anguilla), on kõik viisavabad, prantsuse asumaad (St Martini prantsuse pool, Gouadeloupe, Martinique) lausa Euroopa Liit. Dominica ja Trinidad ja Tobago on Eesti kodanikule piiratud ajaks viisavabad. Jamaikal on mulle teadaoleval visa-on-arrival, selle nõuete kohta ei oska kommenteerida. igal juhul peaks viisanõuded olema iga riigi või asumaa immigratsiooniameti kodulehel olema lihtsasti leitavad.

Kruiisi ei oska kommenteerida, ise veedaksin igal saarel mitu nädalat, kui ainult võimalik oleks. Kariibid on mega reisisihtkoht, paraku Eestist raskesti ligipääsetav ja võrreldes nt Kagu-Aasia sihtkohtadega ka oluliselt kallim.