Karpaadid

Kas on mõnel reisiseltskonnal plaanis sõita sellel aastal Ukraina Karpaatidesse ning on vaba 1-2 kohta.

Kui 9 inimest kokku saab, võib selle reisi korraldada. Infot selle reisi kohta saad www.reheturismitalu.ee /reisisoovitused.

Vaatasin, et kõrval kohe on soodne edasi tagasi Riia-Krakow lennupakkumine. Krakowist saaks rongiga Lvivi, edasi juba vabalt omal käel kas bussi või rongiga Karpaatidesse.

Mina lähen sel suvel Rumeenia Karpaatidesse. Air Baltic Bukaresti, sealt rongi või bussiga Sibiusse / Brasovisse. Eesmärk on veidi matkata ja Moldoveanu otsas ära käia.

Tallinn - Riia - Bukarest - Riia - Tallinn pilet tuli umbes 200 eurot. Goverla on 2060m, Moldoveanu 2540m. Ehk, Rumeenia Karpaadid on veidi kõrgemad kui Ukraina omad.

Kui Ukrainast raakida, siis koige lihtsam oleks ikkagi lennuk, kas 1. Tallinn - Kiiev 2. Tallinn - Riia - Kiiev ning ohtuse rongiga Kiievist edasi Yaremche, Bukovel, Mukachevo jne suunal. Rongipiletid ei maksa Ukrainas sisuliselt midagi. Sel juhul saab ka kupees rahulikult oo ara magada. Tagasi Kiievisse soovitan tulla labi Lvovi, kiirrongiga. Karpaatides kohapeal soovitan votta kodumajutuse, umbes 10 - 15 euri oo toa eest.

Viimati kõneleja rääkis väga õiget juttu. 16.55 väljub rong Rakhivi suunas (läbides ka Jaremtśe peatust) ning hinnad on mõistlikud ja InterCity+ kiirrong Lvivist Kiievisse on ka väga hea valik.

Liikusin sellisel marsruudil alles paar nädalat tagasi ja ainult jagub häid sõnu eelmainitud asjade kohta!

Majutuste hinnad Karpaatides on soodsad (ja tingimused väga head) ning inimesed on väga teretulnud sealsetes kohtades, seega see on ka üks viis toetada Ukraina majandust.

Väga hea pakkumine reheturismi poolt. Suurema seltskonna planeerimine võtab pikemalt aega. Kui pakkumine kehtib ka järgmisel aastal siis suure tõenäosusega saab reis teoks. Endal oli see aasta plaanis augustis üksiküritajana reis ette võtta. Bussiga Riiga sealt edasi Ecolines bussiga Riia - Lvov väljub kaks korda nädalas 11:20 saabub Lvovi järgmisel hommikul 10:10 ning sealt edasi Rakhivi rongiga millest kirjutas viimati kõneleja.

Pakkumine kehtib ka järgmisel aastal. Sellel suvel toimub reis juunis ja augustis koos meie juhi/juhtidega (kui grupi kokku saab). Juulis on meil reis Baikali äärde (3 vaba kohta).

Keegi kes on käinud sellel aastal Ukraina Karpaatides andke teada kuidas piiriületus kulges. Kuidas on olukord regioonis? Kas kõik rahulik? Kuidas on suhtumine turistidesse?

Üllataval kombel on sellel aastal huvi Karpaatide vastu päris suur. Meie sihtkoht on igati turvaline ning piiriületus käib kiirelt. Reisime 9-kohalise väikebussiga, Kümnepäevase reisi hinnaks on 2250 - 3000 eur.

Rehe - Hind siis terve bussitäie kohta, ma eeldan ?

Kiidan Karpaate sihtkohana väga! Huvitav, ilus, lähedal, odav.

Meie eelmise aasta reisi-matka-päevik: https://sites.google.com/site/kurinurm/matkad-ja-ronimised/transilvaania-2015

Hind on jah bussitäie kohta ja sõltub sellest kas vajatakse minupoolset juhti/juhte.

kas see aasta ka minnakse ja kuidas plaan on.palun saatke mulle ka kerstikatrin@gmail.com,kui tahate reisikaaslasi.