Kas aegunud passiga piletit saaks Air Asiast osta?

Ja siis hiljem uus pass teha vm? Probleem selles, et homseni kehtiv Air Asia pakkumine Londonist Kuala Lumpurisse hakkab lõppema ning 1 mu tuttav avastas, et tahaks ka tulla, aga tal on pass aegunud. Äkki keegi teab, kas see oleks võimalik v mitte?

Hei,

ise ka maadlen selle sama pakkumisega. Esilehel on küll kirjas, et 12. juulini kestab, aga kui võtad sealtsamast esilehe keskelt "Fly to Kuala Lumpur from London" lahti, siis on kirjas, et

    Booking Period  : 6 Jul 2009 - 19 Jul 2009
    Travel Period 	: 1 Aug 2009 - 30 Nov 2009

Ise loodan, et 19. juulini kestab, sest mul ka passiga jama, tahaks enne äraminekut biomeetrilist passi teha, sest vb ootab ees ka Usasse minek.

Üldse ma ei saa aru miks sinna passi nr peab panema.

Mis ajast Air Asia passi numbrit tahab? Olen mitmed korrad lennanud, kunagi pole vaja läinud. Küll mitte London-Kuala Lumpur.

Hiljem võid passi numbri ära muuta Manage My Booking alt.

Passi nr ja kehtivus on oluline eelkõige passikontrollile. Minu teada viisat ei väljastata passidele, mille kehtivus on lühem kui 90 päeva viisa väljaandmise päevast. Ehk siis lennufirma check-in kindlasti kontrollib, kas on kehtiv pass ja/või kehtiv viisa. Kuigi Malaisias võib eesti kodanik viibida viisata kuni 90 päeva, on oluline passi kehtivus 6 kuud:

http://www.reisiekspert.ee/default.asp/ac/riik/subac/viisa/lan/ee/id/53

Ehk siis mina kardan, et Londonis Check-in ja passikontroll saavad suureks takistuseks, mis lõpeb sellega, et tõenäoliselt lennukisse ei pääse. Teiseks on olemas riike, mis nõuavad passiinfo sisestamist ka lennufirmadelt endilt. Selle töö teeb ära lennufirma check-in.

Milles probleem? Taotled kiirpassi, maksad küll 900 krooni aga kahe ööpäevaga on uus pass käes. 19. juulini on tervelt nädal veel aega.

Ma ei tea mis ajast alates, aga praegu ta seda numbrit igatahes nõuab.

Vaatasin jah, et nöuab. Ise arvan, et kui sul pärast vana pass ka kaasas, siis ei tohiks probleeme olla.

Ei pea 900.- maksma, pass tehakse nagunii paari päevaga valmis, maksma peab lihtsalt tavatasu.

Mina panustan ka nüüd sellele, et annan täna passitaotluse sisse ja ehk saab enne nädalalõppu kätte, sest nagu näha siis Airasia soodukas jätkuvalt kestab, vaatamata segadusele kuupäevadega. Loodame, et siis ikka see 19. juuli on õige :)

Veelkord - passi numbrit Airasia kodulehel bookides ei ole kohustuslik sisestada!