Kas keegi käinud rasedana Tais?

Reisi alguseks hakkab mul alles 5 kuu jooksma, ehk siis aeg millal reisimine on arstide ja spetsialistide s6nul k6ige ohutum (18-26 ndl) Asi lihtsalt selles et reis sai ostetud enne kui ma yldse rasestusin ja k6ik suured v2ljaminekud ka ammu makstud. Kas on asju millest soovitate reisil olles hoiduda? Tean et joon ja pesen hambaid ainult pudeliveega, tooreid kalu jne ei soo, puuviljad koorin massaaze v6tta ei tohi.. no juhtub :) Usun et saan reisi sellegipoolest nautida. Mida aga soovitavad need kes ise rasedana tais olnud? Ette t2nades. Ja kellel paha tuju palun v2ga v6ite pl22gutada palju tahes :)

Issand, sa näed ja sa ei mürista! Pane oma postitus inimkeelde, siis saavad ehk teised ka aru, kuhu see 5 kuu sul jookseb!

Kui usud, et tuled toime pika lennuga ja niiske kuumuse talumisega, siis ei tohiks muid probleeme olla.

See ju nii individuaalne. Ise olin küll kolmanda kuu peal alles aga ei mingeid probleeme. Skuutriga ei soovita sõitma minna vms mis põrgatab väga, rolleriga tasuks ka ettevaatlik olla.

Seda teemat on perefoorumites küllaldaselt arutatud. Ise käisin 2nädalasel reisil Lõuna-Euroopas 25. nädala ringis elukaaslasega ja kõik sujus. Tegime küll korra visiidi arsti juurde, aga selle maksis kindlustus kinni. Mõned lihtsad soovitused:

  • enne reisi tee omale kindlustus, mis kataks ka raseda tervisekulud. Ükski Eesti kindlustusfirma rasedaid ei kindlusta või on kindlustus minimaalne, mistõttu kui isegi varbaluu murrad, pead kulud omast taskust maksma (olgugi et sel otsest seost rasedusega ju ei ole). Meie kasutasime World Nomadsit (www.worldnomads.com) ja jäime väga rahule, arstikulu hüvitati kiiresti ja professionaalselt. 2 nädala kindlustus maksab ca 25€, seega sama hind Eesti kindlustustega;
  • väldi kliimaekstreeme, liiga kuuma või külma, ära päevitamisega üle pinguta, joo piisavalt pudelivett;
  • uuri internetist, kus asub hotellile lähim rahvusvaheline haigla (s.t. kus inglise keelt osataks üle harju keskmise). Piisab, kui otsid Googlest märksaõnadega koha nimi ja hospital. Nt Pattaya hospitalide loetelu on siin: http://www.tourismthailand.org/activities/content-382.html, suurim neist siin: http://www.pih-inter.com/. Kui oled reisil ja ei tea, kuidas lähimat leida, siis võid helistada ka kindlustuse hädaabinumbril, nad oskavad soovitada;
  • ja mis põhiline - naudi seda puhkust! Pole mõtet asjatult närveerida, üle pingutada või suuri plaane teha, lihtsalt naudi seda aega.

inna ei soovitaks isegi mitte ülilihtsalt kulgeva lapseootuse puhul. Ma ei räägi siin teada-tuntud kohta sõitmisest või näiteks sugulaste külastamisest. Olles ise Taid mitu korda külastanud ja ühe korra ka arstiabi vajanud, võin täitsa väita, et enamikus turismipiirkondades (kuhu sina ka eeldatavasti suundud) on arstid olemas, kuid arstiabi tase on suhteliselt kõikuv. On vahel ka probleeme enda inglise keeles mõistetavaks tegemisega. Lisaks pead arvestama tõsiasjaga, et isegi kehtiva kindlustuse korral pead kõik kulud üldjuhul algselt ise kandma ja lähtuvalt tervisehäirest võib summa olla teinekord kaunis suur. Ja nagu eelpool mainitud, ükski eestis tegutsevatest seltsidest ei kata rasedusega seotud tervisehäireid. Lisaks ei võrdleks ma mingil juhul Lõuna-Euroopat ning Taid.

Lisaks - oled sa seal varem käinud, kas sa näiteks tead kui palav võib olla ja kuidas see palavus sinu või Su sündimata lapse tervisele mõjuda võib? Taisse minnakse kas päevitama, veesporti harrastama, head vürtsikat kohalikku kööki proovima ning to be honest pidutsema. Kaldun arvama, et rasedana (25. nädal on juba täitsa arvestav) ei saa sa ühtegi eelmainitud lõbudest täiel rinnal nautida, ning milleks sõita 10 000 km kaugusele, lennata ca 10-15 tundi ja veeta enamik aega konditsionneritud hotellitoas. See reis on täiesti võimalik ette võtta siis, kui su laps on sündinud ning kasvanud piisvalt suureks, et kas jääda koju või reisida kaasa.

Kokkuvõtteks- olles ise 2 last sünnitanud, omades suht suurt reisikogemust - mina ei läheks.

Mul on siis alles 20 ndl kui l2hen mitte 25. Lend on juba ostetud, lend 10 tundi ilma vahemaandumiseta. Ei ole me mehega erilised pidutsejad, tahame lihtsalt kaunist loodusta nautida ja mis siin varjata pea 40 000 juba makstud :) Ei hakka edvistama aga omame ka ise suurt reisikogemust. Siiski k6ik reisid tehtud ikka ilma lapseootuseta. Tais konkreetselt pole k2inud aga sama kuumas kyll. Kuumus on ka erinev vastavalt niiskusele ja hmm kas Tais siis polegi rasedadi ja kuidas nemad hakkama saavad? . . . Trip.ee parandas postitust keeleliselt!

sul selle probleemiga hoopis oma perearsti või naistearsti poole pöörduda. See kooritud puuviljade ja pudelivee jutt on ju tore küll, kuid praegu on hoiatatud igal pool Tai lõunaosas möllava dengepalaviku eest. Samuti malaaria on seal küllalt levinud ja muidugi A hepatiit. Ma tõepoolest ei kujuta ette, et rasedatele näit malaariatablette välja kirjutatakse, see ju ikka päris korralik mürk. Samas ülaltoodud haigused ei ole ka päris köha ja nohu, et suhtuda neisse et kui saan, siis paha küll, aga küll varsti üle läheb. Kohalikega ennast võrrelda ei maksa-seda peaks ju su suur reisikogemus ometi õpetanud olema. Samuti peaks ju olema võimalik etteteatamistähtaegu järgides ka reis ära öelda ja makstud raha enam-vähem täies ulatuses (vist mingid bürookulud arvatakse maha) tagasi saama. Üldiselt- need rasedate ja paarikuiste tittedega reisimise teemad võiksid olla ka koondatud mingisse eraldi alafoorumisse, (kunagi oli siin ju ka vist mingi reisimeditsiini alafoorum). Need mured on huvipakkuvad vaid väga kitsale ringkonnale ja kui mõni kaine mõistusega soovitaja annab üldiselt head nõu, et pole õige aeg praegu reisile ronida, siis kipub asi sageli suht rappa kiskuma.

Olen ise rasedana (5 kuul) suusatamas käinud ja kui nüüd oleks ka rase ja valiku ees, kas minna või mitte Taisse, siis läheks, kui mingeid terviseprobleeme pole olnud. Kui hästi meenutada siis Kroonikas oli mingi aeg Ingrid Tõniste rasedana (vist 7 kuul) Maladiividel (kui ma õigesti mäletan), sinna on ju veel pikem sõit. Tema jutust jäi küll mulje, et oli oma puhkusega üli rahul. Rasedus ei ole haigus ju!

Aga siiski tahaks selle viimase kommentaari peale öelda, et ärge tehke järele. Ok, murdmaad võib ju nühkida, kuid kuskil mägedes kõht ees slallimas küll kedagi ette ei kujutaks ja ammugi ei soovitaks. Küsimus ei ole ju sõidu pikkuses-on ka muid tegureid. Ja see rasedus ei ole haigus jutt on ka natuke.... Kui ei ole haigus, siis miks me vaatame paha pilguga joovaid, suitsetavaid, kella 3 ajal öösel hollivuuditavaid, ratsutavaid,jne jne rasedaid? Igaühe oma asi ju lõppude lõpuks. Kas samas mõistlik rase teeks seda, seades ohtu enda ja tulevase beebi tervise? Ilmselt mitte. Samasse patta võib ju ka igasugustesse ekstreempiirkondadesse reisvad rasedad. (põhjuseid vt ülalt kommentaarist). Mitte, et ma rasedana reisimist välistaks- kui enesetunne hea ja kihk minna, siis miks mitte. Ainult sihtkohta võiks natuke kriitiliselt suhtuda.

On ainult Kambodzha (dengue Ko Samet) ja Birma piiri (Kanchanaburi provints) lähedal. http://www.fitfortravel.nhs.uk/destinations/malariamaps/thailand.htm Kogu lõuna-Taid ei maksa seetõttu maha tõmmata.

Kas see 20000.- on seda väärt, et su lapsega ja sinuga võib (kõrgendatud ohufaktriga piirkonnas)juhtuda õnnetus? Lotos on see võimalus, et paned väikese panuse sisse ja võid võita suure võidu, aga hetkel paned sa suure panuse ja võita on suht vähe.

Antud väidet võiks ka põhjendada ja täpsustada, et milline piirkond Tais on kõrgendatud ohufaktriga??

Olen ka sama dilemma ees, kas minna või mitte? Oled sa juba otsustanud? Ja kus kindlustuse tegid/teed kui lähed?

Huvitav oleks teada, mis kodakondsuse see laps saab, kui ta Tais sünnib?

Tai mõned erahaiglad ja personal on maailma tipptasemel! Suur osa arstidest on saanud meditsiinihariduse USA-s. Ja Tai on üks neid riiki, kuhu inimesed reisivad tasulist meditsiiniteenust (meditsiiniturism) saama, sest see on soodsam kui USA-s, Jaapanis või lääneriikides. http://www.csmngt.com/medical2.htm

Olen ka raseduse kolmandas trimestris reisinud. Tõsi Euroopas, aga ükskõik, kui probleemivaba Su rasedus on, ega Sa seda reisi ilmselt muretult nautida ei suuda. Ükskõik, mida ette mõelda (olmeprobleemide vältimiseks), siis vasardab terve reisi ajal Su peas ikka kogu aja see, et midagi ei juhtuks. Laps võib sündida enneaegsena ka täiesti normaalse raseduse puhul. Kui Sa aga oled otsustanud minna, siis uuri kindlasti kõik arstiabi ja kindlustust puudutav täpsemalt järgi. Helista haigekassasse ning uuri, kas on seal nö koostööpartnereid ja mis nõu nemad annavad. Ja muidugi kindlustus. Tõesti, hoolimata sellest, et mõni Eesti kindlustus kindlustab lahkesti rasedaid kuni 28. rasedusnädalani, siis seda nad nii lahkelt ei selgita, et kui sa siis rasedana murrad jalaluu või saad "nohu", siis Su kulud kaetakse, aga kõik, mis seotud rasedusega jääb kindlustusalast välja. Loe tingimusi ja välistusi, kõik väike tekst korralikult läbi! Minuteada on maailmas kaks kindlustusfirmat, kes Sulle nö sobiks. St kataks(tagantjärgi muidugi) kõik kulud seoses raseduse ja ka enneaegse sünnituse puhul. Kuni 30. rasedusnädalani üks Inglise kindlustusfirma, mille nime ma kahjuks ei mäleta ja siis kuni 36. rasedusnädalani Taani kindlustusfirma IHI. Viimast vahendab Eestis kindlasti Iizi Kindlustus, võta ühendust nendega või tee leping otse nende kodulehelt www.ihi.com.

Olen küll ise meessoost aga loogiliselt mõeldes peaks stressivaba puhkus pigem posit. mõjuma lapsele ja kogu olukorrale, kui vastupidi... Ja mis Taisse puutub, siis on tegemist ühe stressivabama maaga üldse. Ja ma pole nõus eelpool väidetuga, et Tai peamised poindid on pidutsemine, vürtsikas toit ja skuutrisõit, võib-olla kui Phuketist/Pattayast kaugemale ei saanud, siis jääb jah eelnimetatu Tai tippmomentideks.

Üldiselt, ma arvan see stressamine kogu asja üle mõjutab olukorda kokkuvõttes rohkem, kui ükski reis iseenesest. Võib-olla kohapeal reisides peab mingeid mööndusi tegema (a la rongi asemel sõita Airasiaga jms.), kuid kui juba sihtpunktis kohal, siis ma usun kogu kliima ja olustik pigem positiivsem kui siin eestis konutades oleks.

Ja mis puutub dengue feverisse ja malaariasse, need hoiatused kehtivad ainult teatud väga spetsiifilistes piirkondades, seda ütleb sulle ka eestis vaktsineerimiskeskuse nõustaja, kuigi sealt ehk tasub sul endal läbihüpata et süda rahul oleks ;)

Lhtsalt vaatasin, et kõik siin kirjutavad nii negatiivselt, et pidin siia juurde selle jutu lisama. Pole ise rase ega ka naine, kuid nii süngetes toonides juttu pole ma ammu lugenud, seepärast ka my 2 cents.

Olen ka ühes varasemas postituses kirjutanud, et kui inimene ei suuda valida lõbustuste ja oma lapse heaolu vahel, siis ta pole veel küps lapsevanemaks saama.

In Bangkok it is unlikely that you will catch malaria but Dengue hemorrhagic fever is lurking everywhere and always for the responsible mosquito is domestic, day-active-biting, spread all over Bangkok - due to too many ponds of stagnant water -, mostly present indoors and it prefers to feed on humans (yum-yum). http://www.bkk-gui.de/den_eng_f.htm

Malaria is very rare in the main population centers, but dengue fever is on the rise and I've known a few expats who have gotten dengue. A rough calculation states that if you live in Thailand for 20 years with no extra precautions, then you have a 1% chance of getting Dengue. It's still much less than cancer and other risks, but is significant. http://www.thailandguru.com/dengue-fever-mosquito-thailand.html