Kas keegi on hiljuti Liibanonis käinud?

Tere,kas keegi on viimastel aastatel Liibanoni reisinud?Omal mõttes u nädalane reis Beirutisse ja ehk selle lähiümbruses, kui see oleks piisavalt turvaline?Kuidas oleks seal reisida üksikul või kahel naisterahval?Mis kohti Beirutis soovitaksite kultuurihuvilisele?Kuulsin, et passis ei tohi olla Iisraeli templit. Kas aga Liibanoni templi omamine passis võiks tulevikus mõnda muude riiki sisenemisel probleemiks osutuda (peale Iisraeli) - näiteks USA?

1
2

Tere.Osalesin seal alles rahuvalveoperatsioonil UNIFIL.Lõunapoole Litani jõge ma minna ei soovita, samas midagi võimatut ei ole.Minu jaoks ei olnud seal riigis midagi vaadata. Kole koht.Uuri tagamaid seoses meie jalgratturite kaaperdamisega.Põgenikke on väga palju ja naisterahval (eriti teistsuguse väljanägemisega kui seal kohalikud) võib probleeme tekkida. Kultuurist tulenevalt käitutakse pisut ettearvamatult ja mine sa tea. Mina oma naist sinna ei lubaks. Piirialadel on pidevalt igasugu intsidente. Süüria. Sõda. Põgenikud. Rahuvalve. Hezbollah. Kuisiis Beirut. 

2
1

Arusaadav. Minek olekski Beirutisse ainult ja kui siis vb lähiümbrus.

0
0

Nõus sellega, et hetkel  pole vast kõige parem aeg sealkandis ringi liikumiseks.  See väide jäi küll arusaamatuks,et kole koht ja midagi pole vaadata. Sai käidud seal küll küllaltki ammu, aasta oli 2010. Aga  inimesena, kel on ajaloohuvi, jätsid Liibanon ja Süüria kustumatu mulje oma vanade linnade ja kultuuriga. Ka kohalik rahvas oli super, selge see, et hetkel ajad teised.

2
0

Küllaltki Beiruti lähedal põhja poole sõita on kena väike linn Byblos, mis oleks ka vast külastamist väärt. Marsruuttaksode võrk toimib seal hästi ja sinna u 30 minutit sõitu.

0
0

Mulle meeldisid Jeita koopad http://jeitagrotto.com/

1
0

Beiruti mitmes linnaosas on tänavapilt nagu Lõuna-Euroopas. Üksikud ja mitteüksikud naised võtavad aktiivselt osa suurepärasest ööelust jne. Samade riietega kuhugi vaesemasse linnaossa muidugi ei lähe, aga sinna pole tõenäoliselt asja ka.Beirutis tasub otsingus uurida festivale jms. Oma kuultuurielu on täiesti olemas, aga seda oli vähemalt aastaid tagasi veidi keeruline internetist leida. Hetkel levib tõenäoliselt infot ka facebookis jm. Pole seal ammu käinud. Tõenäoliselt oleks abiks ka kohalike naistega tutvumine, sest välismaalased võetakse kiirelt oma hoole alla. Ja kui leiad sarnaste huvidega inimesi, siis organiseeritakse kiirelt kogu soovitud kultuuri-, sotsiaalelu jne.Beirutist põhjas tasub külastada juba mainitud Byblost, mis on kristlaste linn ja üsna vabameelne.Lõunapoole druuside ja kristlaste piirkonda jääb Beit ed-Dine oma paleega ja Deir al-Qamar. Rannikule sunniitlik Saida (Sidon) oma vanalinnaga. Liibanoni sunniidid on samuti suhteliselt vabameelsed. Saida tänavatel miniseelikuga vast normaalne käia poleks, aga linnas peaks olema täiesti arvestatav kultuurielu, kuhu on kohalikud suured äriperekonnad kõvasti investeerinud.Baalbek on ka täiesti arvestatav väljasõidu sihtpunkt. Aga üksikutel naistel on tõenäoliselt mugavam leida mingi auto koos juhiga. Tee Baalbekki ja selle lähiümbrus on isegi brittide jaoks kuulutatud täiesti ohutuks piirkonnaks. Põhimõtteliselt võib sinna sõita ka otse ühistranspordiga, kui ei pea kusagil Bekaa orus suvalisel teeristil ümberistuma. Baalbekis teevad kohalikud kõik selleks, et turistid ennast hästi tunneksid ja silm hoitakse pidevalt peal, et keegi suvaline külamees isegi turisti poole ei vaataks.

1
0

Kuna eelnevalt on postitustes Byblost mainitud, siis  mainiksin ära, et tegemist on iidvana asulaga, mis kunagi ammu enne Kreekat ja Roomat oli Vahemere keskuseks. Seda koos mitmete muude foiniiklaste linnadega, millest kuulsaim Tüüros (Tyre). Tüüros keeldus alistumast Alaksander Suurele (Makedoonia Aleksander) ja too ehitas muuli maalt saarel paikneva Tüüroseni. Liibanoni aladel elanud foiniiklased nagu siis öeldud valitsesid Vahemerd  sadu aastaid. Asutasid väga palju kolooniaid, nagu Kartaago (Tunis) ja Sitsiilia ranniku. Asutamise põhimõte oli alati nn. puunia maastik. Seega on Liibanon võimsa ajalooga, veel enne 1960-mndaid aastaid Lähis-Ida Sveits, kus rikkad ja ilusad käisid vabameelselt puhkamas.

1
0

Baalbekis olid iga mõne maja järgi relvastatud sõdurid valves, mis tegelikult tekitasid küllaltki turvatunde. Ka eelnevalt mainitud Tyre oli ajalooliselt huvitav koht. Sai ka käidud Pcharres (loodan et kirjutasin õieti) mägedes, mis oli ka super koht ja kristlaste kants

0
0

Viimati mainitu on Bcharre. Selle juurde Qadisha orgu jäävad kloostrid on külastamist väärt. Talvel sinna ligi ei pääse, aga alates aprillist saab väga ilusa poole päevase matka. Tuuriga teeb väljasõidu ära ka päevaga Beirutist. Ise autoga minnes läheb tõenäoliselt päevane väljasõit liiga keeruliseks, sest raja otsade leidmised jne võtavad esimesel korral veidi aega.Rannikule jääva Tripoli vanalinn on ka põnev. Aga see on nüüd see koht, kuhu ma hetkel üksikut naisterahavast ei saadaks. Probleeme päeval tõenäoliselt ei teki, aga ebamugavustunne võib tekkida isegi korralike riietega. Saida ja Sur on hetkel tunduvalt mugavamad linnad.

0
0

Ma käisin küll Liibanonis aastal 2010 aga see on siiani minu üks kõige säravaimaid reisikogemusi. Ma ei ole mitte kusagil nii sõbralikke ja omakasupüüdmatuid inimesi kohanud!Mitte ükski inimene, kes meiega tänaval rääkima hakkas ei küsinud meilt raha. Vastupidi, paljud neist pakkusid (eestlase jaoks pea-aegu sundisid) oma abi.Näiteks Tripolis tegi üks kohalik härrasmees meile poolepäevase tuuri täiesti tasuta.Tyres pani kohalik hotelliomanik meid praktiliselt tasuta oma külalistuppa magama, sest me olime teineteisest mööda rääkinud.Tänaval kõnetasid paljud inimesed, kes tundsid siirast huvi selle vastu, et miks me Liibanonis oleme ja olid üliõnnelikud, kui said teada, et turism on ainus põhjus.

0
0

Sai 2011 käidud. Kui minna talveperioodil, soovitan lisaks ka suusatada. www.skileb.com, saab tellida ka päevase tripi Beirutist. Ise käisime nii MZaaris. Praegu tunduvad ülihead lumeolud. 

0
0

tõstkaks teemat. Keegi on ajalugu ühildanud rannapuhkusega Liibanonis.  Vaatasin, et suht hea hinnaga hotelle rannas on Safras, eespool mainitud Bybloses ja Jouniehis. 

0
0

Jounieh on üsna jubedalt ülerahvastatud. Safrat ei tea. Byblose ümbrus tundub kõige reaalsem.Oluline on teha eelnevalt eeltööd ja uurida, mis rannapiirkonnad on hetkel üldse ujumiseks kõlbliku veega on. Suur osa Beiruti ja kogu Liibanoni ranniku solgist voolab otse merre ja peaks vaatama, kus need hoovused täpselt liiguvad. Rikkam seltskond käib vist rannas ennast näitamas ja ujub pigem kallite klubide basseinides. Aastaid tagasi oli probleeme ka viimase Iisraeli sõja tagajärgedega, kui hulga naftat pommitatud mahutitest merre voolas ja blokaadiga keelati selle koristamine. Aga see peaks praeguseks juba hajunud olema.Rannaelu hetkel kõrgklassi hulgas populaarsemates kuurortites peaks vaatamist väärt olema. Aga Jounieh oli in mingi 20 aastat tagasi. Sellest ka suhteliselt head hinnad.

1
0

Vatse, kuidas Byblose ümber nende randadega on? Pole vist päris Beirut ja rannapuhkuse koht? Mitte päris Tripoli, aga ikka veits konservatiivsem. Ma muidugi ka oma saja-aasta vanuste kogemuste baasilt.Rannapuhkuseks valiks Liibanonis siiski pigem hea basseiniga hotelli. Kuid Liibanon reisisihina - ikka superkoht ja superköök.

0
0

Byblos on ju üsna vabameelne kristlaste linn. Ja linna tagant mägedest kristlaste küladest sõidetakse just sinna randa. Et peaks suht tšill olema. Piltide järgi on rand ilus ja paljaid inimesi täis.Mingi aeg oli populaarsemaid ja kallimaid kohti ka kusagil Batruni ja Tripoli vahel. Sest kogu ala Beiruti ja Byblose vahel oli juba ülerahvastatud.Viimase 5 aasta erinevate kohalike klasside hulgas tuntumaid randu ei oska pakkuda. Jounieh on tõenäoliselt jätkuvalt sellise lihtsama keskklassi või siis auto (või kütuseta) noorte kogunemispaigaks, et ei peaks kaugemale sõitma.

0
0
1
2
Lennupakkumised
Reisikaaslased