Kas keegi on käinud ka kusagil Kuuba väikesaarel

Endal plaanis minna aasta alguses Cayo Coco'sse, kuid thaks sealt edasi minna omal käel. Kas mingeid jamasid ei ole Kuubal saarelt mandrile tulekuga ja kuilihtne see on? Ette tänades

Cayo Cocost on mandrile sild ehitatud. Kuuldavasti mitte just kõige keskkonnasõbralikum projekt. Liikuma saab lihtsalt, kui on, millega liikuda. Rendiauto ja organiseeritud bussituurid välja arvata, on ilmselt ainus võimalus takso, aga see on arvestatav eelkõige Cayo Cocosse sõitmiseks. Cayo Coco ongi mõeldud sellisena, et paksud valged turistid seal kohapeal püsiks ja mööda Kuubat liigselt ringi ei tolgendaks. Samas soovitaks Cayo Cocolt nii kiiresti mujale minna, kui vähegi võimalik. Selguse huvides: ise pole Cayo Cocos käinud, vaid lihtsalt sealkandis ringi sõitnud.

0
0

kui vaadata Londoni reisipakkumisi. Oskad äkki öelda palju seal hoteelid maksavad nii orienteeruvalt. Väga nõudlik ei ole, kui hotellidest jutt siis ehk mingi 3-4" täitsa piisav. Samas eiole üldse oluline et peaks tegemist olema hotelliga, võib olla ka korralik erakas vms... öömaja. Kui ööbimine väga kallis ei ole oleks vist kõige lihtsam ise koha pealt ööbimine vaadata, saaks ööbida seal kus just parajasti soov on. Ja veel kuidas oleks sinna kõige mõistlikum sõita. kas Londoni kaudu? Kas oleks reaalne 40 000 kr kahe peale lennupiletite ja ööbimisega välja tulla või jääb seda väheks? Plaanin aasta algul minna. ette tänades Tarmo

0
0

Olen käinud u aasta eest sellenimelisel saarel, õigemini on seal palju väikesi saarekesi, enamus neist nimetud. Sinna viis tamm Caibarieni linna juurest, oli oma 50km pikk vist. Saarele kohalikke ei lasta, nn tollipunkt oli ees. Saarel on kaks kinnist resorti ja need on päris luksuslikud kohad. On ka tutikas lennujaam. Käis kõva ehitustegevus, praeguseks on vast paar kompleksi veel valminud. Ise sõitsime taksoga nii kaugele kui tee viis mere äärde. Rannik on... suhteliselt mittemidagi ütlev, kuigi liivane, vaheldub vulkaanilise pankrannikuga. Veepiirist eemal on läbitungimatu võsa, ei mingit palmisalu vms. Tulumi randadega võrreldavat ei ole. Mingit tsivilisatsiooni ka väljaspool resorte ei ole, ei inimesi ega poode. Ka vett pole kusagilt saada, kõik tuleb endaga kaasa tassida suurelt saarelt(st Kuubalt).Tagasi matkasime mööda randa jalgsi kuni u 10km-se astumise järel sattusime ranna poolt ühte eelpool mainitud resortidest. Mingeid piirdeid ega kontrolle ees ei olnud, territooriumil oli "all inclusive" süsteem. Nautisime pakutavat koguni ööpäeva, siis tuli tüdimus peale, rentisime recepsionist lahtise dzhiibi ja jätkasime seiklusi. Uurisime ka hotelli hindu ja mu meelest oli see ikka krdima kirves, st mingi 80-100€ ööpäev, muidugi kõik hinna sees ja sinna ikka mahtus, ainus koht kus Kuubal süüa sai ja seda super luksuslikult.

0
0

Kuubas käibki ööbimine eramajutuses (casa particular). Neil on vastav märk ukse peal, aga vaevalt, et sul neid otsida lastakse. Kui sul on välismaalase nägu ees (ja seda sul on), siis pakutakse neid tänava peal üsna tihti. Ja kindel pauk, et Viazuli bussil on casade pakkujad alati kohal. Muide, eramajutuse leidmine pole probleem ka Varaderos, kuigi seal on eramajutus ametlikult keelatud. Pakkumine pole lihtsalt nii avalik. 40.000 kahe peale: no paljugi sõltub lennukipiletitest. Kui oled valmis kasutama Saksamaa (LTU näiteks) või brittide chartereid (ainult lend) regulaarliinide asemel, võid saada 500-600 euroga. Regulaarliinidega kipub ühe inimese pilet 15.000 krooni kanti. Sellisel juhul on 40K selgelt vähe, sest juba söök on ikka üsna kallis. Üsna mõistlik on söök tellida eramajutuses, aga enam-vähem normaalselt saab süüa ka paladarides (erasöögikohad). Üks eriti hea paladar oli Trinidadis casa de la trova vastas. 10 dollariga terve grillitud lobster - siiani ajab isu peale. Riigirestoranide toit on üldjuhul keskpärane. Majutus peaks jääma vahemikku 10-30 dollarit kahele.

0
0

Sai samuti käidud eelmisel aastal Kuubas ja ainuke väike saareke, mida külastasin oligi eelpool mainitud. Mingeid takistusi ega probleeme seoses saarele minekuga ega tulekuga ei tekkinud.

0
0

no ma ei arvestanudki sööki sinna 40 000 kr sisse otseselt. Mõtlesingi majutust ja lennupileteid. Kahjuks reisiplaneerimisel kogemusi vähe, kust võiks neid saksa ja briti chartereid otsida? LTU kodukalt vaadates nagu midagi soodsat pole sel ajavahemikul kui planeerime minna.

0
0

ostsime täna piletid Tallinn-Berliin easyjet, edasi Berliin-Varadero LTU kokku edasi-tagasi 12000 eek. Aeg- jaanuari lõpp, veebruari algus 2007

0
0

meil läks london-varadero lennu peale 294 naela e 6700 krooni. tegemist oli mytravels'i pakkumisega. kohapeal kulus veel umbes 12 000 näkku (10 päeva). elasime casa particularedes, üürisime kolme peale auto, käisime jahiga sõitmas ning liikusime linnade vahel taksode või kohalike bussidega. toit on kallis. elamine enamikes kohtades 15-20 dollarit näkku. 20 000ga tuled välja, kui odavad lennupiletid leiad. tuhni netis ringi, kuubale on viimasel ajal palju soodsaid pakkumisi olnud.

0
0

on koht, kus Fidel istus vangis, aga meie sõpradel oli sealt tagasi saamisega mingil põhjusel natuke jama-vist käib laev harva ja neid ei tahetud peale võtta vms Ei ole väga tark võtta endale keegi klemm külge, kes Su majutuskoha juurde juhatab-casade pidajad peavad neile siis selle eest raha maksma, et nad kliendi tõid, isegi kui klient sinna ei jää. Meie raputasime kõik kahtlased tüübid maha. Meil läks raha kohapeal umbes 8-9tuhat EEK 15 päeva kohta. Sellest ka 1000 külakosti-sigarite peale. Samas sõltub, kui luksuslikke kohti otsite.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased