trip-krainetrip-ukraine-dark
Kas keegi on käinud lähiaastatel Gruusias suusatamas?

Nimelt on plaan minna 2008 a märtsi alguses Gruusia mägedesse, ilmselt Gudaurile. Kuidas seal lumeolud on, kui pikad tõstukijärjekorrad, radade hooldus? Kui minna omal käel, kas kohapealt majutuse leiaks kerge vaevaga? Või soovitate veel mõnda head suusakuurorti seal?

Käisime veebruaris Bakurianis. Öömaja rentimine oli lihtne, armas ja võrdlemisi soodne. Mäed olid keskmise kõrgusega ja nende vahel sai sõita logisevate taksodega. Üheskoos suusatajatega jõlkusid mööda kuurordi tänavaid sead, kanad ja muud pudulojused ja nende vahel traageldasid vankritega hobusekronud ja kihutasid meeletu kiirusega buraanid. Mõnel päeval mõni suusalift ei töötanud, sest nende töölepanijad olid end pildituks joonud ja ei reageerinud ka kõige tulihingelisemate suusatajate nõudmistele. Mägede korrashoidjad-onud võtsid oma tööd loominguliselt ja soovitasid ka keskpäraste oskustega suusklejatel alla sõites võtta markeeritud radade asemel suund metsa poole ja põigelda puude ja soode vahel, et oleks põnevam. Sõnaga -Bakurianis oli väga tore! Sõbrad, kes saabusid Bakurianisse otse Gudaurist, teadsid rääkida, et Gudauri mäed on kõrgemad ja järsemad kui Bakurianis ja öömaja eest tuli rohkem maksta, aga Bakurianiga võrreldavat külaelu, kui ma õigesti mäletan, ei pidavat seal olema. Mõnusat reisi!

Tere

Kuna sealsed tõstukid on suht suure läbilaskevõimega siis pikim järjekord oli ca 5-6 min. Traktorid lihvisid iga päev mäge. Gudauris on kolm järjestikust tõstukit. Kõige ülemise tõstukiga oli ainukesena mõnikord probleeme (see ka kõige vanem), töötamises tekkis pause. Mõnikord arusaadavalt halva ilma tõttu....mõnikord ei teadnud keegi miks. Lumeoludest nii palju et seda veebruaris sadas kogu aeg juurde ning sellepärast ei saanud ka korraliku freeride teha sest lumi oli kohati liiga paks ning vajumatta. Arvan et öömajaga probleeme ei tekiks. . Võrreldes nt Elbrusega ja Tsegetiga, mis asuvad ka samas kandis, on Gudauri nõlvad laugemad. Heli-ski on Elbrusel ka ikka tunduvalt rohkem arenenud ja odavam ka. Gudauris viidi Saksa turiste kogu aeg ühele mäenõlvale mis lõpuks oli rohkem ära sõidetud kui rajad. Elbrusel olen saanud Heli-skiga pikimaks laskumiseks ca 8 km, tõstuki ja traktoriga natuke üle 12 km puhast ja pidevad puudrit. . Kui omal käel minna ei viitsi siis võib vaadata lehekülge www.elbrus.ee . Karu

Ilm oli fantastiline, päikest ja lund kõvasti. Mäehooldus ning tõstukite kvaliteet ei erinenud põrmugi sellest, mis nähtud Alpides. Nädala sees sõitjaid vähe ja järjekordi polnud, eriti laialdased võimalused lauaga off piste'i harrastada. Hotelli ajasime ise otse Gudauri keskuse veebist http://www.gudauri.info/list.php?c=hotels_eng (Gudauri Hut) telefoni teel (üle interneti tegime ka ettemakse bronni kinnituseks), lendasime üle Riia (hotellist tuli buss Tbilisi lennujaama öösel vastu ja viis ka pärast Tbilisisse tagasi). Vt lisa http://www.georgicatravel.ge/gudauri.htm

Kui minek siis peaks praegu lennupiletid ära ostma.Ma tuleks ka kaasa.une@hot.ee

Kuna reisi kavatseme teha omal käel, siis on tekkinud mõned küsimused.Kas targem minna veebruaris või märtsis Gudaurile? Kas öömajasid rohkem kui seal netilehel need 5-6 hotelli ja kui on , siis kust otsida? Kas seal ka mingi linnamoodi asi on :) et saaks õhtuti kohapealset elu nautida? Kas veekeskus ka on kuhu saaks lastega minna? Ja kas minna Gudaurile või Bakuriani? Ühesõnaga ootan igasugust infot kes seal suusatamas käinud :))

  1. märtsis on soojem, lund sama üalju
  2. hotelle on mõned veel, oleneb mida hotelli all mõista
  3. linnamoodi asja ei ole, ööklubisid kah mitte
  4. veekeskust meie mõistes ei ole
  5. Gudauri
  6. sinna minnakse eelkõige suusatama, afterskid ei ole

Ühesõnaga peale mäelt tulekut kuhugi minna pole, kui olla ainult oma hotellis jah? Et siis kohapealse söögi joogiga eriti tutvuda ei saa? Aga kust leida need nn. hotellide moodi asjad :)) Sooviks sooja puhast tuba võimalikult soodsalt. Aga tänud vastajale.

Kas keegi lendab täpselt samal ajal sinna ja tagasi? Võibolla saaksime ühildada transpordi kennujaamast Gudauri ja tagasi.

Meil on 8 liikmeline grupp, aga lennukipiletite hindade tõttu tuli splittida nii, 2 lendavad nimetatud päevadel ja 6 kaks päeva varem (nii sinna kui tagasi).

Peep, kus te seal ööbite ja palju see lõbu maksab?

kas umbes 15 aasta tagused emotsioonid sobivad? ülivõrre! üli-ülivõrre! gudauri on parim. kui seal vähegi eluvõimalust on, siis igal juhul gudauri. ükski nõme-euroopa pole sama asja väärt. eriti kevade poole, kui on lõputu lumi ja päike, vastasmägedelt langevad laviinid, mägede poegade poolt kostab üksikuid püssilaske ja mäe peal on täielik euroopa. super. parim suusanauding, mida olen aastate jooksul kogenud. elamistingimuste suhtes ei oska muidugi pead anda. 15 aastat tagasi ei liikunud sinna parajasti ükski muu sõiduk peale lumetraktori (oli olnud just suur lumetorm), aga see viis ausalt üles tõstukite juurde ja edasi järgnes lihtsalt talvine paradiis. kordan veel - looduse/mäe poolest ülim paik.

Peep

Olen samuti kohe-kohe enam-vähem samadeks kuupäevadeks lennupileteid ostmas. Internetist aga ei leidnud ühtki odavamat (ca 40-50USD) ööbimist. Kas Teil õnnestus midagi soodsama hinnaga broneerida. Kindlasti oleks huvitav Gudauri mägedel kohtuda. Erkki

Meie peatume Gudauri Hut'is ja lõbu hind nende kodukal väljas, ~120 USD kahene tuba. Paljud Eestist on seal varem peatunud ja on rahule jäänud.

gudauri afterski näeb välja selline: mäe pealt tulles mõned õlled, päevitamine hotelli rõdul ja muljete vahetamine teiste mäelt saabujatega (gudauri hut on väike perehotell). siis saun ja ülirikkalik õhtusöök, mis...tavaliselt lõppes koos teenindava personaliga (kelledest mõne puhul üksnes gruusia keele valdamine polnud absoluutselt mingiks takistuseks) tantsulöömise ja napsutamisega. mitte kordagi ei tekkinud soovi külastada misket veekeskust või ööklubi, endalgi oli lõbus äraolemine. aga ega meil lapsi ka kaasas polnud. teenindav personal pakub lisaks ka massaazhi väsinud ihuliikmetele. mõni õhtu külastasime ka mõne suurhotelli nö baari, a need jäid oma eheduses meie perehotellile sedavõrd alla, et...

gudauri huti autojuht zurab peaks eestlasi küll hea sõnaga mäletama eelisest talvest ;) kindlasti soovitan reserveerida reisist paar päeva ka tbilisiga tutvumiseks ja vähemalt sealsete väävlisaunade külastamiseks.

Tervist,

Oskab keegi äkki Bakurianis mõnd öömaja soovitada suuremale seltskonnale (8 inimest)? Ideaalne oleks midagi analoogselt nagu Gudauri Hut Gudauris (http://gudaurihut.com/) – üpris mõistliku hinnaga, hubane, lähedal tõstukile, hommiku- ja õhtusöök hinna sees. Põhimõtteliselt sobib ka korter, pansionaat, või mõni muu alternatiiv, ei pea tingimata hotell olema.

Üritasin veebist otsida (http://www.bakuriani.ge/), aga seal variante kaunis palju ja otsustamine väga raskeks tehtud…

Ise küsin, ise vastan - sõitsime kohale, läksime turistiinfosse ja võtsime esimese hotelli mis nad soovitasid. Hinna tingisime ~20 EUR peale, selle eest anti 3x süüa. Siin tundub olevat turistiinfo number - http://www.skigeorgia.ge/bakuriani/ ja kes natukene rohkem ette tahab planeerida, siis http://www.hotels-tbilisi.com/ -> Georgia-Mountains menüüs on pisut parema infoga hotellide nimekiri. Julgeks pakkuda, et enamuses neist saab ka allahindlust kaubelda.

Teab keegi, mis ajani kevadel Gudauris/Bakurianis nõlvad avatud on?

Edit: sai Gudauri äsja helistatud. Olenevalt talvest, kuid aprillist suuremosa mägesid suusatamiseks kinni.