Kas keegi teab, kuidas saab kesk- Ameerikas telefoni v fotoka akusid laadida?

Seal ju teadupärast mõnedes kohtades 110V vs meie 220V. Kas selleks müüakse mingeid adaptereid v kuidas sellega on? Ma ei pea silmas ainult adaptereid pistikuotstele, aga eelkõige just seda, kuidas muundatakse 110V 220- ks voldiks?

Tänapäeval peaks enamik elektrilisi jubinaid (mobiilid, fotolaadijad) olema 110 kuni 220 (või oli see 240?) volti. Teisisõnu, migit adapterit polegi vaja. Senini kõikjal Kesk-Ameerikas toiminud (Kuuba, Costa Rica, Nicaragua). Aga õigeid pistikuotsi läheb vahel küll vaja.

Laadijatel on kirjas, mis voolu nad kannatavad. Näiteks: 110-240 V, 50-60 Hz. Võta oma aparaatide laadijad kätte ja loe :)

Olen paris tihti ise Ameerika Uhendriikides ning sealgi on 110 V, kuid mingit adapterit ma kull ei vaja. Otsik on vajalik, kuid muu tootab ilma adapterita - votab ehk natuke kauem aega ja tuled voib olla vilguvad natuke imelikult, kuid koik tootab super hasti ja ei keera susteeme p****e nagu raagitakse. Mobiilide laadijad tavaliselt tootavad iga vooluga, kuid 220 V seadmed votavad lihtsalt rohkem aega ja muud midagist. Head uhendust!

see, et sinu seadmed USA-s töötavad, ei tähenda seda, et KÕIK seadmed seal töötavad. Paljud Läpakad ei tööta selle toiteplokiga, mis meil kaasas on ja tahavad kas teist toiteplokki või eraldi 220-110 adapterit

Mina ostsin konverteri, kus on kirjas, et sisse tulev vool on 110 V ja väljaminev 220V. Käisin eelmisel aastal Mehhikos ja seal sain küll otsikuga fotoaparaadi akusid laadida aga ei muud. Kõik sõltub sellest, millised seadmed teil voolu vajavad.

ja kustkohast sa selle ostsid ning palju maksis?

Selle nimi on Foreign Travel AC-Converter LLD50/. Ostsin selle Madeiralt Funchali lennujaamast ja maksis 16 eurot.

Ma nüüd ei teagi, kas peaks ka selle ostma v lootma, et 110 V ka akud ära laeb.

.. ostsin Mehhiko tänavaturult mingi junn-adapteri. Käisime lisaks Mehhikole veel Guatemalas ja Belizes, see pisike jublakas ajas asja ära küll. Maksime selle eest vist mingi 50 mehhiko raha.. pärast mõtlesime, et korralik gringo-hind sellise junni eest.

Kas oled nõus oma kogetud tarkusi jagama.

USA-s müüdi sellist Samsonite H105 adapterit, mis hõlmab endas kõigi erinevate maade erinevaid ülemiknekuotsikuid/adaptereid. Maksis 10 USD. Saan sellega igalpool akud laetud:)

ikka jagan kogemusi:) reisipäevik on krevetisupp.blogspot.com