Kas kellelgi on paketireis Tenerifele novembris planeeritud?

Mis teete, kas lähete? Meile Novatours ütles, et reis toimub ja 2 nädala pärast peaksime teise osamakse tegema. Tegemist juba korra edasilükatud reisiga.

Novatours ega keegi teine reisikorraldaja ei saa tänasel päeval küll väita, et lend toimub. Erand kanaaridle muust Hispaaniast on alles arutlusel ja tundub, et rohkem meedias kui ametnike kabinetis.

Isegi kahe nädalaga mis makseajani jäänud on võib muudatusi tuua. Jää stand-by reziimile.

Sinna on niisiis veel kaks nädalat aega, mille jooksul võib kõik muutuda, seega vara veel pead teemaga vaevata.

tenerife kompass. tänase seisuga TENERIFEL nakatumiskordaja =80, mis on VÄIKSEM kui Eesti Vabariigis, sest SEAL käib kogu elu maski tagant/taha....?!? kas KEEGI vaidleb vastu, tekitaks ehk DISKUSSIOONI...?!?

Ärme palun tee siin trollimist. Eesti kordaja on 40. Usaldusväärne allikas kogu EL kohta: https://www.ecdc.europa.eu/en/cases-2019-ncov-eueea

(P.S. ma ise ei ela Eestis ja minu elukohariigis on nakatumiskordaja kõvasti kõrgem)

Kui veel norida, siis nakatumiskordaja näitab, mitut inimest nakatanu keskmiselt nakatub. Kui see on suurem ühest, on nakatumise tõusutrend, kui see oleks 40, siis võib igaüks ise kalkuleerida, kui pekkis seis oleks.

karvanejakole, hea, et mainid. Kahjuks hakkasid ajakirjanikud massiliselt nakatunute suhtarvu nimetama kordajaks, sellest ajast kui tuli võrdlus 100 000 elaniku kohta, sealjuures mitte ainult delfi vaid ka näiteks  eliitajalehe Postimehe ajakirjanikud. Polegi ime, et inimesed järele kordavad.

Maree, täitsa nõus jah, et termin on vale. Kahjuks ma ise ei teagi, kuidas seda lühidat oleks õige eesti keeles nimetada. Peaks vaatama, mida nad Valitsuse määrustes kasutavad, seal teoorias peaks õige termin olema - vähemalt õiguslikust vaatest.

Ametlikel veebilehtedel on olnud suhtarv ja prof Lutsar ja dr Popov on kasutanud ka nakatumisnäitaja.

Ametlikus kasutuses - valitsuse korraldustes ja nende seletuskirjades - kasutatakse pikemat varianti "viimase 14 päeva kumulatiivne COVID-19 haigust põhjustava koroonaviiruse SARS-CoV-2 positiivsete testide arv 100 000 elaniku kohta" ning lühema väljendina sama kohta "nakatumisnäitaja".

Siin on ühtlasi näha ka nii haiguse kui viiruse täpne nimetus.

Tahaks ka novembris minna. Praegu ootan, vaatan, mis tuleb.

Kui kirjatükk ei kukkunud soovitud kujul välja või jäi kiiruga üle lugemata, siis ALATI on hiljem võimalik läbilipsanud vead parandada.