Kas lapsega reisimisel on vaja isa luba?

Tahan minna lapsega usa-sse ja kuna ma lapse isaga koos ei ela, siis kas mul on selleks vaja isa luba? kuigi laps on minu perekonna nimega

Reisimiseks pole vaja minuteada mingit luba. Minult ei ole kordagi USA piiril midagi kysitud, olen reisinud korduvalt lastega yksinda.. Korra Amsterdamis ymberistumisel oli kyll mingi vaike asi, pidin koiksugu laste synnitunnistused ja dokumendid ette naitama.

aga kas lapse isa mingit jama ei saa korraldada, kui teada saab, et ma usa-sse lähen?

Igaks juhuks võiksid küsida loa, et võimalikke jamasid ennetada. Oleneb muidugi ka, kui pikaks ajaks sõidad. Kui pikemaks kui nädal-kaks, siis kindlasti ka mingil paberkandjal. Kui teil on lapse isaga normaalsed suhted, siis räägi lihtsalt temaga läbi ja küllap ta annab nõusoleku ka, eriti lühema sõidu puhul. Kui kavatsed pikemaks jääda, oleks kasulik notariaalselt tõendatud luba.

kui see nii lihtne oleks, siis ma ei küsiks nõu. ja nõusolekut ta ei annaks kohe kindlasti. kasvõi sellepärast et saaks oma tahtmist ning saaks kiusata.

ma ei lähe selleks, et millegi eest põgeneda, vaid sellepärast, et mu uus elukaaslane sai sealt tööd

Toredad tüdrukud on sellised, kes arvavad, et laps on nende omand ning kes püüavad last isast eemal hoida. Seaduse järgi on mõlemad vanemad võrdsed. Kui lähed ilma isa loata lapsega välismaale elama, siis loodetavasti saad ise hagi kaela. Krt nii ei tehta.........

Jah, ja toredad on isad, kes tunnevad lapse vastu siis huvi kui neil see meelde tuleb ja aega on......kas minu elu peaks sellepärast seisma jääma? ela sellist elu, kui sulle sobib!

Rääkige ka ennem lapsega kui sinna lähete...mõelge selle peale ka, et lapsel pole väga tore uues keskkonnas hakkama saada, aga see on juba offtopic. Ilmselt saad hagi kaela tõesti kui ilma loata lähed, parem oleks. Kumb sulle on tähtsam kas laps või elukaaslane? pigem las ta töötab seal, käid tal kaks korda aastas nt külas vms. Mingi hetk tuleb vast ikka tagasi...

Toredad on isad, keda te oma lapsele valite. Virise parem delfi naistekas.

Vabandust Kirsika1, kas sa oled ikka päris kindel, et sinu uuel USA-s elaval/töötaval elukaaslasel jagub seda hoolt ja huvi rohkem lapse vastu?

Ei küsitud ju seda. Vastus on, et kui on lapsel dokument olemas ja vajadusel viisa võib ta ka üksi reisida vanemad takistada ei saa (parim viis selle vältimiseks on mitte lapsele dokumenti teha või see kindlalt enda käes hoida). Et ära hoida lastega kaubitsemist on piirivalveametnikul õigus täpsustavaid küsimusi küsida kuid see on ka üldjuhul kõik. Mitte keegi ei saa kindlaks teha, kas luba on või ei ole ja ei kirjutata seda ka seadustesse kuna on palju üksikvanemaga perekondi kellel pole võimalik parima tahtmise juures teiselt vanemalt luba saada (surmad, lahkuminekud jne).

No kui laps on sinu nimega, siis ei tohiks erilisi probleeme olla. kaasa võta muidugi sünnitunnistus. kas teil on kokkulepe, kuidas laps isaga kohtuda saab ja kas laspe elukoht on määratud sinu juurde - näiteks kohtu teel? Kui vana lapsega on tegu? See kuidas laps uues keskkonnas ja uue eluga kohaneb, ongi suurelt ema teha,selgitada jne, samas kui teiselt poolt on mingi tropp ( lapse isa), kes pidevalt vastutöötlust teeb, siis ei saagi ükski asi korralikult lõppeda. Läbitud tee endal.