trip-krainetrip-ukraine-dark
Kas leidub kedagi, kellel oleks värskemat infot Chiang Mai kohta on?

Keegi, kes hiljuti käinud võiks natuke infot jagada. Kuhu minna( mida kindlasti tasuks vaadata), häid ööbimisvõimalusi etc.? Ei ole huvitatud kallitest resortidest, vaid mingitest mõnusatest ja taskukohastest. Päris selline bäkkpäkker ka nüüd ei ole, et riisi eest 3 krooni käiks välja, aga 4 oleks juba palju. Olen küll Tais käinud 5 korda, aga sinna kanti pole sattunud. Sellise asjaga pole ka vaja vaeva näha nagu, et "seda teemat siin nämmutatud juba küll" jne. Kui ei viitsi vastata, siis ära vasta, aga ära hakka siin mingit ninatarka mängima. Otsisin esimesed 7 lehekülge läbi ja mingit piisavat infot küll ei saanud, nii et sorry, aga ei saa öelda, et ma poleks viitsinud ise mingit eeltööd teha. LP on samuti olemas, aga tahaks kaasmaalaste arvamusi/ soovitusi ka kuulata. Plaanis mai alguses läbi Bangkoki minna ning sealt läbi Kambodža paremate vaatamisväärsuste edasi lõuna Taisse sukelduma. Kasuliku info eest ettetänades.

Oleks samuti tänulik Chiang Mai info kohta. Samuti puistasin tripi läbi, kuid palju infot ei leidnud (tundub, et keskmine eestlane põhja tais eriti ei rända).

MkM- i poolt saadetud leht oli mingil määral abiks, aga estlase arvamust sealt ikka ei leia.

Soovitaks neil kes vähegi soome keelest saavad aru ka soome lehekülgi.Näiteks: www.thaimaaopas.fi ; www.thaimaahan.fi ; www.thaiklupi.fi ; www.thaimaa.suomalaisille.fi jne Ise leidsin sealt ka suht head infi.

siis need saidid ka üle, aitäh! Keda siis veel usaldada kui mitte valitsust;)

See on Mai Loog'i ja Karin Deani'i raamat. Lugesin sealt Chiang Mai kohta yldist infi. Et olla veidi väiksem linn, kui Tallinn ja Tartu vaimuga. Seal toimuvad Taimaa suurimad Uusaasta pyha pidustused. Siis aprilli keskel nö veefestival. Muu info suhtes hakkan isegi lugema ja uurima neid linke, mida sulle siin on soovitatud.

Natuke pead kannatama, aprillis Chiang Mais ja põhja Tais 4WD rendiautoga tuuritamas. Mai alguseks saaks siis verivärskeid uudiseid ja muljeid kirjutada.

Püüan ära oodata, kuigi see ju suht viimase minutini ootamine.

Tere aga millal minek toimub ma ise plaanin minna 22.01.09 ?

On keegi käinutest seda teemat kommenteerimas?

Minu vabandused. Kui Hea Kurimoor ei oleks teemat välja otsinud, oleks minu mälestused kirja panemata jäänudki.

Proovin mälujärgi kirja panna niipalju kui meelde on jäänud. Loodame, et eredamad mälestused siis.

Reis põhja Taisse oli planeeritud Bangkokist rongiga, eelnevalt tugevat eeltööd teinuna olid rongipiletid taskus ja vaja ainult õigel ajal rongijaamas olla. No selle väikese asjaga sai ilusti hakkama, kuid kui väljasõiduni jäi järjest vähem aega ja rongi ette ei antud ja panin tähele, et ka midagi muud sealt ei välju, hakkas imelik. Ja rahvast oli murdu ... Nojah, mis siis ikka läksin infoletti ja tuli välja, et va punasärklased olid raudtee kuskil Bangkokis ära plokeerinud ja ükski rong ei saa jaama sisse ega ka jaamast välja. Soovitati sõita Bang Sue jaama, mis on Bangkoki põhjapoolne raudteejaam. Kuna graafikujärgsele rongi väljumiseni oli jäänud väga vähe aega, tormasin metroosse ja selle lõpp peatus oligi soovitud koht. See jaam oli turvatud sõjaväelaste poolt, ühe põõsa taga paistis isegi soomuk. Aga mida ei olnud, see oli rong. Ootasin, jõin õlut, ootasin ja nii läks ikka väga palju õlut. Tuju hakkas juba looma ... Lõpuks ta ikkagi tuli ja sain vagunisse, tavaline öörong ja järgmise päeva lõunaks ta Chiang Mais oligi.

Chiang Mai mingit erilist muljet esmapilgul ei jätnud, oli aega linnaga tutvumiseks ka suht vähe, kuna järgmise päeva hommikul sain rendiauto kätte.

Reisiplaan oli liikuda võimalikult vähe kiirteedel ja kasutada kruusa või siis nn. mullateid. Kahjuks ilma kõvakatteta teedel sõita ei saanudki, näh kolmas maa oli suutnud kõik teed ära asfalteerida. Kahjuks ise märkmeid ei teinud ja kohanimedega suurt teksti rikastada ei saa. Suuna võtsime Fang-ile. Enne seda külastasime elevandi parki ja mäe sisse tehtud kloostrit. Seda tasub külastada, ning võtta laternaga giid kes viib läbi koobaste mis ei ole valgustatud. Seal tuleb paarist kohast ka läbi pugeda pisematest aukudest, kus arvatavasti mõni ameerika proua oma keha iseärasuste tõttu ummistaks sisse ja väljapääsu. Sealt edasi sai suundutud põhiteelt Fangi natuke põhja poole ja liigutud mõõda Birma ja Tai piiri. Mägiteed on seal ikka klass omaette, kõigile kellele meeldib ussi sõita soovitan. Mul õnnestus muidugi seal suht kohe varingus allakukunud terava kivi vastu esirehv sodiks sõita. Tänud siinkohal mõõdasõitnud Tai perele, kes tulid appi ratast vahetama.

Ööbimiskoha leidmiseks oli abiks Lonely Planet. Väljaarvatud korrad kui seda linna või külakest seal sees ei olnud. Mida tegelikult oli nn. kuldsest kolmnurgast paremale jäävas osas suht palju. Aga sellega abistasid jälle kohalikud, kes aitasid leida taskukohaseid öömaju.

Kuldne kolmnurk - ootasin samuti midagi erilisemat. Aga külastada tasub ja juba ainult selle koha kurikuulsuse pärast. Tasub samuti seal ronida ületee oleva mäe otsa, kus on vanad templivaremed ja uus tempel. Samuti hea vaade.

Sealt edasi jätkus reis mõõda Mekongi jõe äärtpidi Lao ja Tai piiril. Chiang Khong-i juurest keerasime edelasse ja sõitsin Thoengi. Sellist tiiru soovitan kellele meeldib mägisõit, loodusvaated ja tutvumine kohalike vaese eluga. Muid atraktsioone nagu silma ei hakanud ju siis ei ole suurt "turistikas" koht see, mida näitas ka muidugi lonely planeti selle rajooni info puudulikus. Kohalikud armastavad seal ale-põllundust ja sellepärast on metsaga kaetud mägesid vähe. Suht lage maa ja mõneskohas uued põlengud tossamas. Tänu sellele on vihmasadude aegu mägedes palju teid minema pühitud või kaotanud poole oma laiusest. Mida nas siis märgistavad paari pambuse vardaga ja nõõriga nende ümber. Seega tasub sõites olla ülitähelepanelik, et kuhugi sisse või auku ei sõida. Mis muidugi üllatas on see, et sealne asfalt +40 kraadiga ei sula ja on kõnnitav seal peal kartmata, et pärast on sandaalid poole paksemad. Siit võiks jälle meie profesionaalsed teeehitajad kolmandalt maalt eeskuju võtta, et ei oleks sellist pigi suppi mis meil siin iga suvi teedele tekib.

Järgmine suurem peatuspaik oli Phayao, mis peale mägesid tundus suht hea ja tsiviliseeritud paik. Soovitan külastada, ilus linn järvekaldal. Odavat öömaja tuleb kohalike käest küsida kuna kõik sildid on Taikeelsed, või siis ei osanud otsida õigest kohast.

Phayao-st sai võetud suund Pai-sse. Pai on selline mõnus boheemlaslik ja suht valget karva inimestega linnake (ehk siis palju turiste). Soovitan külastada seal asuvat Thoms Pai Elephant Camp-i. Saab sõita elevandiga mägedes ja läbi jõe, kus siis kui soovi on lasta elevandil ennast märjaks kasta. NB minu silmis suur pluss, et elevandi seljas ei istuta mitte korvis vaid tavalise vaiba peal.

Pai-st siis sai suundutud jälle Birma Tai piirile aga nüüd juba vastupidise suunaga, ehk siis lõunasse. Teepeale jäi Khun Yuam oma pisikese II maailmasõja muuseumiga. Hoovis on paar roostetanud vrakki aga pisikesse majakesse tasub pilet lunastada, ajaloo huvilisel on nii mõndagi vaadata, samuti näidatakse filmi.

Järgmisena siis suunaga Chiang Mai poole tagasi, kuulus kohustusliku vaatamisväärsusena veel Doi Inthanon ehk siis Taimaa kõrgeim tipp. Olin pettunud, ei oskanudki midagi oodata või arvata aga ei olnud päris see. Ilus on muidugi tempel ja vaade templist, mis asub tipust natuke eemal. Oma kõrge asukoha tõttu võib seal jahe hakata ja tasub midagi pikemat selga haarata. Kohalike nägin isegi villaste mütside ja kinnastega.

Seal ringitades sai külastatud mitmeid rahvusparke, mis on tõesti ilusad oma koskede, kuumavee allikate, geisrite ja taimestiku poolest.

Rahvuspargid väljaarvata tunduvad need nn. tavalised "turistikad" suht lahjad, avastamata loodus (või valged laigud kaardil), kui nii võib õelda, on tunduvalt ilusamad ja põnevamad. Aga see oleneb muidugi ka ju sellest mida keegi näha tahab.

geiser:

mäed:
vantsu sõit:

Olen enamiku ajast lõunas, kuid kas see Chiang Mai ümbruskond on niivõrd huvitav, et seal 3-4 päeva olla või mitte? Lennukipiletid on odavad, seega poleks probleemi kohalesaamisega.

Kui rannapuhkus on vaikselt tüütama hakanud, siis vahelduse mõttes on Chiang Mai hea. Kohe seal ümbruses on elevandi farmid, saab tiigritega pildistada ja katsuda. Mõni kiirem trip mägihõimude külasse. Kui see huvi pakub siis miks mitte, muidu seal nagu muu Taimaa, palju templeid, ilusad ja lahked inimesed. 3-4 päevaga peaks kergelt põhja Tai maitse suhu saama küll.

Kulla Hea Kuri, mina soovitan loomulikult ChM-st rollud rentida ja nendega ringi tuuritada. Nädalane- kahene radiaal ChM-st maanteed mööda läände või edelasse, pärast põhja Mae Hong Son'i, veel edasi põhja ja siis kagusuunas läbi Pai (hipiauraga pleiss) tagasi ChM-sse. http://pattaya-info.net/Karten/NorthProvince.gif Valepidi liiklust ära karda, harjud/õpid 1 tunniga ära, aga harjuta tühjematel tänavatel, peatänaval pole tervislik ristmikult kogemata vastassuunavööndisse keerata.

Kui põikad maanteelt valikuliselt sisse Birma piiri suunas keeravatesse orgudesse, siis satud ka kruusa(punase tolmu)teedele ja erinevate mägihõimude küladesse, saad ööbida külavanemate või kooliõpetajate bambushüttides (võtavad sind rõõmuga vastu, kui pappi üldse küsiti, siis 1$ öö eest näkku), sööd sama, mida nemadki, kui joppab osaled külapidudel/pulmades/matustel, küladevahelistel jalkaturniiridel, õpetad kloosrites munkadele ratsionaalset töökorraldust, kui 10 venda kõrval passivad, kuidas 2 venda puid saevad ja mis kõike veel.

On ka selliseid rõngastatud kaelte või väljavenitatud kõrvadega naistega külasid, kus turiste ei käi ja needsamad naised ei mängi mobladel mänge, kui arvavad, et turistid ei näe.

Lisaks loendamatud koopad, kosed ja hotspringid nii maanteede kui ka kõrvalteede ääres. Mu hea sõbra Mardi suhe koskedesse muutus pärast 10-ndat - "zajeball vattervall". http://nagi.ee/photos/valdek/sets/33917/

3-4 päeva on vägistamine- said miskit?, kuid "kas me sellist seksi siis tahtsimegi?!"

Õujeee:) Aasiaigatsus.. mhmm..

Mnjah, leidub vabatahtlikke, kes minu asemel paar kuud Eestis tööd teeksid?