Kas Lissabon on turvaline linn? Lissaboni metroo

Tervist, Tekkis selline küsimus, et kuna lähen lähiajal reisile ja jõuan Lissaboni alles öösel kell 23:55, siis kas sel ajal on ohutu kasutada metrood ( ei taha sattuda varguse või inimröövi ohvriks ) või peaks sel ajal  kindlalt takso võtma ?Kellelgi kogemusi Lissaboniga ?Ette tänades :)

Kas metroo üldse töötab nii hilja?

Lissaboni metroo on väga turvaline, olen öösiti seal igal pool ringi kooserdanud, tundub turvalisem kui Tallinn. Olen heleda peaga ja kõik saavad aru, et ma ei ole kohalik.Päris kesklinnas on vahel tüütud droogide pakkujad või kerjused, aga kui sa neist välja ei tee, siis laiutavad käsi, aga sabas käima ei hakka.Ilmselt väga purjakil olekus võidakse sult midagi ära võtta, aga seda võib igal pool juhtuda.

Septembris jättis linn ja metroo küll turvalise mulje!

Takso on kohe kindlasti kõige viimane valik Lissabonis liikumiseks. Kui metroo läheb linna sinu ööbimispaiga lähedale, siis kasuta kindlasti seda, aga kui metroo jääb kaugele, siis proovi otsida sobiv bussiliin.  Vanasti oli kaks bussiliini ja need käisid põhilised hotellipiirkonnad läbi.

Turvalisusega küll probleeme ei ole. Tegemist on pigem ebatavaliselt turvalise suurlinnaga. Viimane rong läheb lennujaamast kell 1, aga kui pead liini vahetama, siis tasub enne järgi vaadata, kas jõuad järgmisele rongile - https://www.metrolisboa.pt/en Iga liini algusest hakkavad viimased rongid kell 1 sõitma ja kuna teised liinid on pikemad, kui lennujaama liin, siis on teoreetiliselt isegi võimalik liinivahetust teha, et kesklinna saada.Need mainitud kaks lennujaama bussi nii hilja enam ei sõida.Öösel käib lennujaamast buss 208 kesklinna - http://www.carris.pt/en/bus/208/descendente/