Kas nädal aega Indias Goas on piisav või jääb liiga lühikeseks?

Kas nädal aega Indias Goas on piisav või jääb liiga lühikeseks?

Kui su elus on vähe vaba aega, siis on ka nädal piisav.

Tegelikult ei piisa. Ja Goa pole tegelikult veel India. Aga elu koosneb tõesti valikutest, ning kui tõesti aega pole, tasub ka nädalaks ikka minna.

Olin ise 14 päeva Palolemi rannas ja oleks kindlasti veel kaks nädalat olla tahtnud. Muidugi India on selline müstiline paik, kus ka 3 kuud oleks palju vaadata.

Käisime eelmisel aastal nii, et mina 2 nädalat ja teisel nädalal tuli ka mees. Tema jaoks ei jäänud 1 nädal lühikeseks, sest ta rannas peesitada eriti ei armasta. Ka oli igasugune eeltöö selleks ajaks tehtud- millega liikuda, kuhu minna, kellega, mis päevadel tripid toimuvad, kus on head söögikohad jne jne. Talle piisas nädalast, minu jaoks oleks lühikeseks jäänud... mis näitab veelkord, et inimesed on erinevad ja lõplikku tõde pole olemas :)

Kui sa lähed Lõuna-Goasse siis 1 nädal OK, Põhja-Goa jaoks on küll vähe...

Ühes rannas vedelemiseks on see täiesti piisav aeg.

Kuskil on aga kirjutatud:

"Mõned nädalad Hiinas viibinu on valmis sellest riigist raamatu kirjutama. Pool aastat Hiinas olnud eestlane endas enam nii kindel ei ole, aga mõne ajaleheartikli kirjutaks ikka. Mõne aasta pärast ei taha sama isik täie kindlusega Hiina kohta isegi paari-kolme lauset öelda."

See käib kindlasti ka India kohta.

Mina oli nädal ja mulle täitsa piisas. Oleks võinud olla 10 päeva tegelikult, aga 2 nädalat ma poleks küll päris olla tahtnud, sest sealsed inimesed on ikka üsna tüütud ja väsitavad.

Soovitan võtta ikka 2 nädalat,ainüksi lend kestab juba 9 puhast tundi.siis tasub kohapeal ikka kauem olla.Seal on vaatamist palju .kui võtta vahepeal 2päevaseid ekskursioone ja siis jälle mõnusat lesimist mere ääres.Kliima on mõnus ei ole kõrvetavat päikest.Mina olin nii kaua kuni päike merre loojus. Ilusat puhkust!

Ei tahaks küll kellegi entusiasmi vähendada, aga esimene kord pole mõtet liiga pikalt olla. See on sedavõrd erinev maailm,et tuleb kohapeal vaadata. Alates lennujaamast nähtav metsik vaesus teede ääres, pealetükkivad inimesed...kõikjal, kõikjal. Samas kliima on mõnus. Rannas on jube hea olla , kui suudad välja kannatada minutis keskmiselt kolm pealetükkivat kaubapakkujat ja flegmaatiliselt sinu kõrval liiva sisse kuseva lehma. Hommikul hotellist väljudes ei tasu imestada , kui vastasmaja ees on siga hinge heitnud ja kärbsed juba kogunevad. Neljandal päeval seal olles saime metsiku kõhulahtisuse koos 40 C palavikuga,kaks päeva võitlesime koos oma raseda tüdruksõbraga, kes enne peldikusse saab, vahel tuli püksi ka. Kui arvad, et oled leidnud üksildase ranna ja naudud merd ja päikest, avastad järsku üllatusega ,et tegelikult vaatleb sind juba ammu põõsast mitu silmapaari Muide , ma ei pane midagi juurde ,pigem jääb üht-teist kirjutamata. Läksime Goasse parimate kavatsustega... Pärast aga ilmnes,et me pole esimesed ega viimased selliste memuaaridega. Üks tuttavgi otsustas kord naisega Goasse minna... peale saabumist ja esimest ööd seal leidis ennast juba Delhi lennujaamast ja mõni tund hiljem teatas Pattayalt /Tai / telefoni teel sõpradele, et pääses seekord eluga. Ja ma mõistsin teda. Nagu öeldakse,maitse asi. Eriti käib see Goa kohta.

Kulla mees sinu jutu peale ei oska kohe midagi kosta.

Su jutt on ju täielik jama. Täielik vaesus oled sa ise(vaimult)

ülepaisutatud jutt! Nii hull see asi kindlasti ei ole, vähemasti Goas mitte. Pole vaja inimesi hirmutada.

Surnud sea koha pealt võib kindlasti olla õigus. Enda kogemus Moti Damani Jambore beachilt selline:

http://fotoalbum.ee/photos/Naabrimees/4404432

..ei sobi k6ikidele. Kuid need, kes siin riigis hakkama ei saa v6i kel siin veidi kehvasti on l2inud ei peaks v2hemalt teistele mingit jama ajama. Riik on suur ja isegi Goas (mis on yks v2iksemaid osariike) on mitukymmend randa mis k6ik veidi erinevat n2gu. Nii et sorri vaan, Dominikaani Vabariik, kuid Sul lihtsalt ei vedanud Indiaga.

Samas, retoorilise kommentaarina pean nentima, et minu meelest n2itab India endast eri inimestele just seda kylge, mille need konkreetsed inimesed on 2ra teeninud...

Tekib küsimus, et miks kodust välja ronitakse kui kõige uue ees on selline hirm. Pealegi on ju Goa läänemaailma turistide seas suht popp koht,ei põnna inglased, ei venelased.. paneb imestama. Ja Eestiski sureb sigasid;)

Nägin ise ka surnud veist õhku täis nagu õhupall. Kuuldavasti olla ta sinna samasse rannahüti taha maha maetud.

Goa on väga ok koht

Vaene Dominikaani Vabariik. Lohutaks sind kui suudaks, aga ei suuda- keegi võõras kuses eile vanalinnas tänavanurgal ja nüüd olen närvivapustusega pikali maas... Kuidas Sa küll kuseva lehma suutsid üle elada!? Tubli, et ellu jäid!

Olen otsinud siit ja sealt, aga pole veel leidnud ühtegi firmat, kes pakuks nädalast India reisi. Ehk keegi oskab aidata. Tänud.

Uurisin TravelInist seda nädalase reisi asja Goasse, aga nemad nii lühikesi reise ei korralda, sest lõpphind kujuneb nädala kohta liiga kirveks.