Kas on veel Egiptuse sõltlasi?

Olen nädal aega Eestis veetnud ja ma enam lihtsalt EI suuda. Ma tahan tagasi Egiptusesse :D Ma ei kannata seda külma ja lund ja nüüd juba seda sula ka. Olen käinud 3 korda Egiptuses ja ei suuda sealt lihtsalt eemale hoida. Ei tea kas selle vastu mingit ravi pole olemas? On küll- Sõida Egiptusesse :D . . . Vana Egiptuse sõltlaste teema leiab siit: http://trip.ee/node/26124

Sa pole ainus. Ma tulin nädal tagasi 7-ndalt tuurilt ja sama tunne- tahan jälle tagasi soojas olla. Olen olnud nii novembris, jaanuaris, märtsis, aprillis ja nüüd veebruaris. Arvan et vahemikus aprill-september seal olla ei tahaks kuumuse pärast, aga muu aja oleksin küll. Saaks juba pensionile, et kindel sissetulek igakuiselt, siis talvituks küll vist seal. Suvitaks aga Eestimaal, sest suvi on siin ilus ja mõnus. Enamasti.

Olen käinud oma kaheksa korda Egiptuses ja alati mõtlen, et pean ühe pikema pausi ja ei hakka kohe tagasi tahtma. Sellel hooajal käisin oktoobri alguses ja detsembris, siiani olen nii enam-vähem vastu pidanud, aga vot enam ei jaksa, pean sinna saama. Tegelikult naudin ikka väga seda sooja ja seda mis vee all silmale rõõmu pakub. Samas ka rõõm näha, et Tez on teisipäeviti ühe lennu veel lisanud, ehk siis on ka rohkemalt viimase hetke pakkumisi oodata. Aga teile kõikidele sõltlastele- päikest. Suvel on tõesti ju siingi ilus olla ja ei tahagi kusagile mujale, aga juba septembrist hakkab kripeldama ja siis ei jäägi midagi muud üle kui oma töid ja tegemisi sättida ning "viimast hetke" passida.

Lähen koolivaheajal kaheksandat korda Egiptusesse. Kui sealt tagasi tulen, hakkan paari nädala pärast jälle sebima ja lugema tripi uudiseid. Hakkasin 6 aastat tagasi käima ja nüüd igatsen ikka ja jälle sellele maale.Mis mind sinna kutsub on päike, soojus, meri.Minu lähedased ei saa sellest "sõltuvusest" aru, eriti abikaasa. Talle see maa üldse ei meeldi. Sooviks ka tulevikus talvel sellel maal rohkem olla, aga Hatshepsut, kuidas see oleks võimalik. Kas korterit üürides? Kinnisvara on liiga kallis ja selle muretsemisega peab vist hästi ettevaatlik olema. Võib väga rängalt petta saada.

Käisin ka esimest korda 2007 sügisel(abikaasa õhutusel). Tundub, et nüüd tahan ise rohkem sinna päikese ja sooja mere juurde, kui tema. Märtsis minek viiendat korda.

Olen käinud kolm korda Hurghadas, viimati tulime tagasi 13.02. Mulle meeldib just talvel seal aeg nädalaks maha võtta- ujuda, päevitada, jalutada, süüa värsket kraami jne. Mis seal salata, oma rolli mängib kindlasti ka soodne hind ja lühike lennuaeg. Arva, et lähen ka järgmisel talvel.

Mina arvan , et see pole sõltuvus see on päike . Olen käinud 18 korda ja 2 nädalapärast jälle . Minu lemmik on muidugi El Gouna .

Kuidas on võimalik tulevikus seal talvituda? Ma arvan jah, et ikka üürikorteris või majakeses. Osta oma korterit vist ei ole mõtet eriti. Kui aga rahakott priske on ja võimalus endale pind soetada ning aegajalt seda ka teistele välja üürida- siis vast küll. Vat ei teagi täpselt, eks pea uurima palju enne, kui otsus teha. Seekord üürisin Cairos ca kilomeeter Püramiididest üht korterit 6-korruselises majas 5.korrusel. Flat oli suur-ca 120 ruutu, (kolm magamistuba) ja möbleeritud korralikult ning üpris puhas ka. Gaasipliit (eriti suur), istevann ja soe vesi boilerist. Aegajalt nägin köögis vaaraosipelgaid ja isegi paari prussakat, aga ei hullu. Maksin selle eest 340 naela päev. Kui rentida väiksem pind ja pikaks ajaks, siis saab tüki odavamalt. Lühikesed rendilepingud ongi kallimad. Nüansse jagub ja variante ning hindasid samuti. Võrdluseks sealsamas Piramidstreetil kolme tähega hotellis SNGL tuba B+B 125 taala ööpäev.

On samuti plaanis oktoobris kuuks ajaks korter üürida Hurghada keskuses, paariks nädalaks jääb ikka väheks, kui puhata siis juba kuuaega.

Kellel ikka võimalus seal talvisel perioodil pikemalt viibida, siis võiks tõsisemalt korteriostu peale mõelda. Keegi siin mainis, et kinnisvara on kallis, aga tegelikult on seal arvestades asukohta (ehk siis korteri lähedust rannale)ilmselt maailma odavaim kinnisvara ja olgugi et viimastel aastatel on see päris palju ja stabiilselt tõusnud. Kui uhiuus korter on võimalik saada 200 000.- krooniga, siis ei ole mul küll infot, et kusagil oleks kinnivara odavamalt saada. Muidugi, kui soovite super merevaadet ja 5" teenuseid või oma maja uksest kohe rannaliivale astuda, tuleb maksta rohkem, aga siiski kordades vähem, kui mujal. Mis puutub ostuprotsessi, siis käib see sama tsiviliseeritult notaris nagu meilgi. Loomulikult ei ole ka sealsed firmad kaitstud pankroti eest, aga jällegi, meil siinkandis läheb firmasid kordades rohkem panrotti kui seal. Kokkuvõtteks: tasub teha natuke matemaatikat ja proovida leida tasuvusaeg, aga erinevatel arendustel see 3,5 - 8 aastani (need on minu arvutused:)) Nii et minu arvates on Egiptuses võimalik lahedalt ühendada meeldiv kasulikuga ja üsna kiiresti oma korterilt kasumit teenima hakata.
Seniks ikka PÄIKEST ja sooja MERD!

Oleneb, mis kellelegi tähendab Egiptus. Turistirajoonid küll ilusad, aga tõeline Egiptus on ju mujal. Meil 2 nädalat elatud Kairos, sellest 4 päeva Luxoris. Nähtud tohutult palju ja ka tünga saadud. Sellegipoolest väga rahul. Kui lihtsalt puhata, siis muidugi Sharm, Hurghada või Dahab. Aga tõelise kultuurielamuse saab Kairos! Täna koju!

Täpselt nädal tagasi tulin ja nädalapärast lähen jälle . Asi selles , et nüüd vist tuleks miskit juba ära teha, aitab hotellidest nüüd tuleb talvekorter osta . Hoidke pöialt. PS. Miina kas Teie elate seal ?

Kui vähegi võimalik ja saab võtta puhkuse pikemaks, siis kuu aega korteris siin elada ei ole midagi hullu-pole seda hotelliteenindust vaja. Samuti hea võimalus ja rohkem aega seltsida kohalike eestlastega. Tegelikku n.ö egiptlaste elu näed ikka kuurortpiirkonnast väljapool, isegi Kairos ei ole enam see see õige,aga siiski omanäoline-oleneb kõik piirkonnast kus liigud.

Suvi läbi, ootan juba Egiptuse pakkumisi. Tundub, et sellel aastal hinnad väga alla ei kuku, kuna üks suur tegija (TOP) on vähem ja masu ka läbi saamas. Mida prognoosite?

Goadventure väidab, et hakkavad ise lendama. Hinnad aga tulevad kõigil täpselt samad nagu on alati olnud, enne masu ja masu ajal.

Vaatan, et Horizon Travel hakkab ka alates 24.10 Hurghadasse pühapäeviti lendama. Nii et loodus tühja kohta ei salli.

No nii palju vedajaid on ilmselgelt palju. Ehk on Horizonil GO-dega sama lennuk renditud, EA?

Estour korraldab alates 16.okt lausa kaks reisi nädalas Sharm El Sheiki (nii laup. kui pühap.)

Tere sõltlased, kes te olete sellel sügisel juba esimeste reisidega Egiptuses käinud. Kuidas seal olukord on? Kas ekskursioonide hinnad on muutunud? Kuidas muljed hotellist ja muust melust? Selleks nädalavahetuseks olid ikka mega allahindlused, kahjuks ei saanud töö tõttu osaleda sellel rallil. Varsti minek, tahaks juba Punasesse merre...., kalad, korallid, päike....

Nii hea on teada, et ikka maailmas on veel inimesi peale minu, kes on sõltuvuses. Käisin 15.01-22.01 esimest korda Sharm El Sheikis ja mulle nii meeldis seal. Päev enne minekut olin täiesti liimist lahti, sest ei tahtnud ära minna. Eestisse saabudes olin ma täiesti surnud. Esimene nädal oli kõige raskem, aga iga päev ikka jälgin reisipakkumisi. Nüüd lähen kindlasti kaheks nädalaks. Üks asi, mis mulle meeldis oli, et inimesed olid seal nii rõõmsad ja avatud. Muidugi ka palmid ja päike, aga just nende avatus mind vist tagasi tõmbab. Eestis on aga kõik sellised masenduses ja tüdinud.
Algul kui ma teada sain, et nüüd on Egiptusesse minek, siis ma istusin trepile ja hoidsin kätega pead kinni. Lihtsalt eelarvamus Egiptusest oli nii tugev. Kohale jõudes olid asjad hoopis teist moodi.

Tahan tagasi! :)

Mina ka tahan tagasi :D Tulin möödunud laupäeval ja oi, kuidas ei tahtnud siia talve tulla. Lausa vesi kippus silma. Nädalaga kadus mu krooniline nohistamine ja peaaegu hakkas tunduma, et kui inimesel on eelnevaid elusid, siis ühes nendest võisin ma küll Egiptuses elada. Kõik tundus nii kodune ja tuttav. Käinud olen kord varem Sharmis ja nüüd Hurghadas. Ja mu mees, kes tuli kaasa minu suurel pealekäimisel ning oli väga negatiivselt meelestatud, muutis meelt umbes kolme Egiptuses veedetud päeva järel. Loodame, et olukord normaliseerub ja see suurepärane sihtkoht jääb endiselt sama kutsuvaks.