Kasahstani viisa reisibüroo abita?

Juunis minek Riia-Almatõ ja sealt edasi mööda maad Urumqisse Hiinas. Probleemiks aga Kasahstani viisa - olen üritanud maili teel nende Leedus asuva saatkonnaga ühendust saada kuid aeglased Kasahhid pole mulle vastata tahtnud. Saatkonna kodulehel olev hind (15$ transiitviisa ja 30$ tavaviisa) tundub nõnda magus, et reisibürood organiseerimise eest küll nuumata ei tahaks. Nagu aru sain, ei vaja eestlased tänu uutele reeglitele ka enam ametlikku küllakutset. On keegi omal käel viisa organiseerimisega hakkama saanud või on kõik käijad kergema vastupanu teed läinud? Teemade arvu järgi tundub Kasahstan siinsetele reisijatele võrdlemisi võõras olevat, ehk on kellelgi siiski kogemus olemas?

Viisaga on jama tõesti. Üks võimalus on veel Riias olev konsulaarosakond aga tõe huvides peab ütlema, et peavalu on ka nende kaudu. Mulle tundub, et see viisabusines on nii seatud, et lõpuks on läbi turismifirma nende tegemine kõige valutum. Ei hakka arvama, miks see nii on, aga kuidagi raha järele lõhnavad kõik variandid nagunii.

Uurisin teemat mõned nädalad tagasi. Kõik on tänapäeval väga lihtne Eestis on Aukonsul, kelle telefoni sain Riiast. Helistasin talle ja ütles, et tema korraldab viisad ära. Hiljem leidsin lehekülje http://greenmartine.com/kaz

Küllakutset pole vaja, samuti pole OVIR's vaja registreerida, kui lennukiga minek. Loodan et on abiks.

Aukonsul on Carl-Jüri Piht. C-J Piht vastab, et "kõike saab", "probleeme pole". Kui ta selliselt vastab, siis tuleb kõik detailideni ette kokku leppida ja lubadused välja pressida, nagu moslemitega asju ajades. Kadakamoslem.

Hinnad: Viisa: 30 USD /viisa transport: 650 EEK vormistustasu: 1000 EEK /viisa

Võrdluseks Piht-i kodulehel toodud hind: 55USD, millele ta oli ütelnud, et see on õige suurusjärk.

Odavam on suhelda läbi turismibüroo või otse Riiaga. Võibolla on mõnel juhul mõistlik kasutada siiski sekretäri abi, ta jättis mulje, et temaga suheldes ootamatusi ei teki või need alati lahendatakse.

Kas keegi Riias või Vilniuses koha peal pole käinud? Kui viisa ise on 30 dollarit, siis 2000 krooni küll kokku ei tahaks maksta :S Kas keegi teab, kas Riias või Vilniuses ka seda vormistustasu saada tahetakse?