trip-krainetrip-ukraine-dark
Kassiga Iirimaale

Mul on suur probleem:( oleks vaja hädasti kassiga juuni kuu lõpuks minna Iirmaale, aga ükski lennufirma ei võta loomi peale mis sinna sõidavad, ja ei oska kohe midagi teha, äkki keegi soovitab mõnda head teenust kuidas mööda maad loomi Iirimaale transportida või ehk keegi liigub ise mööda maad Iirimaale, muidugi makskasin ka selle eest, peaasi et oma kiisuga Iirmaale saaksin.

Kas Estonian Air ei võta ka loomi peale? Viimati, kui ma kontrollisin, oli Iirimaa saar. Kassile oleks auto (või buss) + merereis päris pikk ja ränk katsumus. Ehk mõni lennufirma siiski võtab kassi ka peale.

EA kodulehelt Lemmiklooma transpordiks Inglismaale või Iirimaale soovitame pöörduda kaubaveofirmade poole, sest Estonian Airiga lemmiklooma nendesse riikidesse vedada ei ole võimalik.

Nii, et variant on cargo või siis lendamine kusagile lähemale (näit Pariisi) ja sealt bussi/auto/rongiga edasi või siis autoga Eestist.

Huvi pärast küsin, mida see kiisu seal Iirimaal teeb? Võistleb?

Igaks juhuks lisan ka Iirimaale lemmikloomaga sisenemise nõuded. http://www.agriculture.gov.ie/pets/

Kas keegi teab, mis on selle keelu põhjus, miks loomi ei veeta Iirimaale? Maismaad-mööda on üks variant lennata Pariisi või Brüsselisse, seatl Eurostariga Inglismaale ja sealt laevaga Iirimaale. Bussiga kassi tavaliselt vedada ei lubata. teine võimalus on Prantsusmaalt autoga sõita Inglismaale ja sealt laevata Iirimaale.

Kahjuks ei tea, kas need keelud kehtivad ka nt Eurostari puhul Inglismaale sisenemiseks ja ka laevaga Iirimaale minnes?

Mõni link: http://www.irishferries.com/ie/index-ie-fr.asp www.eurostar.com

tahan sõita iirmaale kuna elukaaslane elab iirmimaal ja ka mina sooviks sinna elama minna, aga kuna sai kass võetud ja olen väga suur kassisõber ei taha mingil juhul kassi maha jätta.

Äkki saab kuidagi nii, et lennata Inglismaale ja sealt edasi siblida? UK-sse on inimesed küll kassidega lennanud. Osad lennufirmad on loobunud loomade veost, kuna loomade vedamine on nende jaoks tülikas ja probleemne. Mõned teoreetiliselt ütlevad, et veame, aga siis hakkavad utoopilisi tingimusi esitama. Siit loomaarsti soovitus: kui ajate lennufirmaga asju loomaga reisimise teemal, siis suhelge e-mailidega. Muidu võib juhtuda, et ühel hetkel muutuvad suusõnalised kokkulepped kardinaalselt. Minu jaoks kõige tragikoomilisem oli nõue, kui meriseale nõuti marutaudisüsti tegemist ja öeldi, et kassid-koerad võivad salongis olla, aga merisiga mitte - peab pagasiruumi minema.

Inglismaale lemmikuga lendamisest-sõitmisest täpsemalt http://www.koertekoda.ee/forum/viewtopic.php?t=1553&postdays=0&postorder=asc&start=0 Veretest ei ole enam nõutav!

Tegelikult on probleem pigem seal, et UK ja Iirimaa on loomade sisseveoks loonud keerulised tingimused. Loomadega on samamoodi nagu inimestega mõnes mõttes. Kui keegi lendab nt Venemaale ilma viisata siis saadetakse ta sihtkoht riiki tagasi. Tean juhte, kus nt EA lennukit ei lasta Moskvast tagasi, kuna sisse tuleva lennupeal oli nö illegaal. Lennukit hoiti nii kaua kinni, kuni selle mehega korda sai ja saadeti sama lennukiga tagasi. Rahaliselt kahju kannab lennufirma, sh tehakse lennufirmale trahv illegaali toomise eest, mille omakorda maksab kinni üldjoontes see firma, kes lennule registreerimist teostas. Loomadega kipub samamoodi olema. Kuna antud riikide tingimused on karmimad siis trahvid on kerged tulema. Lihtsam on sellega mitte tegeleda, lisaks on lennufirmal vaja eriluba antud riigilt, et saada üldse luba loomade transpordi teostamiseks jne.

uurisin jah präägu neid riiki sisenemise reegleid ja eisaagi nüüd aru. seal on kirjutatud kahed tingimused, ühed on niiöelda suurma riskiga maadest tulnud loomad ja teised on väiksema riskiga maadest. Ja kas siis Eesti on see suurem risk või väiksem? ja edasi lugedes sain aru et kui me oleme suurema riskiga maa siis ega ma enne kolme kuud sinna kiisuga minna eisaa... väga segane minujaoks.?

Eesti on väikese riskiga maa. Meilt minnes peab olema mikrokiip, europass, marutaudivaktsiin (esmakordse kirjapandud vaktsiinina peab olema vaktsineerimisest möödas vähemalt 21 päeva reisimisel), enne reisi tuleb loomaarsti juures veel anda ussirohi.

Kas ja kuidas saaks kiisu Dublinisse Eestist toimetada???On ehk mõtteid???

Tagasitulekuga pole probleemi. Küsi EA-st üle.

->troopica Vaata eespool olevaid kommentaare!

ma leidsin läbi suure otsimine lõpuks ühe soome cargo kes viib soomest iirimaale ja maksma läheb kass 800 euri

ma leidsin läbi suure otsimine lõpuks ühe soome cargo kes viib soomest iirimaale ja maksma läheb kass 800 euri

Mul on vaja kass Inglismaale viia. Kas sa oleksid nii kena ja jagaksid infot mis on selle soome cargo firma nimi, ehk saab minu kassike ka nii Inglismaale viidud.

Suurimad tänud!

Minu e-maili aadress on anuluik7@gmail.com