Katuseboksi turvalisus Euroopas

Plaanin autoga euroopa läbi sõita. Poola, Saksamaa, Prantsusmaa, Hispaania, Portugal. Asju on palju ja plaan suusaboksi mahutada osa kraami.

Kas see on ohutu linnas parkides? Kas neid kaste on kellegil ära lõhutud või tervenisti varastatud? Peaks eelistama parkimismaju või hoopis populaarseid tänavaid? Tahaks linnapeal ka käia ja ilmselt ööbides seisab auto ikka maja ees.

Või ei tasu katuseboksiga pigem üldse minna... Ja kellegi kogemusest kas reisikindlustus/autokindlustus sellisele pagasile kehtib?

Euroopa (sealhulgas Sinu poolt mainitud riigid) on suur ja lai :-) Kui sa oma tervet mõistust jälgid, siis usun, et erilist probleemi ei tohiks olla. Terve mõistus tähendab siis seda, et pargid suurlinnades suurtes avalikes parklates ning näiteks ööseks tõstad boksist väärtuslikumad asjad kas autosse või viid hotelli kui ümbrus vähe kahtlane tundub. Katuseboks iseenesest pole Euroopas miski haruldus. Ja pealegi liigub suvisel ajal Euroopa teedel ja pargib avalikes parklates sadu tuhandeid autosuvilaid, millel paljudel näiteks jalgrattad enam-vähem lahtiselt välisel pakiraamil.

Kindlustusest -- sellega on nii, et foorumist loetud kellegi kogemus sind päriselus enamasti ei aita. Näiteks Swedpanga Eliitkasko hüvitab teatud tingimustel ka katuseboksi ja selles olnud isiklike asjade kahjustused. Swedpanga reisikindlustus seevastu pigem välistab katuseboksis olnud vara hüvitamise. Seega kindlustuse osas loe läbi oma kindlustuslepingu tingimused ja vajadusel küsi kindlasti kindlustusandjalt järele.

Ja kui kahtled, siis alati on võimalik vähem asju kaasa võtta, et nad kõik autosse ära mahuksid.

Tänan põhjaliku vastuse eest!

SEB reisikindlustus ei luba ööseks autosse mingeid asju jätta. Katuseboksi eraldi välja toodud pole ehk siis ilmselt mitte.

If kasko vist isegi katab katuseboksi aga mitte selle sees olevaid asju.

Katuseboksiga oleme varem reisinud üle kogu Euroopa kümneid kordi, korra ka sel aastal ning varem ka Portugalis ja mingeid probleeme siiani ei ole kunagi olnud. Keegi pole kunagi sinna sissemurda ega lõhkuda tahtnud, ei parkimismajades ega mujal parklates ega tänavatel. Parkimismajades on vahel kõrgusepiirangud, vaadake, et kasti katuselt ära ei sõida.

Ettevaatlikust ja ettenägelikust peab endal alati ikkagi olema. Minu kogemuste põhjal tundub, et katusekasti suhtes on Euroopas täiesti ohutu.

Olen ka boksiga reisinud Aadria mere ja Musta mere äärsetesse EL riikidesse ning seni pole probleeme olnud. Auto on küll natuke kõrgemat sorti ja ilma lävepakule astumata ebamugav boksi kallal toimetada. Samas 2,2m piiranguga parkimismajades hea kindel - boks peaaegu vastu lage ja ei pääse isegi ligi selle sisule ;) Öömaju bookides olen valdavalt valinud privaatse parkimisvõimalusega kohad aga on ka avalikemas kohtades pargitud. Väärtuslikumat kraami boksis ei hoia.