Kaua aega varuda Madridis?

Tere, minu küsimus seisneb selles, et kui palju aega, kui mitu päeva, võiks varuda Madridi külastamisele? Kaardilt vaadates tundub linnasüda vaatamisväärsustega üsna väike, kas tekkinud mulje on tõsi või võtab tähelepanuväärsete majade, kirikute ja parkide ülevaatamine palju aega ja jalavaeva? Ja kui veel lisada sinna kunstimuuseumite või loomaaia külastamise, kas näiteks 3 päeva oleks optimaalne? Eks kõik ole suhteline, aga umbkaudse aimduse saamiseks oleksid soovitused väga teretulnud :)

Mina olin Madridis äsja 2 täispäeva ja tundus küll, et jäi väheks. 3 või isegi 4 oleks kindlasti mõnusam. Madrid (ja Hispaania) pole üldse koht, kus tahaks tingimata ühest punktist teise tormata, vaid vahepeal ikka kuhugi kenasse kohta maha istuda, hommikust/teist hommikusööki/lõunat nautida (hispaanlaste huvitavad söögikombed :)) ja niisama olla. Eriti tähelepanuväärseid kirikuid Madridis pole, aga park (El Retiro) on suur ja mõnus, muuseumid (mina käisin Sofia Reinas ja Prados, aga on ka muid valikuid) hiiglaslikud ja kindlasti tasub ringi jalutada erinevates kesklinna piirkondades: nii Gran Via ja Soli ümbruses (sh Barrio Lettras) kui ka autentsemates La Latina ja Malasana piirkondades. Imelist päikeseloojangut näeb Templo di Debodi juurest (Egiptuse tempel mäeveerul). Kõik on küll jalgsikäigukaugusel, aga need käigud ei ole päris kahe sammu pikkused. Sellegipoolest äärmiselt nauditavad :)

Tere. Madridi loomaaed on üsna kehva ja kuidagi räpane, ei jätnud erilist muljet. Soovitan käia kuningapalees, sissepääs 10 €. Vahakujude muuseum pole ka midagi erilist, enamus kujudest on seotud Hispaania enda ajalooga. Ja veel:Atocha tänaval (raudteejaama poolses otsas, majanumbrid 88 kanti, on odavad Aasia (vist) poed.

Ütleks isegi, et jäta endale 4-5 päeva, kui võimalik. Selliselt saad kindlasti linnast hea ülevaate ja Madriidis on palju näha! Kiidan ka Gran Via ja Soli ümbrust, kuhu ,a ise ei plaaninud algul minnagi aga ühelt veebilehelt leidud kohalik ütles, et ei saa seda vahele jätta! Kui tahad kellegagi koos konnata siis vaata: https://www.showaround.com/locals/spain/madrid Maksta oleks muidugi totter, aga õnneks on seal ka neid, kes tasuta ringkäiku pakuvad

Olen just värskelt Madriidist tulnud. Keskus on kompaktne kuid ühiskondliku transpordi pass on siiski soovitav. Muuseumeid on ohtralt ja need on kõik suured. Ka rohealad on suured - lisaks juba mainitutele juhin tähelpanu Metro Riole ja Matadero kultuurikeskusele. Rio oleks see, mis võiks Tallinna mereäär olla ja Matadero nagu segu Telliskivist ja Katariinakäigust:

https://www.esmadrid.com/en/tourist-information/madrid-rio-park?utm_referrer=https%3A//www.google.ee/

http://www.mataderomadrid.org

Arvaks, et 4-5 päeva on piisav ja kui tundub, et päevi rohkem kui vaja siis sõita linnast veidi välja - sealgi põnevad kohti nagu Toledo.

Mina usun, et neli päeva on täitsa piisav aeg linnaga põgusaks tutvumiseks. Kui arvestada kaks päeva vaatamisväärsuste, parkide ja muuseumitega tutvumiseks,  päev  veel näiteks loomaaia või lõbustuspargi peale ja võib-olla on soov ühel päeval ka natukene šopata. Mulle meeldisid nii loomaaed kui ka lõbustuspark. Loomaaias on näiteks palju erinevaid showsid (delfiinid, linnud jne). Kindlasti tasub õhtuti ka erinevatel toiduturgudel ringi käia, flamenko showd vaatama minna jne. Olen enda blogisse mõned Madridi tutvustavad postitused ka teinud. Seal on vaatamisväärsuste info, erinevate toiduturgude tutvustused, ööklubide loend jne. Loodetavasti on abiks - https://kadrijohanna.wordpress.com/category/madrid/

Kui jaksu ja huvi, siis tasuks teha üks tuur Real Madridi kodustaadionil, mis asub praktiliselt kesklinnas. Väga muljetavaldav elamus garanteeritud!