trip-krainetrip-ukraine-dark
Kauba leidmine Guangzhous?

Tere,

Ega te ei oska öelda siukest laadi infot. Kas Guangzhou on õige koht kust leiab igast laadi odavat kaupa ostmiseks. Se peaks olema Tööstus-linn või ma eksin? Ma lähen sinna messidele messid tunduvad päris suured. Et kas on se õige koht hiinas äri ajamiseks?

Ette tänades.

Päris huvitavat infot küsid reisifoorumist. Arvad, et keegi annab asjaliku vastuse? Guangdongi provints, mille keskus Guangzhou on, on tõepoolest Hiina suurima SKTga provints. Ja mis ühtlasi tähendab, et sealt midagi võib leida küll. Mis messidele Sa muidu lähed?

Ma loodan, et sa äri ajades oled täpsem, kui siia foorumisse postitust jättes ning siin on kombeks kasutada head, selget ning õigesti kirjutatud eesti keelt.

Eelmise kommenteerija kinnituseks, et Guangdongi provints kannab hüüdnime "The factory of the world", kus sadade ja sadade kilomeetrite viisi on kõige erinevamaid tehaseid alates pisikestest 500 õmblejaga teksafirmadest kuni kõrgtehnoloogia ning IT-firmadeni välja. Niisama kohale sõites ei leia sa mitte midagi ostmiseks, kui sa just turult seljakotiga ei too.

Guangzhous 2 korda aastas, aprillis ja oktoobris peetav "China Import-Export Fair" (Canton Fair) http://www.cantonfair.org.cn/en/index.asp /> on Hiina suurim mess. Seal peaks KÕIK olema olemas. Samas Hiinat, hiinlasi, kombeid ning keelt tundmata ei ole seal mitte midagi teha - rumalate käest võetakse raha lihtsalt ära. Ja skaalad, mida hiinlased kasutavad, on hoopis teised. Tihti võiks nende hooajakauba miinimumkoguste mahamüümine Eesti väiksel turul võtta aastaid.

Sel ajal on hotellid täis ning kallid, see on vist ainuke aeg, kui väljapandud letihinnad kehtivad, ka lennupiletid on kallid.

Hea oli endalgi praegu messi kuupäevi vaadata: selgus, et olen samal ajal seal. Ehk siis viimane aeg hotell veel ehk odavalt ära broneerida.

päris kõva pärl siia sattunud ikka... sry :)

Loodan, et teema-algatajat ikka. Vastasin, sest mine tea, karuse välisilme taga võib olla soe ja ettevõtlik süda :-)

Kas keegi sel aastal on Canton Fairile minemas? Meilt läheb 2 pax, "kolmanda laine" ajaks. On keegi varasematest käijatest mõne tähelepaneku teinud või jagab mõnda infokildu, mida messi külastamise osas vaja võib minna?

Käinud mitmel aastal. Hiigelsuur. Käid ja vahid käid ja vahid. Varuge piisavalt aega ja proovige enne selgeks teha, mis huvitab ja kus see on. Köike vahekäike ja boxe ei jöua iialgi läbi käia. Meil oli oma kohalik agent kaasas kes läbirääkimistel tölkis ja muidu abiks oli.