trip-krainetrip-ukraine-dark
Kaunid kohad Pattaya lähedal

Mõte rentida Pattayal üheks päevaks auto ja sõita sealt natuke eemale. Kas oskate soovitada looduskauneid või muidu huvitavaid kohti Pattayast mitte kaugemal kui 100 km.

Võtke parem nädalaks roller(id). See ei maksa sisuliselt midagi ja saate sõita kus iganes soovite. Kõik vähegi vaatamisväärsed kohad on kohapealsete turismifirmade voldikutes ära toodud nii, et leidmisega ei tohiks probleeme tekkida.

Roller on seal tõesti mõtekam rentida, kui auto. Turismibürood on iga nurga peal. Sealt saab infot ja ka voldikuid.

Kindlasti mingi mõnele lähedal või kaugemal asuvale saarele.

Rolleriga on mugav Pattaya vahel sõita. Eelmisel korral eksisime natuke teelt ja sattusime kuhugi suurele maanteele- päris ebamugav oli seal oma väikese rolleriga suurte autodega võidu sõita :) Kaugemale läheks ikka autoga. Umbes 100 km. Seepärast uuringi, kas keegi teist on käinud omapead avastamas maad sealkandis ja oskab häid soovitusi anda.

Käige parem mõnel lähedalasuval saarel ära. Autoga sõites seal midagi väga kaunist minu teada lähedal ei ole. Minu soovitus oleks võtta buss/takso mõnele kaile, kust praam Ko Sametile sõidab (Nuan Tip, Phe, Sri Ban Phe) ning seal kohapealt mõni bungalo endale vaadata.

Oleme siin ligi kuu, auto renditud Qcarsist - Soluna Vios automaat @16000 bahti kuu. Mõned kohad 50 km raadiuses:

  1. Khao Kiew avaloomaaed
  2. Nong Nooch Tropical Gardens
  3. Si Racha Tiger Zoo
  4. Bang Saray Beach (Nong Noochist Sattahipi suunas ca. 800 meetrit, viit Bang Sarae beach, kohe mereni jõudes proovige auto kurvi järel vasakule parkida, väliskurvist saab rannatoolidega lebotamisrestorani, kust hea ujuma minna).
  5. Hiina tempel (Hiina ja Tai kunsti ekspositsioon) Vihan Sian, kõrval ka mitu Tai templit, väga maaliline asukoht. Sõita Sattahipi suunal mööda Sukhumvitti, kuskil pärast Marinat viit vasakule Vihan Sian.
  6. Bang Saray sadam ja küla. Jalutuskäik sadamasillal on lahe.

Kindlasti tasub käia Koh Larnil. Sõit Bali Hai sadamasillalt Pattayas on ainult 20 bahti nägu suund. Väga lahe merereisike. Ega rannad millegagi muudest Tai "paradiisirandadest" alla ei jää. Otselaevaga saab Tawaeni randa samuti 20 bahtiga. Mootorrattataksoga saab teistesse randadesse ka.

Olles käinud korduvalt ka Sametil ei viitsi enam Sametile minna. Võrreldes Koh Larnile saamise lihtusega, ei tasu Samet vaeva ja kulusid (lisaks 400 bahti rahvuspargimaks). Kui minna kaumaks, siis ehk küll.