trip-krainetrip-ukraine-dark
Kaunid liivarannad Vahemere ääres?

Soovitage kuurorteid vahemere ääres, kus on valged liivarannad? Tahaks perega minna.

Lahedamad kohad Vahemere ääres on minu jaoks Süürias ja Liibanonis. Ka Liibüa võiks lahe olla. Sa ju ei oodanud sellist vastust, onju?

ikka euroopa liivarandasid vahemere ääres.

Pole küll euroopa,aga El Alameinis näiteks suhkruvalged liivarannad.Ka vahemere ääres.

Seda, mida võiks "valgeks rannaks" nimetada, leiab näiteks Kreekas ja Türgis küll, aga kahjuks sinna paketireise Eestist ei lähe. Seega pole neid kohti olemas.

Narbonne ümbruses on täiesti korralikud rannad. Tõsi, ise viibisin seal viimati '99 (Leucatte oli selle konkreetse ranna nimi). Oli isegi suht araablaste jms vaba.

Niihh...lasen siin hunniku Cote d'Azuri ja Vari randu tulla: Menton - Les Sablettes - pikk kivikliburand Mentoni vanalinna külje all. Tasuta ja tasulised alad. Monaco - Larvotto - suht väike liivarand. Tasuta ja tasulised alad. Nice - Promenade des Anglais - 7 km kiviklibuplaaži. Maailma üks kuulsamaid ja vingemaid kohti. Võrratu azuursinine vesi. Tasuta ja tasulised alad. Antibes - La Gravette - väike kivikliburand vana Antibes müüride all. Juan-les-Pins - Promenade du Soleil - võrratu liivarand. Kahjuks enamikus tasulised alad. Cannes - La Croissette - paar kilomeetrit ilusat liivaranda. Enamikus tasuline. Frejus - pikk ja lai liivarand. Enamikus tasuta. Ramatuelle-Pampelonne (St. Tropez) - 5 km liivaranda. Tasuta ja tasulised alad. Kuulus Plage du Tahiti sandarmi-filmidest nende hulgas. Hyeres - mõnus tasuta kivikliburand. Bandol - Renecros - liivarand. Kutsutakse looduslikuks basseiniks.

Olen ise kõiki neid külastanud. Igal pool perfektne kristallpuhas vesi, v.a. Nices, kus kiviklibust lainetuse käigus tekkinud jahu muudab vee häguseks ja see juures fantastiliselt siniseks. Kui on suur lainetus, siis muutub ka liivarandades vesi häguseks.

NB! Ei maksa karta kliburandu. Pange surfisussid jalga ja naudite asja täiega. Ei mingit liiva juustes, riietes ja jalanõudes.

Ilusaid liivarandu olen külastanud ka Itaalias Sanremos ja Arma di Taggias. Korsikal võib leida palju selliseid "unustatud" paarikümnemeetriseid kristallveega liivarannakesi suvalises kohas rannikul. Eriti meeldisid mulle Cape d'Corse rannad.

Prantsusmaa-La Grande Motte.Saad looduselamusi ka täie raha eest.Ja seal on palju madala veega lompe kus lastel hea mängida-iseasi kas juba mitte liiga jahe pole..

Itaalias Gargano poolsaarel Peschici ja Mattinata juures on puhta liivaga romantilised paradiisirannakesed. Mmm ja need võrratud vaated seal... ei jätku nii palju ilusaid sõnu kirjeldamiseks kui vaja läheks! to ixxx: tänan asjaliku info eest, järgmine kevad plaanis mööda ranniku äärt Itaaliast Barcelonani kulgeda. Võtan osad Sinu poolt soovitatutest plaani :)

Ise olen käinud: Monaco - liivarand küll, kuid väga väike ala mere ja suure autotee vahel. Nice - kivikliburand. Samas Nice on oma promenaadi ja ööeluga täiesti OK koht. Kuid jah liivaranda pole. Enamus alasi on ka tasulised. Sorrento - kiviklibu, väike ja üsna räpane. Rand on kohe sadama kõrval ja laevad panevad kohe külje alt mööda. See räpane käib küll ainult ranna kohta, muidu on Sorrento väga ilus linn. Vahelduseks saab ka Caprile minna. Parim ehk Cannes - ilus liivarand, kuid tasuta ala on kitsas, ülerahvastatud ja halvas kohas. Tasulisi alasid on päris lahedaid. Üsna rahulik koht kah, kui just filmifestivali aeg pole. Nice ja Cannesi vahele jääb tegelikult veel hulgi igasugu väikeseid linnakesi ja mõnes neist oli ka täiesti korralik tasuta liivarand. Saint Tropez - oli vist liivarand kah, pikk kuid väga kitsas. Muideks samanimelise seriaali rannastseenid ei ole tegelikult seal filmitud.

Kas saate avalikustada,millega reisite? Kui autoga minna,siis oleks ideaalne hoopis Hispaania rannik! Iga päev eri kohas ja ma pole kindel-aga ma arvan,et enamus rannikut ongi liivatand! Ja võrreldes Pratsusmaaga on hinnad ka meeldivamad...

...oli autoreis ja käisime matkaautodega. Sõitsime Itaalia ja Prantsusmaa rannikut pidi. Asustus on suhteliselt tihe ja autoga liikumine üsna aeglane, aga sellegipoolest võimalik. Reisikirja saad lugeda matkaauto foorumist http://www.matkaauto.com/index.php?option=com_fireboard&Itemid=27&func=view&id=261&catid=8

Mis hinnaga on üldse need tasulised rannad? Plaan minna sinnakanti ja oleks hea teada :)

Tänan