trip-krainetrip-ukraine-dark
Keenias käidud

Sai Jaanuari lõpus tuldud tagasi Keeniast, Malindist. Ja meie küll ei näinud kuskil midagi, mis meenutaks rahutusi, kui vaid see et turiste oli meeletult vähe ja kaupmehed seda pealetükkivamad. Rahutused toimuvad Nairobis ja lääne pool aga ranniku alad on rahulikud. Nii et kui kellegil on tahtmine Keeniasse minna siis soovitan kindlasti minna, kogemused on vägevad mille salt kaasa toote.

Käisime Masai Maras. Ööbisime Sarova Maras - üli rahul. Seal on ööbimine telkides, kuid telgiks seda nimetada küll ei saa. Ja loomadest nägime ikka enamuse, mida näha saab, ainult leopard jäi nägemata. Olime 3 päeva, mis enne reisi bronnimist tundus normaalne aeg seal olles oleks tahtnud olla kauem. Kui kellegil on huvi saan anda mõned kontaktid, kes meie reiside eest seal kohapeal hoolitsesid ja kõik sujus väga hästi

...mõni nädal tagasi, kust sõitsin bussiga alla Tansaaniasse. Midagi erakordset silma ei hakanud. Paar päeva tagasi jälle Nairobis, kuid seekord ainult lennujaamas.

Inimesed kes käivad ainult kuurordis ei tohiks üldistada nähtut kogu maale ja öelda "kui kellegil on tahtmine Keeniasse minna siis soovitan kindlasti minna, kogemused on vägevad mille salt kaasa toote".

Ühest teisest foorumist kus rahvas liigub omal käel loen jälle sellist asja:

"From nairobi down all should be fine. i wouldnt advise hanging around in kenya too long. ones luck is about to run out as some point. we are camping with a couple that narrowly survived a mob attack. they were flagged down by these unofficial roadblocks. they were stoned, attacked with sticks and machettes. luckily they survived and luckily they were in a car. so stick to the backroads and talk to as many people as you can when travelling through the area. locals know the deal."

Lahe on jah jääda ellu mingis kohas, kus üldiselt ei soovitata käia, aga varem või hiljem läheb see kellelegi elu maksma. Ajalugu on näidanud, et sulle lahedalt naeratavad inimesed võivad homme sinult rahulikult elu võtta, eriti Aafrikas. Ehk siis pole mõtet oma õnne liiga pikalt narrida.

Olles sealkandis päris pikalt elanud, olen nõus Rebaseonuga. Ja ma ei ole sugugi sedatüüpi inimene, kes arvaks, et Aafrika on üks jube hädaohtlik koht, pigem vastupidi. Asi on lihtsalt nii, et plahvatusohtlik rahvamass ei allu absoluutselt mitte mingile loogikale, ja praegu on kogu Keenias palju pingeid. Väike näide, kui mingil ajal olid Nairobis elektrikatkestused, siis tulid üliõpilased kesklinnas malakatega tänavale ja ründasid kõiki autosid, mis juhtusid ette jääma. Kui sa juhtud ärritunud rahvahulga kätte jääma, siis ei huvita neid absoluutselt, kas sa oled luo või kikuyu või millised on su poliitilised vaated. Sellise rahvahulga kätte võid sa sattuda näiteks teel lennujaamast hotelli, või teel safarile või ükskõik kus, hoolimata piirkonnast.

Käsime veebruari alguses Keenias, tulime tagasi 15.-ndal. Kui alguses tundus, et hotellis on väga vähe rahvast, siis meie äratulemise ajaks oli hotellis juba rohkem inimesi, vähemalt silma järgi vaadates. Olukord oli rahulik, ning puhkusega jäime supper rahule! Käisime ka safaril, ehk sõitsime autoga Mombasast ligi 300km Tsavo Westi. Ei näinud ise ega ka mitte kohalike uudiste vahendusel märke rahutustest. Kliima oli igati mõnus, teenindus supper, kuid nagu eelpool märgitud, siis kohalikud müügimehed seda rohkem agressiivsemad. Mis puudutab kuritegevust, siis seda on kindlasti ka Keenias nagu kõikides muudes paikades. Igatahes elamus kogu eluks saadud :)

Olime siis nö seda tüüpi isikud, kes passisid ainult kuurortis, ehk ei käinud omal käel keeniat avastamast. Käisime küll oma käe peal kuurorti ümbritseva asula peal shoppamas, kus oli päris palju valgeid inimesi. Hotelli töötajad ütlesid, et päeval see on täiesti turvaline, ning selline mulje meile asjast ka jäi. Küll aga ei soovitata oma ehteid väga eksponeerida, sest siis on taskuvarastel kiusatus need ära võtta :)

Olugor kohalike jutu ja politsei pnktide tiheduse tõttu, ümber Nairoobi tundus ärev. Oodati edasisi rahutusi. Käisime seal 15.02, ööbisime ja sõitsime maad mööda Tanzania ning 26.02 ainult ööbimas võttes mõlemal korral 20usd. transiitviisa mis kestab tegelikult tervelt 7 päeva.

Üldiselt on ju nii, et iga loll leiab oma otsa, kuid Keenias ei ole seda küll kuidagi kogenud (ka ei märtanud, et seda oleks kerge välja teenida). Olin Nairobi hullemates slummides ja siis tulin tagasi ranniku äärde tagasi. Vahepeal nägin küll rahutuid inimesi, kuid need ei olnud mitte agresiivsed valgete vastu vaid sõjaväega konfliktis. Sa vist oled ise vist natsa põmmpea BMV mees ja kardad omasuguseid. Ise elasin seal nairobis mõned päevad slummis ja sain isegi tasuta vett, õlut jne (naisi ei tahtnud, kuna AIDS möllab seal täiega). Võta reisi rahulikult ning kompleksivabalt. Homme lähen teist korda Indiasse Mumbaisse. Kui on liitujaid, saatke mail imre.reino@mail.ee.

Imre Reinole!

Ega siis mõned reisid ei tee Sinust eksperti. Samuti suureneb iga järgmise reisiga tõenäosus sattuda ebameeldivustesse. Elu näitab et reeglina satuvad õnnetustesse-ebameeldivustesse need, kes on algajad või need kel on juba veidi kogemusi, kuid ohutaju kadunud. Murphy seaduski ütleb, et kes on asjaga kaks nädalat tegelenud, see hakkab ennast eksperdiks pidama.

Sul tundub õige olevat. Ongi nii, et kui ikka tahad minna nii väga, siis mine ja käi ära ja kui juhtub siis juhtub, süüdistada saad ainult iseennast. Ma võin olla Aafrikas ka pool aastat ja siis tuleb pauk taevast ning kustutab minu eluküünla, kuigi enne seda olen just rääkinud turvalisest elust Aafrikast. Lihtne. Ma lähen ja käin ära, tulgu taevast siis kasvõi pussnuge alla.

Elu on üks kuramuse tore ja samas lühike nö. asi. Tuleb võtta, mis võtta annab ja täiega. Inimesed, olge positiivsed ja nautige seda elunatukest.

Rebaseonu ei ole BMW mees, pigem Defenderi, neil kahel on (väga) oluline vahe sees. Vt. http://www.rebaseonu.net/go/aafrika ja võrdle oma ja tema Aafrika kogemust.

Sinu pealiskaudne suhtumine solvab igat auto-moto reisihuvilist, kes on reisil rohkem kui mõned loetud päevad. Mida pikem on reis, seda rohkem võib juhtuda ja ainult ettevaatlikus toob tervelt koju.