trip-krainetrip-ukraine-dark
Kes just tulnud Türgist

Tahaks hetkeinfot,kuidas ilm oli jm. Kuhu võiks lastega minna ja mida teha?

Kas keegi on sellise firmaga reisinud, kuidas oli kohapealne teenindus jm.

mina tulin just üleeile türgist,ning ilm oli supper, päeval on viludas 30 kraadi, päikese käes oli muidugi kohutav saun, päike kõrvetas hästi, ning saime väga pruuniks, olime kohapeal 12 päeva. Sky traveliga pole kunagi reisinud, olen käinud ikka ja jälle novatoursiga, ning olen väga rahule jäänud.

Ka tulime just Kemerist täna hommikul...Novatoursiga...täitsa rahul, kuigi Armas Vene Linnake viskas lõpuks siibrisse kyll...Antalyas oli ses mõttes huvitavam. lastega soovitaks vb Antalya veeparki ja delfiinishow´d ;)Enamustes 5* hotellides on oma lasteprogramm ja erinevad showd lastele, osades ka veeliumäed jne Lõbustusparke ja veeparke on vist igas linnas seal mere ääres :)

Ilm oli ilus, ühel päeval ainult natuke tibutas tunni paar ja siis oli jälle ilus ilm. enamasti on ikka päike , vahel natuke pilvisust praegu...merevesi on õhtuks päris mõnna ja basseinis kannatab niisama kogu aeg käia :)

Zerokas, kas võiksid lähemalt rääkida sellest, miks Kemer on Armas Vene Linnake? :) Endal minek Kemerisse paari nädala pärast, oleks huvitav teada.

seal olin aasta tagasi Teztouriga.Hotellis olid ainult venelased.Õhtuti pandi Kamaaruzka(sõna otseses mõttes) peale,disko vene lauludega ja tantsiti,rannas samuti vene musa,türklased vestlesid vaid vene keeles,kuigi mujal Türgis paludes keeltes.Räiged mullaeas Türgi vanamehed võtsid 2 vene näitsikud korraga käevangu ...ÕÕÕÕudne. Aga Kemer on väga ilus.Kuigi 2-detsimeetriste moskiitode pesa oli minu toas elektrikarbis ja sain jalale suure punase hammustuse.Ühe naise jalg oli ka üleni paistes. Vahet pole.Pugisin end täis "kõik hinnas" pakettiga ja kukutasin end üle ääre basseini.Välja ronisin vaid selleks,et uuesti süüa...Mõnus.Vahel.

Venelased on igal pool. Marmaris oli ka neid täis. Ja eestlasi peetakse ka automaatselt venelasteks. Ei tohi seal vene keele peale reageerida. Üleüldse erinevaid rahvusi kohtlevad kohalikud erinevalt. Meil hotell oli 4* - igati tip-top, kõik hinnas, ilm ilus, ekskursioonid fun, mis sa hing veel tahta oskad ... Ja seda lärmi on kõik kohad täis, iga hotell ja söögiputka paneb oma tümakat nii kuis veel torust tuleb.

Mis jutt see on? Olen selle suve jooksul juba 2 korda olnud Marmarises ja ei ole neid venelasi seal midagi nii palju. Tropikal hotellis küll pidi olema. Keskuses kuuleb vähem. Meie hotellis polnud venelasi praktiliselt üldse ja restorani poissidest oskas vaid 1 nii vene kui ka inglise keelt. Ülejäänud suhtlesid ainult inglise keeles. Receptionis suheldi mõlemas keeles üsna puhtalt. Kaupmehed ei oska ka suurt vene keelt rääkida, inglise keeles on oma asju palju lihtsam ajada. Ja eestlasena ei peetud mind küll kordagi venelaseks, küll aga keele järgi ära tundes aeti segi soomlastega.

Vene keelt oli kuulda igal sammul ja meie hotellis oli ka venelasi palju. Ja väga tihti kõnetati vene keeles, kui sellest välja ei teinud, siis inglise keeles. Silmad-kõrvad rohkem lahti, siis kuuleb, mis keeles ümberringi räägitakse :)

Nii see on, et Türgis palju venelasi....selle koha pealt tuleb teha nats eeltööd...on hotelle, kus neid rohkem ja hotelle, mida nad eriti ei eelista. Meil reisifirma eelmisel aastal andis oma soovitused kaasa. Kahtlesime kahe hotelli vahel. Limak Lara, Kundu rannas Antalyas ja Delphin palace seal samas...Kuna reisisime pisikese pojaga soovitati Limak Larat, et seal rahulikum ja vähem venelasi, just nii see oligi. Delpihin üldse selline kullane ja karrane, nii, et vene rahvusele väga omane. Keegi pärast lennukis ka rääkis,(kes peatusid hoopis mingis kolmandas hotellis) et neil oli basseini ääres hommikust õhtuni vene disco käinud. Üldjuhul reisifirmad on ise teadlikud sellest, millised hotelid rahulikumad. Mina soovitan ka pere ja lastega reisiks Antalya piirkonda. Vahemaad normaalsed ja tõeliselt ilus ja huvitav piirkond. Meie peatusime eelmisel aastal Laras, see Antalyast umbes 15km. Ilus puhas rand ja vahvad hotellid. Eriti suuri ekskursioone ei teinud, kuna tibu oi pisike. Käisime Antalya linnaekskursioonil ja shoppamas, laevaekskursioonil mööda jõge, kus vahepeal sai ujumas käia ja pakuti süüa, Belekis(umbes 15km Larast) delfiinishowd vaatamas, seal ka suur veepark, kuhu meie küll tibuga ei hakkanud minema jne...igatahes oli super puhkus, inimesed sõbralikud, söögid head, ja kõik tõesti ilus puhas. Sel aastal septembris tagasi, siis peatume Belekis hotellis Calista, loodetavasti jääme sama rahule, kui eelmisel aastal, hotelli vahetasime vahelduse mõttes, muidu jaäime eelmise aasta hotelliga tõesti rahule, aga tahaks nüüd uusi avastusi:)))))

Kuna olen venelane, ning loomulikult tahaks sattuda sinna, kus on ka minu emakeelt räägivaid inimesi (sh ka teenindajad). Aga olin üllatunud - Alanyas polegi nii palju venelasi, kui siin foorumis räägivad. Isegi kaupmehed rääkisid meiega inglise, saksa ja isegi poola keeles. Anaya ääres - jah neid on seal palju, põhiliselt 4-5-tärnilistes hotellides, kuid linna sees - pole. Aga loomulikult see ei mõjutanud meie puhkust mitte kuidagi! Kõik oli super. Ja minu soovitus - ainult Alanyasse, seal on ju ilusad vaated, võrratu loss, liivarannad(!), veepark, samuti normaalsed kauplused (supermarketid inimlike hindadega).

Aga miks ainult Alanyasse? Kas oled kõik Türgi kuurortid läbi käinu, et ainult seda soovitad? Mina tean küll palju mõnusamaid paiku (mine arust) kui Alanya :)

Sest kui sina loeksid tähelepanelikult minu vastust, siis võiksid näha - mina tõin esile neid põhjused seal. Ise käisin jah, ainult Alanyas, kuid sõbrad-tuttavad-töökaaslased käisid muudes kohtades, ning ei jäänud rahule nii palju. Need aga kes olid seal linnas - tahavad sinna tagasi. Selleks foorum ongi, et soovitada ning ise midagi teada saada!

Väga tubli, et Sa ei lase end negatiivsest kommentaarist heidutada! Kellele Alanya ei meeldinud, see võib-olla oli seal valede inimestega või vales kohas vms. Ja eks inimestele meeldivadki ju erinevad asjad. Kirjuta palun, kuidas on muljed veepargist Alanyas (kus asub, mis atraktsioonid, palju maksab, süüa saab jne?)

kahju väga,sest seal on tõesti mõnus loodus ja nauditav merevesi. Kuna aga venelased rikuvad kõik head tunded,siis enam ma Türgimaale ei sõida. Kui ainult siis valin vaid lennu ja otsin hotellimajutust ise. Kemer on muutunud venelaste linnaks.