Kes on käinud Au pairi'na välismaal?

Nimelt kes on käind Londonis või USA's lapsehoidjaks? Kas olete läinud agentuuri kaudu või kuidas? Kui teil läks vaja juhilube, oli väga raske ringi sõitma/liikusega harjuda? Kuidas kogemus oli? soovitate? mis positiivset/negatiivset.. Kas oskasite inglise keelt väga hästi või vähem ning seal õppisite?

Läksin läbi agentuuri, sest muud moodi sinna viisat ei saa. Kõik asjaajamine oli väga kena ja korralik, koolitus NY supervahva ja ma meenutan USA-s oleku aega vaid heade sõnadega (jah ma pidin pere vahetama ja uus pere ei olnud väga kena ja otsustasin tagasi koju tulla), aga ikkagi oli see minu parim aeg. Nüüd olen au pair Iirimaal. Kuna agentuuridest sai suht villand, siis otsisin ise endale pere. Siin on isegi mitmes postituses läbi käinud. Trüki otsingusse au pair ja viskab ette. Ptüi, ptüi, aga sattus väga hea pere. Vanemad on kooliõpetajad ja töötan vaid pooled päevad ja kõik koolivaheajad (isegi suvevaheaeg mitu kuud) on vabad. Ja lapsed on väga vahvad ja kuulavad kenasti sõna. Nii et soovitan enne Euroopat kui USA. Kui närvid kõvad siis USA, sest sealne vabakasvatus (võib olla vaid minu tähelepanek) on ikka väga erinev sellest, mida sa Eestis oled harjunud nägema. Ja tihti pole USA-s vanematel laste jaoks aega, nii et oled nagu poole kohaga pereema ka seal, sellega pead arvestama. Mis puutub lubadesse, siis tean et paljudes osariikides eesti load EI KEHTI ja kui vahele jääd on väga suur jama. Vahetamine on suht lihtne. Maksad paar dollarit ja teed oma testid ära ( oleneb taas osariigist). Euroopas kehtivad eesti load, aga pead arvestama, et Londonis on vasakpoolne liiklus ja isegi mul, kes ma olen üle 5 a sõitnud ja USA-s iga päev vähemalt 3 h rooli taga veetsin ja lapsi mööda huviringe vedasin, kulus nädal, et harjuda teistpidi sõitma. Aga saab hakkama ja nüüd on see juba nii loomulik.

Agentuuri soovitan väga hoolega valida, sest hetkel on rasked ajad ja kipub nii olema, et kuna agentuur saab perelt nii 6-7 korda rohkem raha kui sinult, siis arva kumb peale jääb kui perega probleemid tekivad. Ahjaa see ka et kui Euroopasse lähed au pairiks ja omal käel, siis maksad ise oma lennupiletid. Kui USA-sse, siis maksab pere, aga kui midagi pekki läheb, siis maksad ise ja pole see üheotsapilet nii odav midagi. Mina maksin 10 000 kr ühe otsa eest. Nii et julget pealehakkamist. Suvi on parim aeg minekuks. Kui sul küsimusi on, siis jäta siia oma meil ja ma võtan ühendust ja räägin täpsemalt.

Päikest.

!

Lause algab suure algustähega! Kohanimed samuti!

Ei ole kyll teemaalgataja, kuid tahaksin siiski au pair programmi kohta rohkem teada. Just kelleltki, kes on ise kainud. Kui viitsid voiksid yhendust votta :) merli77@gmail.com

Tanud :)

Trüki aga otsingusse "au pair" sisse ja näed, et ennegi seda teemat arutatud. Kui muidu ei saa siis link on siin http://www.trip.ee/search/google/au%20pair?query=au%20pair&cx=015929853835927772274%3A4qnsrj4nd3m&cof=FORID%3A11&sitesearch=&hl=et&lr=lang_et#944

Ise olen enda kogemusest ka rääkinud. Kui sellest väheks jääb räägin meeleldi veel. Laurakene16[at]hotmail.com ;)

Tere. Ma ei ole ka teema algataja, aga tahaksin samal teemal natukene küsida. :)

Plaanin minna suve keskel USA'sse Au Pairiks Cultural Care'i kaudu. Juba paberimajandus käib, paroole pole veel kätte saanud (aga asjad liiguvad)

Tahaks teada, kuidas oli kõigekõige alguses kohanemine pere ja uue eluga? Kas kellelgi on kogemusi, et on KOHE rooli pistetud? Kui ma alles lähen ja pole selle liiklusega harjunud...

Veel selline küsimus, et kas keegi on selle aasta varem lõpetanud ja edasi reisinud kuskile? Sest kui agentuurist lahti ütled, siis lõppeb ka tööluba USA's? Aga kas viisa kehtib ikka aasta lõpuni?

Saan öelda nii palju, et väga palju oleneb perest ja sinust endast. Ma soovitan kohe algusest peale hakata sõpru otsima, sest muidu lööb see koduigatsus ikka väga rängalt. Aga kui oled kellegagi koos, siis pole nii hull ja aeg lendab ka kiiremini. Kohad, kus inimestega tutvuda: erinevad kohvikud, raamatukogud, pargid, koolid, kogudused jne. Ise peab aktiivne olema, keegi sulle koju ukse taha ei tule. Eesti load USAS ei kehti. Seega ei saa pere sind kohe rooli panna ja sa pead enda load ümber vahetama. Sest kui vahele jääd, on väga suur jama majas. Pered peavad sellest teadlikud olema. Lubade vahetus pole keeruline ja suht odav. Mind pandi kohe rooli, pereema isegi ei teadnud kas ma sõita oskan, aga kuna mul load juba üle 5 a olnud, siis pold muret. Liiklus pole midagi nii hull seal. Tallinna liikluses kulus mul rohkem närve kui USAs üldse. Ainuke jama on see, et neil kiirteed meeletult pikad ja suured, seda Eestis juba ei näe. See võtab natuke aega, aga muidu ok. Ja enamik peredes on GPS olemas, nii et suht lihtne sõita. Aga eks see oleneb perest. Alati saab küsida. Kui peres GPS pole, siis soovitan kasutada sellist asja nagu www.mapquest.com väga kasulik ja lihtne. Viisa antakse sulle 12 kuuks pluss siis see 13. kuu reisimiseks. Kui tahad reisida, annad agentuurile teada ja aetakse asjad korda. Kui agentuuri alt ära lähed, pole sul ka viisat, sest viisa peal on kirjas, et töötad just selle agentuuri heaks. Seega ei kehti su viisa aasta lõpuni ja pealegi saadab agentuur su kohe maalt välja, nii et kui sa just plehku ei pista, siis pole sul ka võimalust sinna jääda kui töölepingu nendega lõpetad. Loodan, et said infot juurde. Mina selle CC agentuuri kaudu ei käinud, aga eks nad kõik kipuvad suht samasse auku minema. Nii et vahet pole, mis agentuuri kaudu lähed, pere satub ikka selline nagu satub.

Okei, lootsin, et EHK tuleb seal olles veel mingeid võimalusi ja saab kauemaks jääda jne. Lugesin väga palju neid Au Paire'i kohta postitusi ja kuskil oli ka keegi kirjutanud, et jäi kauemaks (mitmeks aastaks) ja avastas seal veel maailma ning tegi lihttööd.

Kuskilt jäi silma vist selline asi nagu Work & Travel? vist? kust pidi tööluba saama taodelda, aga kallilt? Võibolla jäi valesti meelde ka. Aga kui kellelgi on kogemusi, et on läinud mingi agentuuriga sinna ja siis tahtnud edasi jääda, siis võiks rääkida kuidas need asjad seal käivad ja mis kogemused?

Ja teine asi on paha, et ma saan 21 alles novembri lõpus ja USA's pidid need reeglid ikka karmimad olema. Kui keegi, kes on ka alguses läinud 20selt ja alles seal 21 ja nö täisealiseks saanud, siis võiks rääkida kuidas selle peo ja lõdvemaks laskmisega on? Mitte, et ma sinna rajult pidutsema ainult tahaks minna, aga siiski tahaks vahepeal ka peole minna.

Minult küsiti kogu aeg USAs dokumente, kui väljas sai käidud. Isegi klaasi veini ei saanud osta restoranist, ilma et keegi oleks sult dokumente küsinud. Samas tean, et nii mõnedki alaealised said klubidesse sisse. Kahjuks rohkem aidata ei oska. Eks ise peab proovima, muidu ei saagi teada.

Otsin aupairi Iirmaale. Elame Corgis, väga ilusas majas, viie minuti autosõidu kaugusel keskusest ja 10 min kesklinnast. Peres kasvab hetkel kolmekuune laps. Lapsehoidjat vajame alates juuli kuust, soovitavalt juhilubadega ja vanem naisterahvas. Garanteerime pere poolt tasuta toa, lennupileti ja 100 eurot nädalas taskuraha. Helistada: 53876335 Vanus pole piiratud, kuna tegu on omaalgatusliku lapsehoidja otsimisega ilma vahendusfirmadeta.

Töötasin 10.a tagasi au-pairina Usas.Kogemus kogu eluks! Läksin kohe peale keskkooli lõpetamist. Inglise keelt rääkisin väga algtasemel ja autoga sõitmise kogemust peaaegu polnud, olid ainult load tehtud. Olen pärit väikelinnast ja seega NY suur liiklus oli minu jaoks muidugi paras katsumus, millega ma alguses ka kohe hakkama ei saanud. Pereema oli närvis jne,,,samas peremees väga rahulik inimene ja ütles, et pole probleemi, et õpetab mind. Auto juhtimise oskus oli mul siiski olemas. Usas igas osariigis oma load. Nii, et pidin seal uued load tegema. Eksamid (nii test kui ka sõit) olid palju lihtsamad kui Eestis.Inglise keelest oli ka alguses raske aru saada, kuna nad räägivad seal kiiresti ning oli raske aru saada. Paari nädala pärast hakkasin siiski ennast kõigele vaatamata kodusemalt tundma ja keelest aru saamine läks kergemaks.Mingi aja pärast pidin peret vahetama, kuna pereema arvas, et olen liiga ilus ja kannan liiga seksikaid riideid (kandsin lühikesi pükse seetõttu, et seal oli kohutavalt kuum suvel)ja liiga ilus??? aru ma ei saanud sellest, kuna ta nägi ju mu fotosid, kui mind välja valis.Esimeses pere töötasin umbes 2 kuud. Lisaks lapsehoidmisele sain lisaraha teenida koristamise ja õhtusöögi valmistamisega. Pärast kahte kuud vahetasin peret. Seal oli alguses väga tore ja tundsin ennast nagu pereliige , aga siis mingi hetk hakkasid nad imelikult käituma, oli aru saada, et nad ei taha mind enam õhtuti restorani võtta jne, kuigi alguses rääkisid ise, et tahavad, et oleksin nagu nende pereliige ja käiksin nendega ka väljas. Lõpuks sain asjast aru, pere oli väga kokkuhoidlik ja hakkas lähenema minu tagasisõidu kuupäev, aga kui aastat täis ei ole, siis ei pea pere su tagasisõidupiletit maksma, niisiis juhtuski, pärast 9 kuud seal peres elamist öeldi mulle mingid tobedad vabandused miks ma enam nende juures ei saa elada ja töötada. Ostsin siis oma raha eest pileti ja lendasin koju tagasi. Läksin sinna Dialoog agentuuri kaudu. Kokkuvõttes olen ikkagi rahul, et sinna läksin. Ah jaa, väljas ei saanud eriti kuskil käia kuna olin 19 aastane ja enamus diskodeekidesse lasti alates 21.eluaastast.

Kas pakkumine on veel jõus ning kui pikast ajast jutt on? Kas te olete eesti pere?

Tere, oleme Eesti-Hollandi segapere ning otsime eestikeelset lapsehoidjat oma pojale (sünd suvel 2008). Aega küll veel on, tööd saaks alles alates 2010 oktoobrist. Vanuselisi piiranguid ei ole, eelistame pigem alates 30-ndast eluaastast naisterahvaid. Poja käib ka vanaema juures hoiul, nii et oleks tore kui oleksite nõus tegema kergemaid koristustöid ning kogu perele tervislikku toitu tegema. Kui olete vastava kogemusega ja huvitatud vähemalt aastaks Hollandisse tulema, kirjutage (aadress eemaldatud), käime palju Eestis ning saaksime kokku ja tutvuksime!

Tere isa, plaan minna iirimaale aupairiks. Pere ka leitud juba, mis käis kiiresti, nüüd veel vaja detailid paika panna. Kas on teil soovitusi mida ja kuidas tegema peab? Ma ise ei ole varem lapsehoidja olnud.