trip-krainetrip-ukraine-dark
Kes on käinud Pantanalis?

Plaanime minna jaanuari lõpus Brasiiliasse ning ilmselt külastada ka Pantanali. Kas keegi teist on seal käinud ja viitsiks natuke muljeid jagada - kas alustasite Pantanali avastamist Cuiabast, Campo Grandest või Corumbast? Millised muljed olid? Kõik soovitused teretulnud:)

Hei,

loe John Grishami raamatut "The Testament", see loob Pantanalist mõnusa ettekujutuse. Kodanik ise olla seal ikka käinud ka, mitte niisama ei mõealnud välja. Ja jaga pärast muljeid - omalgi millalgi oleks soov seda külastada.

Eelpool olev niguleenu blogi väga asjalik ja siinkohal loomade kohalt suurt midagi lisada ei olegi. Olime seal jaanuari lõpus kui pidi olema nö. vihmaperiood, teed ja mets olid kuivad ja 4 päeva jooksul saime ainult paar vihmasahmakat. Erinevaid loomakesi nägime küll, kahjuks mitte jaaguari ega ka anakondat (keda teisel seltskonnal, kes meiega samal ajal seal viibis, õnnestus ikka näha). Kohalikud giidid ütlesid, et parim aeg on juuni, siis vesi taandub ja loomadel on pojad. Märtsist alates on ala tavaliselt vee all. Kõigile minejatele soovitan osta Campo Grandest sääsevõrgud, selga panna pikad ja avarad heledad riided ning kaasa võtta suuremas koguses sääsetõrjet ning näiteks plixi sääsehammustuste leevendajat, meie seda kõike tegime ja tulime tagasi suhteliselt terve nahaga. Mõned lääne-euroopa turistid, kes ka olid metsa tulnud kaema, arvasid, et sääsed ei tee neile midagi ja nägid pärast välja nagu rõugehaiged, ühel inimesel tekkisid hammustustest veel suured vesivillid, nii et päris valus.. Lisan kirjelduseks retkest mõned pildid: http://picasaweb.google.com/andra.saimre/Pantanal?authkey=MSWxhQJpq4E

Kaisin paar aastat tagasi juuni lopus. Alustasin reisi Corumbast. Kahjuks korraldaja nime ei maleta, aga soovitan uurida lisaks paadireisidele ka hobumatku soos, ligi paaseb paremini ja hobused konnivad hulga vaiksemalt kui inimesed ja seega naeb imelisi linde ja loomi. Toeliselt ilus kogemus. Ainuke soovitus... proovige rahulik hobune saada, krokodille ei tohi karta :)

Mõlemad blogid ülalpool on ühe ja sama reisi kohta kirjutatud, ainult et mantlisiili oma on kirjutanud reisi meesosaline ja niguleenu oma naisosaline. ;D