Keskerakond algatab Eesti kodanike kojutuleku seaduse

Mis te arvate sellest seadusest? Kas see peataks (teie meelest) eestlaste lahkumise Eestist ja soodustaks nn. tagasi tulemist??

Ei oska öelda, kui seaduse sisu ei tea. Sellega peavad kaasnema mingid hüved, et inimese pöörduksid koju tagasi. Muidu saab juba praegugi niisama tagasi pöörduda, kui tahetakse.

Et äkki kommenteeriks taolisi teemasid ikka seal, kus lugu avaldati (Postimees, Delfi jne). Reisifoorumil pole sellega küll suuremat pistmist. Majandus-, haridus-, sotsiaal-, tervishoiupoliitika Eesti Vabariigis on pigem ikkagi iga partei valimiskampaania teema.

See on "vabateema" rubriik. Moderaatorid võivad vastavalt käituda ja kommentaari ära kustutada, kui see pole kohane.

Koik kohad on seda joru tais.

Siin on suur osa just neid inimesi,kes soovivad Eesti tolmu puhkida jalgadelt. Pikemaks voi luhemaks ajaks.

Vabandan , aga siin on koos asjalikumad inimesed,kui Delfis/Postimehes, kus iga asjast mitte huvitatud voib ropendada. Pardon! kui solvasin kusimusega kedagi.

Sellist asja seadusega küll ei reguleeri. Ja põhimõtteliselt võttes peaks meil siiski vaba riik olema, kus kedagi vägisi kinni ei peeta ega kotis tagasi tooda. Ma loodan vähemalt. Keskerakondlased või osagi neist, teavad seda ilmselt ise ka, kuid valimised pole ju kaugel. Peab pildile pääsema. Et inimesed Eesti tolmu jalgadelt pühkida soovivad, on tõsi küll. Põhjus on minu meelest selles, et Eesti riik ei hooli kodanikest. Eesti elu on erakonnastunud ja prioriteet nr 1 on erakondlased.

Eestis on täitsa olemas MISA ehk Integratsiooni ja Migratsiooni Sihtasutus Meie Inimesed http://www.meis.ee/ kes tegeleb ka tagasipöörduvate Eesti kodanikega. Nii naljakas kui see ka pole kuulub see minuteada kultuuriministeeriumi alla.

Las see teema siin vabas sektoris olla. On välismaa ja eestlastega seotud küll.

Isikliku arvamusena - valimised lähenevad. Iga teema, mis mõnel parteil uudistekünnise ületamiseks õnnestub on hädavajalik. Minu arust on tegemist bullshitaga, aga...foorum on avatud..... ;PP

Lihtsalt hoiatuseks, et kui siin keegi hakkab parteipropagandat tegema, lendavad vastavad postitused ajaloo prügikasti. Püüame kommentaarides piirduda teema algatanu küsimuse aruteluga!

Mina ei poorduks tagasi ka raha eest, kuigi raha ei saja taevast ka siin. Vahemalt naeb paikest iga paev! Kes seda Eesti kliimat suudab kannatada? Inimesed on ka kuidagi harjumatud oma morni olemisega juba.

Vaatasin seda webbi .http://www.meis.ee/ Seal on paar huvitavat nalja. See osa on huvitav : Remigreerumistoetusi saavad taotleda Eestis vähemalt viimased 10 aastat püsivalt elanud välismaalased, kes soovivad alaliselt elama asuda oma päritolumaale või mõnda MUUSSE RIIKI

Seega,kui ma olen elanud ule 10 aasta Aus ja tahan kolida Inglismaale ,siis ma kirjutan arve Eestile... ah??? :)(naljakad seadused Eestis)

Väljasaatmiskulude tasumine on Kodanikuhariduse ja rände üksuse all. Niisiis,kui sind saadetakse välja,siis voib seda nimetada (Kodaniku)harimiskeks!

Tagasi selle naljaks (valimis???) Eesti kodanike kojutuleku seaduse juurde tagasi.

Selles oli suure suuga lubatud,et mitte Eestis viibivatele Eesti kodanikke lastele voimaldatake Eesti keelsei koole TASUTA st. Eesti riigi rahakotist tuleva rahaga.

Mh! Ma paneks ka oma lapse nadalas korra voi rohkem keelt oppima(ega see paha teeks) ,lisaks veel tasuta. Ma ainult siin arutlen,et kas poleks parem Eestil investeerida seda raha parem oma koolidesse ja lasteaedadesse. Aus kooli opetajad/lasteaia kasvatajad tais kohaga teenvad umbes 57-60 000 aastas (puhad, pensioni fond, etc. veel lisaks tooandja st. Eesti riigi taskust)...see oleks Eesti rahas umbes 570-600 000 krooni.

Neid koole saab ju olema palju...vaga palju...

Lihtsalt siin omaette kohvi juurde arutlen.

Remigreerumistoetuste all peetakse vast ikka silmas venelasi jt, kes lahkuvad SRÜ riikidesse.

Remigreerumistoetust ei maksta, kui: taotleja on etniline eestlane või Eesti kodanik;

See et sina Austraaliast tahad kuskile mujale rännata, vaevalt Eesti riiki huvitab.

/haa Kes saab tagasipöördumistoetust taotleda?

Tagasipöördumistoetust saab taotleda Eesti kodakondsusesse kuuluv või Eesti elamisluba omav etniline eestlane, kes ...on Eestist emigreerunud üldjuhul vähemalt 10 aasta eest või sündinud välisriigis; http://www.meis.ee/tagasiranne Tagasipöördumistoetuse maksimaalmääraks on 30 000 krooni täiskasvanu kohta

:)P Peaks vist vanamehe tagasi saatma!!!! :) Ta ei kuulu mul uhtegi gruppi!(eh! ega ma ise ka parem pole)

Tagasi teema juurde: Ma ei usu ,et seda seadust vastu voetakse. Samas paneb mind imestama, miks selline(vabandust) jabur kojutuleku seadus leiutati??

Samas...mine sa Eestit tea! Vahest pannakse piir ka kinni..et valja ei saaks!!!

Ma ka nõus, et sellist asja seadusega ei reguleeri. Samas ei suuda ma ka selle jutu peale, et Eestist tuleb ära minna kuna siin on kehv ilm ja mornid inimesed, muud teha kui muiata. Soovitan endale mõned lõbusamad sõbrad sebida vms! Arvan, et see kui hästi-halvasti elu kedagi Eestis kohtleb, on väga suures osas (mitte küll 100%) kinni selles inimeses endas. Mis ei tähenda, et siin ei peaks tegelema a la hariduse jms teemadega, mis suurendavad riski, et mõnes Eesti piirkonnas/ ühiskonnakihis sündinud inimesed jäävadki vaesuslõksu.

Jagan Sinu seisukohti. Olles küll ise Eestist hetkel aastakese eemal olnud (kokku vahelduva eduga 10 aastat, 5 erinevas riigis töötanud-elanud), leian, et sarnaste kodumaal ettetulevate probleemidega-hinnatõus, tööpuudus, Savisaared-Ansipid,lisaks paha ilm ja mornid inimesed (viimase kahega võib natuke nõustuda)-tuleb rinda pista enamikes arenenud riikides (võib-olla Austraalias mitte,irw.). Samas maadelda võõras keelekeskkonnas nende probleemidega ja tihtipeale Eesti bürokraatiast mitu korda hullemaga. Elan ise ühes Lõuna-Euroopa riigis ja käin tööl teises. Nende riikide vahelised suhted on üpris pingelised (kuigi mõlemad EL-liikmed) ja võib juhtuda, et ühel päeval ei saa üle piiri tööle, või hoopis töölt koju- mine sa neid riike tea (parafraseerides Emmet üle-eelmises teemas). Olen siin töö, mitte "Eestimaal nii paha elada" tõttu. Seda püha lihtsameelsust ja sinisilmsust olen paraku näinud küll, kus Eestist tulnud istuvad tööpuuduses ja ei saa millelegi pihta. Muidugi, on ka vastupidiseid näiteid. Alles siin Tripis üks Hollandisse sattunud poiss karjatas, et raha pole enam, tööd ei saanud ja kes võtaks öömajale. Keskerakonna projekti kommenteerides: minuga näiteks pole vaja tagasipöördumise teemal tegeleda- mul üks kodumaa ja tean, kus see on. Aga inimesed on erinevad.

Mis EL-i riikide vahelised suhted on teravad?

Ma pakuks ise Saksamaa ja Kreeka, aga mai kujuta ette, kuidas see "elan ühes ja tööl käin teises" skeem sellisel juhul töötada võiks. Inglismaa-Hispaania vahel töötaks see skeem umbes sama halvasti, muuseas ;)

Aga kui võtaks Inglismaa asemel laiemalt Suurbritannia, siis võiks miskit sähvatada küll.

Gibraltar ja Hispaania? Kas Gibraltaril mingit omaette autonoomiat ei ole? Aga noh, UK hulka käib ta vist tõesti.

Pakuks siis Ungari ja Slovakkia, kuigi need riigid jäävad geograafilises mõttes Kesk-Euroopa alla.

"Viimastel aastatel on Ungari ja Slovakkia esinenud vastastikuste süüdistustega rahvusvähemuste (ungaralased Slovakkias ja slovakid Ungaris) tagakiusamise kohta."

http://www.epl.ee/artikkel/477139

Kuigi sõna «heanaaberlik» ei näi Ungari ja Slo­vakkia suhteid iseloomustavat mõnda aega, sai kahe riigi kraaklus täiesti uued tuurid piirilinna püstitatud monumendi tõttu. Eile lendasid Slovakkia Budapesti saatkonna pihta Molotovi kokteilid.

http://www.postimees.ee/?id=156693

Ungari kaitseväe juhataja sõnul ei plaani nad Slovakkiasse tungida.

http://www.postimees.ee/?id=242943