Kiire kohanemine.....

Lennukiga "Londonisse" ja edasi rendiautoga ... edasi mõned soovitused või kogemused liikumisel saareriigis ,lõunast põhja ja tagasi? Kas kasutada manuaal-või automaatkäigukastiga rendiautot !?Millised kogemused on peale/väljasõidul ringristmikule ja peateele .Parkimine ja autost väljumine juhil.jne

Kui seal enne väiksemas liikluses kohaneda ei saa, siis kohe Londonis läheb raskeks... Kui sealt puhtalt välja tuled, siis koju jõudes teed ikka mõlgid ära:)

Mina võtaks ilmselt automaadi kui valikut on. Mäletan, et alguses oli äärmiselt keeruline endale meenutada, et juhtida tuleb rohkem parema käega, nii et vasak käsi käiguvahetuseks vaba oleks.

Kui mu vend Londonisse lendas ja sealt auto rentis, soovitasin tal selle Heathrow'st välja võtta ja mitte mõnda kesklinna autoparki kasutada. Tema oli selle soovituse üle päris õnnelik lõpuks, kuna Heathrow'sse saad kesklinnast ikkagi metrooga ja sealt lahkudes lähed kiirteele, kus on oluliselt lihtsam vasakpoolse liiklusega harjuda.

Ringteid on Inglismaal palju, reeglid samad mis meil - ringil sõitjatel on eesõigus. Põhiline reegel kui on suurem ring kaherealise pealesõiduga: esimesest (vasakpoolsest) reast väljud kui tahad minna kahele esimesele välja suunduvale teele, kui tahad kolmandat jne siis mine sisemiselt (parempoolselt rajalt). See võib muidugi muutuda, kui konkreetsed markeeringud teised on.

Kiiruspiirangud: linn tavaliselt 30 mph, maantee 60 mph, kiirtee 70 mph. Kui näed märki, mis Eestis tähendab kõigi piirangute lõppu, siis inglismaal tähendab see, et hakka nüüd 60 mph sõitma - ka linna sees võib seda märki ette tulla.

Mõnikord võib ette tulla kaameraid, mis kiirust mõõdavad. Kuigi, vähemalt siinkandis on neid hoiatusi hulgi, aga töötavaid kaameraid ainult käputäis. Kui aga töötavad, siis saad ka kõige väiksema ületamise eest trahvi. Nii et kui märkad, et kõik kohalikud korralikult sõidavad, tasub ka endal kiirus alla võtta.

Ja lõpuks - vilkuv kollane autodele kui jalakäijate ülekäiguraja juures seisad ei tähenda seda, et kohe valgusfoor ei tööta. See tähendab, et võid liikuma hakata, kui jalakäijaid ei ole.

Edu!

Kristi

Parkimine muidu sama kui Eestis, ainult et parkimiskohad on tihti päris kitsad. Sellega pole ma veel päris ära harjunud

...riksti.Auto on broneeritud(automaatkastiga).Tänud veelkord pika vastuse eest.