Koh Lanta

Tere,plaan minna ning Koh Lantale või Bang Tao (ei suuda otsustada kumbasse kohta).Äkki keegi oskab soovitada või head-halvad küljed välja tuua.Sooviksin infot, milline rand on parim Koh Lantal ning äkki oskaks keegi soovitada ööbimiskohta u 4*, mis asuks rannas ning oleks kindlasti hommikusöögi ning pesemisvõimalusega, plaan minna väikese lapsega.Soovikisme lihtsalt puhata kohas kus oleks ilus liiva rand ning vähe turiste:)Oleksin väga tänulik üldse info eest Koh Lanta kohta.Ette tänades:)

 • Mina ööbisin Lantal sellel aastal märtsis sellises kohas nagu Lanta Palace(2100 bahti/öö) aga see on ka täielik paradiis mu arust, kõige coolim koht kus ma Tais üldse olnud olen. Muidu saad ööbimist vaadata http://www.sawadee.com/hotels/krabi.html

 • Lantal on peamine asi, et saare põhja osas asuv linn Saladan on päris busy ehk siis selle ümber rohkem möllu (millest mina personaalselt eemale hoian, pole phuketi-stiilis-puhkaja), mida lõuna poole seda rahulikumaks läheb, saare kõik rannad on saare lääne kaldal ja kõige ilusamad rannad on täiesti lõunas ehk siis - mida lõuna poole seda ilusamaks ja rahulikumaks läheb... downside on see et kuskil saare kesk osast läheb tee lõunasse mööda asfalteerimata mulla teed, seega kui rolleriga soov ringisõita, siis mullateel läheb väga raskeks, selles suhtes minu mainitud Lanta Palace just ideaalne - täpselt saare keskosas - mitte liiga busy ja tee veel asfalt-kattega. p.s. Lantal kindlasti soovitan roller võtta, seal pole üldsegi mitte crazy liiklus ja seal saare keskosas asuvate mägede peal sõitmine on üks Lanta must-do'sid (et mitte mainida seal mägedes asuvaid restorane Khao Yai jne.)

 • Üldiselt Lanta on suhteliselt laid-back võrreldes Phuketi ja Phi-Phi ja muu sarnasega, Bang Taol pole käinud, kuid Lanta usun perega(lapsega) reisides ideaalne.

 • Lantalt saad muidugi ka iga hetk lasta praamiga edasi Phi-Phi'le, mis on mingi 2h praamitee kaugusel.

 • Randade kohta - siis Lanta liivad on rohkem sellist kuldset-kollast värvi ja vesi pole nii väga sinine, pigem meenutab eesti randu, et sellist paradiisisaare valgeliiv-helesinine vesi teemat seal eriti ei ole. Endal on võrdlusmoment olemas Phi-Phi ja Lanta vahel - ja no randu võrrelda ei anna - ütleme nii, et kui Lantal KÕIK muu on ägedam ja lahedam, siis rannad on Phi-Phil umbes sada korda ilusamad, nüüd tulebki mängu, mis on eelistused (samas võimalik ka Phi-Phil sadamast kaugemale randadesse sõita isegi Long Beachist edasi ja olla enam-vähem üksi maailma kõige ilusamas rannas :)

Kuigi Phi-Phi rannad ja Phi-Phi Ley juures snorgeldamine lummasid mu täielikult, siiski Lanta võitis südame :P

Lanta saar on 27 km pikk ja 6 km lai ja selle kogupindala on 152 km2.
Lantale pääsemiseks on 3 võimalust:

 1. Phuketilt praamiga Phi Phi saarele 2,5 tundi ja teise praamiga Phi Philt Lantale 1,5 tundi. 2 laeva saabumise/väljumise vahe 1/2 - 1 1/2 tundi.
 2. Phuketilt maad mööda Krabi sadamasse 2 1/2 tundi (Phuketilt Krabile on 176 km) ja Krabilt laevaga Lantale 1,5- 2 tundi.
 3. Phuketilt maad mööda Ban Hua Hin sadamasse, autopraamiga 10 min Lanta Noi (Väike Lanta) saarele ja sealt peale 10 min. sõitu Lanta Noilt järgmise praamiga 5-10 min Lanta Yai ehk Suure Lanta saarele. Teekonna pikkus kõigil kolmel variandil koos ooteaegadega praamile 5-6 tundi.

Lanta on suurim 52-st Lanta Rahvusparki kuuluvast saarest; kohalikke elanikke 20 000. Saar on mägine ja kaetud enamuses lopsaka vihmametsaga. Peamine ja suurim asustatud koht on Ban Saladan saare põhjaosas, mis on sadamalinn ja kaluriküla ja mida kohalikud kutsuvad Paradiisi väravaks. Kuni viimase ajani oli Lanta seljakotireisijate pärusmaa- odavad puulehtedest punutud seintega majakesed kanajalgadel, peaaegu et olematu raha eest kohalikud söögikohad, odav rollerirent.... kuid praegu on nende paradiis hakanud mõranema ja ka siia saarele on kerkinud esimesed lukshotellid, rajatud korralikud teed, siia on jõudnud esimese tsivilisatsiooni märgina 7-11, varsti jõuab Starbucks ja siis kogu ülejäänud tsivilisatsioon... ja seljakotireisijatel tuleb omale mõni uus saarekene otsida. Praegu on kogu Lanta otsekui suur ehitusplats- kõikjal asendatakse lehtedest majakesi korralike hotellide ja bungalotega ning Tai turismiamet on 2007 aastal võtnud Lanta arendamise ja promomise oma esmaseks ülesandeks- seljakotireisija asendatakse maksujõulise kliendiga, kellele praegu usinasti raha kulutamise võimalusi luuakse.

Saarel elab endiselt palju väikeseid loomi - langurid (pikasabalised ahvid), kärpkassid, hirved ning üle 100 linnuliigi; õhtul krooksub konnakoor ja koidu ajal alustab linnukoor-elu on nagu loomaaias. Läänekallas on liivarannad- neid on kokku 12 ja mida kaugemale saare lõunaotsa poole, seda suuremaks muutub tõenäosus, et jäljed rannaliival kuuluvad mõnele ahvile või sisalikule kui inimesele. Kahe Lanta saare vahele, Lanta Yai kirdeossa jääb soine mangroovimetsade ala; siia pakutakse kanuu ja pikasabalise paadi ekskursioone ja siin liivarandasid pole. Lanta märksõnadeks on mangroovimetsad, korallirifid ja metsaga kaetud mäed. Saarel elavad nii budistlikud tailased kui ka islamiusulised meremustlased. Erinevalt ülejäänud Taimaast on Lanta peamiselt islamiusuline - naised pole siin küll maani musta riietatud, kuid kannavad korralikult pearätti ja seelik on pikem kui tavaliste tailannade puusade ümber sõlmitud taskurätik. Ning naeratuste maa on siinkohal samuti lõppenud - ega islaminaisel sobi turistile õnnelikult naeratada...

Kohalike külad on väikesed; mingit suurt seltsielu ega ostukeskuseid siin veel pole, kuid küll lähiaegadel tekib. Kohalikud elavad oma elu ja ei suru ei endid ega oma kaupa turistidele peale, elu veereb siin aeglaselt ja omasoodu. Peamine meelelahutuskoht, kus on baare-restorane-diskoteeke, on Sala Dan. Mida rohkem lõuna poole, seda hõredamaks jääb asustus ja saare lõunatipp on peaaegu et asustamata.

Lantal soovitatakse rentida roller ja sõita ringi omapäi - tee Sala Dan-ist saare lõunatippu - tuletornini on 30 km ja selle läbimiseks rolleriga kulub tund. Samas pakuvad kõik hotellid ka mitmeid ekskursioone - nii meresõite, tutvumist saare vaatamisväärsega, sõitu elevandi seljas jm. Lanta sobib eeskätt randa ja loodust armastavale reisijale, kes tahab puhata „organiseerimata“ korras omapäi ja lihtsalt niisama olla ning tegevust leiab endale ka ilma kellegi teise juhtnöörideta. Mida teha:

 1. paadisõit mangroovimetsades;
 2. Sala Dan´i küla ja Klong Dao ranna mereandide söögikohtade ja rannabaaride külastamine;
 3. spetsiaalsed kalapüügireisid;
 4. rentida roller ja otsida üles saare suurimad koopad- Mai Kaow ja Tiger cave;
 5. nelja saare merereis koos snorgeldamisega;
 6. sõit saare lõunatippu tuletorni juurde;
 7. Lanta vana pealinn Baan See Raya ja meremustlaste küla selle naabruses;
 8. sukeldumine - Lantast 50 km kaugusele jäävad kümne maailma parima sukeldumiskoha hulka arvatud Hin Daeng ja Hin Muang kaksiktipp, mis on kaetud roosade, purpursete ja punaste korallidega ja ümbritsetud uskumatult mitmekesise elustikuga.

Täpsem info: http://www.bergerreisid.ee/est/travels/Tai/kohad

khmm, aga kui ise pole info autor, siis tuleks ka link panna Berger Reiside lehele.

MIks ma peaksin lingi panema, kui panin juba kogu info siia?! Hakkab siis uuesti sama infi lugema sealt? :D mnjaa PS! Mul ontehtud suur ülevaade Tai kohtadest, kuhu ise läheme, sellepärast on mul kohe käepärast info-copy paste-saan ka teisi aidata!

Värskelt Lantat külastades võtaks kokku: Plussid:

 • vaikne ja rahulik, ei mingit pealetükkivust
 • soodsam hinnatase
 • väga palju pingutatud lastega perepuhkuseks (seal neid titekärusid oli ikka palju)
 • pingevaba ööelu, vaba ja sundimatu õhkkond, just niikaua kui ise viitsid pidutseda
 • algaja rolleriga sõitja saab vaevata hakkama, ei mingit hullu liiklust ja kõrgeid mägesid (muideks, endiselt pole korralikku teed lõpuni tuletornini, kuid juba peaaegu lõpuni asfalteeritud)
 • saarelt leiab kõike mis hing ihkab puhkusepaigast,igale maitsele ja soovile, kõik olemas
 • kõik hommikusöögid vinged, lisaks mõeldud lastega peredele friikad ja pannkoogid jne
 • seda saart pole veel õnneks avastanud "suured sõbralikud idanaabrid"
 • muslimisid suht vähe (keegi hirmutas eelpool) ja naeratavad samamoodi kui ise viisakas ja naeratada vastu, sest ka Tai naeratust jääb igal aastal kahjuks aina vähemaks...
 • Saladani juures kuni poole saareni lõuna poole on rand kiviklibune ja läheb suht järsku sügavaks. Sealkandi hotellides olles tuleb arvestada enamajaolt basseiniga.
 • et korralikku randa saada, tuleb sõita lõunapoole, kahjuks inimtühje randu siiski ei leidnud ja enda imestuseks ilmus isegi kuskilt välja üks jäätisepakkuja
 • odavamates hotellides ei pruugi kõigile lamamistoole jätkuda ja õhtuti käib juba rätikute pealeviskamine

Praegu on, Tripadvisori arvates, Lanta Palace üks väga halb hotell. Üritan praegu endale sobivat hotelli leida ja Lanta Palace uurides selgus kurb tõsiasi.

Olme Lantal eelmisel sügisel, vahetult enne jōule. Tükike paradiisi. Majutus oli meil Lanta Mermaide hotellis ja jäime väga rahule. Hotell on ülimalt puhas ja teenindus oli super. Rand oli umbes 300 meetrit kaugel, väike jalutuskäik läbi pargi. Rand oli puhas ja liivane. Hotelli aknast aknast paistis ookean. Soovitan kindlasti Lantat, kui olete rahu armastavad reisijad. Toitlustuskohti ja väikesi baarikesi on rannas igale maitsele Saladan jaab umbes 2 km kaugusele, käisime seal jalgsi, vahel kasutasime tukk- tukke. Hotelli koduleht http://www.lantamermaid.com/ Head reisi !!

Meie veetsime mullu nov. nädalakese Lantal, Algul olime http://www.pilanta.com/ eriliselt kummaline vaikne koht,suht uus,puhas, teenindus suht ok,niipalju kui seda seal kasutasime.Kannatab jala õhtul Saladani jalutada,tagasi tulime alati tukiga(ostud,SangSom,Singha).miinused...pole otse randa pääsu,yritasime naaber hotelli hoovi kaudu aga aeti tagasi,tuli ringiga läbi metsa või tuki-ga minna,kummaliselt tyhi,hommikusöök oli suht jama aga ilmselt seotud tyhja majaga. Hetkel on Olotelsis mingi täiesti "ilma-rahata-hind" 24.-eur(nov lõpp) meie maksime vist 35.- mis iseenesest on selle "luxuse" kohta odav Vastas on kõvasti kiidetud resto http://www.maladee-restaurant.com/ aga meile meeldisid Saladani kaldapealse omad rohkem(odavamad,ei ole nii turistikad) Pärast kolisime allapoole LongBeachile http://www.lantasand.com/index.html ,õnnestus leida(olotels) netist parem hind kui letist küsides ja meile vahetades.Hommikusööki ei tasu hotellist võtta,jube "kirves" 350.-thb nägu, isegi respa tibi andis mõista,et ärge põdege jalutage 20m rannas..Koht ise on hea,ranna restod-baarid-massazid käe jala juures.tukid-taksod ka kui ringi sõitmise,külmkapi täiendamise isu-vajadus tuli Rannas kohti suht palju hind oli vist 100.-thb "komplekt hommikusöögi eest(omlett,võileb,mahl,kohvi) Samast sai ka võetud 4 saare tuur,mida võib soovitada.Parim oli ujumine koopasse mööda pimedat käiku,giid ujus taskulambiga ees Korraldajaid on vist 2 "punased" ja "rohelised" (paadi värv) Paadiinimesena soovitaks" punaseid" http://www.opalspeedboat.com/index.html uued 4t mootorid...ei lärma ja ei aja vingu sisse,rohelistel olid veel vanad 2t.

Olime mõned aastad tagasi Lanta Castaway Resortis Koh Lantal. Väga hea teenindus ja puhas resort. Resordi restoranis käisime suht vähe söömas, sest selles väikeses külas oli paar-kolm head söögikohta. Eriti jäi meelde moslemite söögikoht. Väga hea toit. Rand oli selles resordis talutav. Mõõnad-tõusud, nii nagu Tais ikka. Seda resorti julgen soovitada

Vaatasin ka seda Castaway aga Agodas ei anna mulle vajalikeks kuupäevadeks ühtegi tuba. Kas sa võtsid otse hotellist?

Pilanta tuleb 3 peale pea 180 euri/öö, selle raha eest on paremaid pakkumisi.

Mermaidi tuleb seedida.

Eelmisel aastal peatusin bungalow-tüüpi majakeses, mis oli 10m rannast. http://bananagardenhome.com/index.htm Lihtne, puhas, toas suur külmik, rannas mõnus indiaani-stiilis baar, sadamasse vast 1,5km,puhas rand, odavamad söögikohad nö. peatänaval 200m kaugusel, töötajad rendivad soodsalt omi rollereid. Perenaine Annie on väga hoolitsev. Väga soovitan 4 saare tuuri.

Me võtsime kohapeal hotellist. Aga vaata ka sawadee.com, mida see pakub. Tundub, et see resort alailma välja müüdud

Mina kasutan otsimiseks http://www.trivago.com/ sealt näeb kelle kaudu bronnida..hinnavahed on päris head erinevate portaalide vahel

Tnx vastajatele, Castaway on bronnitud. Loodan, et leian läheduses mõne nooblima restorani ka, kus sünna puhul kallim õhtusöök teha. Ilmselt saab hotellist ka ferry piletid Phuketile? Või tasuks Phil ka üks öö passida? Ei ole kolme eelmise korra jooksul sinna jõudnud, kas peaks?